folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İndüksiyonlu Ocak Tencere Tava Sorunu

İndüksiyonlu Ocak Tencere Tava Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Selam cemaati mürid

Hanım tutturdu indüksiyonlu ocak alalım, bende dedim hayhay fakat bu zımbırtıya her tencere tava uyumlu değilmiş

Şimdi komple tencere tava setimi alacağım birde :D

Youtube de çalışma prensibi videolarını izledim tamamen manyetizma ile alakalı imiş

Peki bunun üzerine iletken ince bir demir koysam uyumlu olmayan tencereyi koysam ısıtma gerçekleşir mi?

Yada başka önerisi olan varmıdır :/

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Yok hocam uyumlu olanlar farklı oluyor.

Bence yanlış bi şeçim olmuş. Verimi tartışılır.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Abi boşver git al takım falan :D Evi yakacan bişey olucak ...

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

uyum sorununu kim diyorsa yalan söylüyor hocam. Yillardir burdaki tüm evlerde indiksiyonlu ocak var bir kere bile problem yasamadik. Türkiye'den aldigim korkmaz caydanliktan tut da burdaki teflon tavalardan (aynisini türkiye'de anneme de almistim), normal celik tencerelere kadar hic birinde problem olmuyor. Tek sorun eger bakir bir kap vs varsa o calismiyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam ben kaldığım bir otelde kullanmıştım resmen sihir ya. tencereyi koyuyosun üstüne tencere sıcacık ocak soğuk. vay amına koyim dedim. nası sihir yapmış adamlar.

ben paslanmaz çelik tencereyi ısıtmaz sanıyodum ama kaldığım yerlerde baya normal tencere tavalar vardı hepsini ısıtıyodu.

bi de mikrodalga diye bişey var o da sihir. yemeği ısıtıyo tabağı ısıtmıyo. nası anlıyo hangisi tabak hangisi yemek hayret amk.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hocam ben kaldığım bir otelde kullanmıştım resmen sihir ya. tencereyi koyuyosun üstüne tencere sıcacık ocak soğuk. vay amına koyim dedim. nası sihir yapmış adamlar.

ben paslanmaz çelik tencereyi ısıtmaz sanıyodum ama kaldığım yerlerde baya normal tencere tavalar vardı hepsini ısıtıyodu.

bi de mikrodalga diye bişey var o da sihir. yemeği ısıtıyo tabağı ısıtmıyo. nası anlıyo hangisi tabak hangisi yemek hayret amk.

Mikrodalganın olayını bi ara araştırmıştım. İçinde su molekülleri olan ürünleri ısıtıyor. Moleküllere titreşim gönderiyor. Sürtünme = ısı sağlıyor diye hatırlıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Normal alüminyum tencere tava ile kullanamazsin.

Altinda paslanmaz celik yapışık olanlardan kullanman gerekiyor. Çelik tencerenin zaten kendisi çelik.

Kabaca miknatis çekmeyen ürünle kullanamazsin. 430kalite paslanmaz çelik plaka koyup onu isitabilirsin. Bence seti değiş geç.

Induksiyonlu ürünler kullanacaksan korkmaz, tefal gibi ürünler tavsiye ederim. Özellikle tefal Bu işin piridir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Kaan bunu yazdı

Normal alüminyum tencere tava ile kullanamazsin.

Altinda paslanmaz celik yapışık olanlardan kullanman gerekiyor. Çelik tencerenin zaten kendisi çelik.

Kabaca miknatis çekmeyen ürünle kullanamazsin. 430kalite paslanmaz çelik plaka koyup onu isitabilirsin. Bence seti değiş geç.

Induksiyonlu ürünler kullanacaksan korkmaz, tefal gibi ürünler tavsiye ederim. Özellikle tefal Bu işin piridir. 

abi paslanmazı normalde mıknatıs çekmiyor. paslanmaz tencereyi nasıl ısıtıyor ?

(paslanmaz tencerede mıknatıs denemedim belki alaşımdır ferromanyetiktir)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zeybekustasi bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Mikrodalganın olayını bi ara araştırmıştım. İçinde su molekülleri olan ürünleri ısıtıyor. Moleküllere titreşim gönderiyor. Sürtünme = ısı sağlıyor diye hatırlıyorum.

çok yanlış yapıyosun hacı. araştırma, sihir o sihir kalsın.

aldım ben eve 2-3 ay oldu. hala sihir benim için. azönce mesela kahve yapcam bardağa süt koyup koydum içine. süt sıcacık bardağın sapı normal soğuk 

mesela bu da uçaklar nasıl uçar : 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

Selam cemaati mürid

Hanım tutturdu indüksiyonlu ocak alalım, bende dedim hayhay fakat bu zımbırtıya her tencere tava uyumlu değilmiş

Şimdi komple tencere tava setimi alacağım birde :D

Youtube de çalışma prensibi videolarını izledim tamamen manyetizma ile alakalı imiş

Peki bunun üzerine iletken ince bir demir koysam uyumlu olmayan tencereyi koysam ısıtma gerçekleşir mi?

Yada başka önerisi olan varmıdır :/

Bosh ocağini on yildir kulaniyoruz oldukça iyi su dokulse kendiliğinden kapanir zaman ayarli ve tahminimce tasaruflu metalin temas ettiği bolum çalisir bu yüzden enerji kaybi olmaz ve çok caabuk kaynatiyor..tabi ben güneş paneli eve almak istiyorum bu ocak cok amper yiyor diye kuramiyorum. Sonuc tavsiye ediyorum. Uygun tencerelerin de olacak.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Miknatisin tutmadığı tabanı, o da tutmaz haliyle uyum sorunu / verim sorunu gırla olur.

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1624 Toplam Mesaj: 22
indüksiyon ocak