folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İmdat! Tahtakurusu Yüzünden Perişan Oldum. Nasıl Kurtulabilirim?

İmdat! Tahtakurusu Yüzünden Perişan Oldum. Nasıl Kurtulabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

dostum biz türkiyede ikiyüze yakın şubesi olan özel öğrenci yurtları işletiyoruz. sana önerim şudur. fumilgasyon yapmadan sen o böceklerden kur tu la maz sın.

sebebine gelecek olursak normal ilaçlamalar sadece yumurtadan çıkmış olan böcekleri öldürmeye gayret gösterir. ama fumilgasyon yaparsan.  tuğlanın içindeki yumurtayı bile gebertir yokeder.

istanbuldaysan sana profesyonel hizmet aldığımız firmanın numarasını atabilirim. çok ciddi manada tahtakurusuyla mücadele etmiş biri olarak söylüyorum.

heryer dip bucak temiz olsa bile o şerefsiz mahluk parke kenarlarındaki süpürgeliklerin içi  vs miniminnacık yerlere yüzlerce yumurta bırakıyor.

not: bu işlem genelde tek seferde işi bitirir fakat iki sefer de yapılması gerekebilir. istanbulda olmadığın için ilacın adını sanını öğrenebilirsem buraya yazıcam.

yunusdogan tarafından 16/Nis/24 10:01 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek

çok geçmiş olsun çok zor bir süreç yaşamayan bilemez gerçekten

tam 9 ay çektim ne ilaçlar denedim en fazla 3-4 hafta bitirdi sonra yine tekrar

yumurtalarını öldürmek çok zor benim en son denediğim taktik işe yaradı

eğer istanbuldaysan karaköy tramvay altında ziraai tarım vb satan dükkkanlar var ordan aynen olayı anlatıp ilaç alman lazım onlar sana uygulamak için reçeteyi veriyorlar

bir güzel evin her tarafına yatak dolap baza duvarlar tavanlar tuvalet masa pencere kenarları (ahşapsa) aklına neresi gelirse  basıyorsun bol bol

sonra kombiyi sonuna kadar kökleyip 1 hafta evden ayrılıyorsun 

önemli not ev hiç biryerden dışarıya hava vermicek havada almicak dış kapı altını yada pencere kenarlarını  yada havalandırma varsa havlu benzeri şeylerle kapatman lazım

1 hafta sonra köşe bucak ölmüş yada yapışmış tahta kurularını temizleyip mis gibi hayatına devam ediyorsun .. 

acab tarafından 17/Nis/24 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

cccyyyzzz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    acab bunu yazdı

çok geçmiş olsun çok zor bir süreç yaşamayan bilemez gerçekten

tam 9 ay çektim ne ilaçlar denedim en fazla 3-4 hafta bitirdi sonra yine tekrar

yumurtalarını öldürmek çok zor benim en son denediğim taktik işe yaradı

eğer istanbuldaysan karaköy tramvay altında ziraai tarım vb satan dükkkanlar var ordan aynen olayı anlatıp ilaç alman lazım onlar sana uygulamak için reçeteyi veriyorlar

bir güzel evin her tarafına yatak dolap baza duvarlar tavanlar tuvalet masa pencere kenarları (ahşapsa) aklına neresi gelirse  basıyorsun bol bol

sonra kombiyi sonuna kadar kökleyip 1 hafta evden ayrılıyorsun 

önemli not ev hiç biryerden dışarıya hava vermicek havada almicak dış kapı altını yada pencere kenarlarını  yada havalandırma varsa havlu benzeri şeylerle kapatman lazım

1 hafta sonra köşe bucak ölmüş yada yapışmış tahta kurularını temizleyip mis gibi hayatına devam ediyorsun .. 

tabi bu ilaçları kullanırken kıymetli olan elektronik eşyaları da evden dışarı almak gerekiyor. ilacın yaydığı gaz zarar verebiliyor. bizim binalarda kameralardan cortlayanlar oldu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

10 gün önce farkettik.. 
    Yaklaşık 1 aydır bizim oğlan ısırılıp duruyordu sinektir, örümcektir diye tahmin ettik.
    10 gün önce eşim bi böcek buldu fotoğrafını çektim ertesi gün neymiş diye arattırdım tahtakurusu olduğunu öğrendim.
    İlk başta yine önemsemedim dedim ki ilaçlarız vardır ilacı geçer..

Hemen ilaç araştırdım
    https://www.trendyol.com/oithox/plus-ul-insektisit-uyuz-bocek-tahta-kurusu-pire-bit-mite-hamambocegi-ilaci-1-lt-p-343728564
    şunu buldum yatağa, yere, odanın her yerine sıktım..
    Sıkmadan önce bi temizlik yaptık 2-3 adet canlı bulduk öldürdük. ilacı sıktık ertesi gün 2 adet yerde ölü bulduk aha dedim kökü kuruyor.
    Yetmedi sağlama alayım diye araştırmalara devam ettim 
    diatomlu toprak diye birşey buldum ondan aldım serptim yere, yatağa

temizlenmiştir heralde diye herşeyi kaldırdık temizleyip oğlanı yatırdık yine ısırdı. Bu sabah yatağında 1 adet canlı bulunca artık anladım ki iş çok ciddi

Daha önce başına gelen var mı? Bu işin temiz olmakla, sosyo ekonomik durumla hiç ilgisi yokmuş benim hanım aşırı temiz birisi.
    İlaçlama firmaları tahtakurusuna tam garanti vermiyormuş. Tanıdığı ilaçlamacı olan varsa samimi dürüst öneri de alabilirim. Alanya'da ikamet ediyorum. Eğer bu işi çözemezsem psikolojim bozulmaya başlayacak.
    Eşim saracak yer arıyor. Lütfen bana yardım edin.

Bu arada evde toplam bulabildiğimiz sayı ölüsüyle beraber 10 adet.. aşırı istila bir durum yok gibi görünüyor.. yataklar, çarşaflar tertemiz..

eve civciv al ama biraz büyümüş olsun doğal çözüm. ama kıçına don bağlamayı unutma faydasından cok zararı olur :D . Dolabina naftalin koy en basit yöntemlerden birisi.

NetBABA tarafından 17/Nis/24 12:32 tarihinde düzenlenmiştir

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

dün evi profesyonel bir ilaçlama firması çağırarak ilaçlattım adam heryeri tek tek inceledi benim oğlanın yatağında 1 adet lavra bir adet baygın halde tahtakurusu buldu. 
    Çok iyi temizlemişsiniz tebrik ederim dedi. 

İlaçladı garanti veriyorum 6 ay içinde bir tane dahi görürseniz arayın tekrar geliriz dedi. 

Öyle olmasını umuyoruz ama ben yine de haftaya tekrar kendim solfac wp 10 sıkarım eve.

edit: amına kodumun böceğinden az önce 1 tane daha bulduk tam çocuğu ısırmaya geliyorken farkettik.

Yigit tarafından 18/Nis/24 01:38 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 979 Toplam Mesaj: 16
tahtakurusu bedbugs