folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder İlk Trafik Kazamı Yaptım

İlk Trafik Kazamı Yaptım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Selamlar mürid ve mürideler,

Bu akşam kardeşimle yolumuzda giderken üç şeritli tek yönlü şehiriçi yolunda tersten şerite girip üzerime doğru gelen bir denyodan kaçınmak için refleksle arabayı frenleyip direksiyonu bi çeyrek sola açtım. Sonrasında solumdan gelen aracın sağ iki kapısını aldım. Tersten gelenin plakasını okuyamadım akşam karanlığında sıvıştı aradan , kaza yaptığım adamla tutanağımızı tutup tersten gelen araç yüzünden olduğunu belirtip  yola devam ettik.

Olayın yaşandığı yolun   hemen yanında avm var, mevcut durumda suçlu ben gözüküyorum.  Bu durumda  kazanın benim poliçeye işlememesi  için yapabileceğim  bi şey var mıdır  ? Tecrübeli  ve bilgili hocalarım cevap verebilir mi ?

ProSky tarafından 04/Eki/21 01:51 tarihinde düzenlenmiştir

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun,

Bir şeref yoksunu insan benim de başıma iş açtı.

Nisanda sıfır aldığım Corolla ya şerrefsizin biri telefonla oynarken arkadan vurdu araç serviste. Kasko bozuldu 50 tane göçükçüyle muhatap olmak zorunda kaldım.

Hiç bir şeyim bozulmasım diyorsan 100 de sıfır kusurlu olman lazım.

Örneğin arkadan adama vurup önümdeki sert fren yaptı diyemezsin mesela.

Kuralı bilmemekle beraber biri ters yöne girmiş olabilir bu kural ihlalidir cezası vardır. Ama senin panik olup şerit değiştirmen belki seni haksız duruma düşürüyordur orasını bilemiyorum.

Polise bildirmek gerekebilir. 

zeybekustasi tarafından 04/Eki/21 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Geçmiş olsun. Sanıyorum polise gitmek dışında çok fazla yapacak birşey yok. Olay henüz taze iken ters yöne giren denyoyu mobese falan bir şekilde bulmaya/buldurmaya çalış. Tekrar geçmiş olsun.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

sabah ilk iş karakola gidicez mecbur, sağolun hocalar

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

geçmiş olsun. yakınlarda mobese yoksa iş yerlerinin veya binaların güvenlik kameralarını da polisin incelemesini isteyebilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

O elemanı bulursanız en fazla ceza yazılır senin Sigorta diğer arabayı yaptırır sen kendi arabanı cebinden yaptırırsın. Sonra kazaya sebebiyetten dava açarsın belki masrafını alabilirsin. Geçmiş olsun..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Benim arabayıda 2 hafta önce 100 de 100 karşı hatalı dur işaretinde beklemeyip yola fırlıyor ... eşime çocuma çok şukur bişe olmadı, araba kaskolu

şunu dicem eger senin araçtaki hasar çok buyuk değilse kaskonu bozdurma.

Mx0TBT tarafından 04/Eki/21 07:49 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam tersten gelen pijigetoya en fazla ceza yazdırırsın başkada bişey olmaz senin kazadaki masraflar da sana kaçtı malesef.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Benim arabayıda 2 hafta önce 100 de 100 karşı hatalı dur işaretinde beklemeyip yola fırlıyor ... eşime çocuma çok şukur bişe olmadı, araba kaskolu

şunu dicem eger senin araçtaki hasar çok buyuk değilse kaskonu bozdurma.

Kasko bozulunca ne oluyor ki ? Yani ben bunuda anlamıyorum, kasko yaptırıyoruz bozulmasın diye uğraşıyoruz XD ben elimden gelse bakımları bile kaskodan yaptırırım.En ufak şeyde kasko dan yaptırıyorum. Neymiş efendim kayıtlarda hasar kaydı çıkıyormuş  değer kaybediyormus. abi çıksın satarken adama yalan mi söyleyecekler ? İlllaki kendin bile yaptırsam söylemek zorundasin. Ha şunu dersen kaskodan yaptirirsan 1k Maliyet çıkıyor ama elden yaptırırsan 750 papel oda senin bulduğun ustaya kalmış 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

geçmiş olsun. buda kazamı kaza yaptınmı benim gibi beyin kanaması geçirecek seviyede yapman lazım (: daha düşükleri kabul etmiyoz (: işin makarası bi yana.

senin işin kaza tespit tutanağına ne yazacaklar o önemli. 

ajan1111 tarafından 04/Eki/21 09:35 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

3 hafta önce gayrettepe ışıklarda kırmızıda tam duruken arkamdan taksi vurdu. araçta 55bin masraf var. araba daha 10bin de 2021 model 0 clio icon

hayırlısı boyunda bir kusur kaldı benim ama geçer diye bekliyoruz gçemiş olsun

http://yanduvar.blogspot.com/
Toplam Hit: 1836 Toplam Mesaj: 19
trafik kazası ters şeritten girme