İos İzlenimlerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Yaklaşık birkaç ay önce tesadüf eseri elime iphone 6 geçti.

Telefonu jailbreak vs yapmadım. Ancak normal düzeyde bir kullanıcı olarak bazı konularda yazmak istedim.

- Öncelikle telefon stabil İos akıyor diyenler. Bırakın bu dümenleri telefon bayağı bayağı şişiyor.

- Şifre giriş ekranından uygulamalara herşey şişiyor. Tabiki androiddeki kadar değil. 

- Geçen gün verdiği saçma sapan hata yüzünden işe geç kaldım örneğin. Operatörün gönderdiği mesajlara basılı tutmuşum ama kilidi açmamışım sabah 12 kişi aramış herkesi meşgule atmış telefon o mesaj ekranda olduğu için uyanamadım.

- Bunun dışında androidden tek farkı şu örneğin note 4-5 kullandım onlarda orjinal romda kullansam uygulamalardan bazen çıkış yapıyordu yada bu tarz ufak şeyler. Bunlar iosta biraz daha az.

- Menü geçişleri animasyonlar hoş olduğundan telefon kimseye şişmiyormuş gibi gelebilir ama şişiyor. 

- Şarjı efsane. En az note 4 kadar gidiyor şarj. Ki aktif olarak telefon, skype, sosyal ağları mecbur kullanan biriyim.

- Telefonu alacaksanız gaza gelip İphone yeaaa yapmayın. Mantıklı hareket edin. Çünkü bu ülkede bu kadar para verilmez (orta halli olanlar için söylüyorum tabiki durumu olan alsın isterse üstüne işesin) Yani ulan son paramıda iphone vereyim stabillik işletim sistemi akıyor demeyin akmıyor.

- Bu konuda forumlarda araştırma yaptım. İos 8 ve 9'dan sonra millet isyan etmiş. Yani en kral oldukları yazılım alanında daha seri telefonlar var piyasada. Ama tasarım efsane. Senelerdir samsung htc vs kullanan biri olarak o premium hissi aldım. Aldım almasınada napayım ben premium hissi. Kim köpeğim ben. Fakir olduğum için parmak izini 3 saatte zor tanıttım. Evde benden zengin bütün arkadaşlarınkini tek seferde tanıdı. İnanmazsınız belki Lacoste marka bir tshirt var evde gittim onu giydim ikinciye kabul etti. Ciddiyim. Fakir algılaması koymuş olabilirler belki bundan kasıyordur telefon

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yani,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Yani,

Aferin hocam şimdi bütün mürideler seni faceten ekleyecek

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

telefonu kac gun kullandınkı hocam bu sekılde şişiyor yapamadım edemedım dedın onu merak ettım ? bende note 2 den 6s e geciş yaptım ilk zamanlar bende sneın gıbı dıyordum bır fark yok dıye ama uzerınden 4 ay gectı sımdı androıd gercekten pişmanlıkmış net bır sekılde kullanmadan 2 3 gunluk kullanımla sacma sapan yorumlar yapmayın ya ne iosmu arkadas cekemeyen alamayan gelıyor gömuyor yeter artık aşın su durumları ben 6s te en ufak kasma görmedım androıde gelırsen rehbere bıle gırerken res attıgı oluyordu böyle basıt bırsey yuzunden sorun cıkartıyor ya

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

telefonu kac gun kullandınkı hocam bu sekılde şişiyor yapamadım edemedım dedın onu merak ettım ? bende note 2 den 6s e geciş yaptım ilk zamanlar bende sneın gıbı dıyordum bır fark yok dıye ama uzerınden 4 ay gectı sımdı androıd gercekten pişmanlıkmış net bır sekılde kullanmadan 2 3 gunluk kullanımla sacma sapan yorumlar yapmayın ya ne iosmu arkadas cekemeyen alamayan gelıyor gömuyor yeter artık aşın su durumları ben 6s te en ufak kasma görmedım androıde gelırsen rehbere bıle gırerken res attıgı oluyordu böyle basıt bırsey yuzunden sorun cıkartıyor ya

2012 vs 2016 diyosun yani ? 

Bende de S6 edge var, bir kere teklediğini görmedim ayrıca tema marketi var. Sıkılınca ordan tema beğenip komple değiştiriyorum.

Telefonu yeni almışım hissine kapılıyorum, şeklini hiç kıyaslamayalım bence. Elimdeki telefonu gören apple 6s sahipleri bile ben böyle karizmatik telefon görmedim diyip bi elliyorlar.

Kamerasını kıyaslamamıza da gerek olduğunu düşünmüyorum, biraz bakarsan görürsün internetten.

Yani diyeceğim şu ki, sizde bi bıkmadınız mercedesle opeli tofaşı kıyaslamayı. bmw modeline bakın bi de android' in, iosun sizi sınırlamaktan ötede olmadığını görürsünüz.

Ha bi de şunu koymazsam ölürüm : (videodaki adam bile s6 edge' i atarken içi gidiyo :D)

https://www.youtube.com/watch?v=DpsyGweP5so

ozgunlu tarafından 16/Şub/16 10:02 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

Hocam sen yanlış yerdesin bak oraya ne yazmışım telefonu alalı 3 ay oldu. Elbette ios androidden iyi bu konuda hemfikiriz. Ama telefonda God Mode yok bana göre bunu anlatmaya çalıştım. Belkide 3 aydanda fazla olmuştur tam hatırlamıyorum yani senden daha fazla kullanmış olabilirim.

Android pişmanlık değildir bence üst düzey cihazlarda tabiki. Ama yinede bu saatten sonra androide dönmem hem yazılımın hemde telefonun tasarımı çok hoşuma gidiyor

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

Bende de S6 edge var, bir kere teklediğini görmedim ayrıca tema marketi var. Sıkılınca ordan tema beğenip komple değiştiriyorum.

Telefonu yeni almışım hissine kapılıyorum, şeklini hiç kıyaslamayalım bence. Elimdeki telefonu gören apple 6s sahipleri bile ben böyle karizmatik telefon görmedim diyip bi elliyorlar.

Kamerasını kıyaslamamıza da gerek olduğunu düşünmüyorum, biraz bakarsan görürsün internetten.

Yani diyeceğim şu ki, sizde bi bıkmadınız mercedesle opeli tofaşı kıyaslamayı. bmw modeline bakın bi de android' in, iosun sizi sınırlamaktan ötede olmadığını görürsünüz.

yaw hocam gecın bu işleri telefonu yeni almıssın hevesle yazmıssın gıbı konusma bence elındekı telefon 2 yıl hatta 1 yıl sonra cöp olucak hem degerı dusucek hem desteklenmıycek hale gelıcek sen bır yıl sonra gör sısmeyı donmaları sımdı tabıkıde en ufak bırsey yok bende kac yıl once aldıgımda androıdı donmuyordu aradan 1 yıl gectı kasmalara donmalara basladı ama iphone 3gs bile note 2nın son halınden hızlıydı eger 2012 vs 2016 diyorsan buna ne dıyceksın merak ettım? sen o telefonu aldın 2200e 1 yıl sonra satmaya kalk bakayım ne akdara satıcaksın ama iphoneda deger dusmuyor 4s in 2 eli ile note 2 nın sıfır fıyatı aynı kımsenın telefonunu kötulemek degıl amacım ama androıdlerın cogu bır yerden sonra desteklenmıyor guncellenmıyor sorun varrsa o sekılde gıdıyor. arkadas burda iphone 6 ile kullanımından bahsetmıs sen s6 ile kamera karsılastırmıssın bende 6s var gel bende bunla karsılastırayım ? uygun olurmu sence? realıst olun bence bırazcık herseyı gectım plastık telefonla titanyum kasayı karsılastırıyorsunuz ne dıyım...

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Android in geliştirme ortamı fok gibi, Android Studio fok gibi, Java platformu fok gibi. Millet para kazanamıyor. Tüm uygulamalr korsan sitelerde. Google 'ın mantığı saldım çayıra mevlam kayıra. Play, çöplükten farksız.

Parayı bulduğum an ios a geçiyorum. :)

SkynetX tarafından 16/Şub/16 10:17 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

yaw hocam gecın bu işleri telefonu yeni almıssın hevesle yazmıssın gıbı konusma bence elındekı telefon 2 yıl hatta 1 yıl sonra cöp olucak hem degerı dusucek hem desteklenmıycek hale gelıcek sen bır yıl sonra gör sısmeyı donmaları sımdı tabıkıde en ufak bırsey yok bende kac yıl once aldıgımda androıdı donmuyordu aradan 1 yıl gectı kasmalara donmalara basladı ama iphone 3gs bile note 2nın son halınden hızlıydı eger 2012 vs 2016 diyorsan buna ne dıyceksın merak ettım? sen o telefonu aldın 2200e 1 yıl sonra satmaya kalk bakayım ne akdara satıcaksın ama iphoneda deger dusmuyor 4s in 2 eli ile note 2 nın sıfır fıyatı aynı kımsenın telefonunu kötulemek degıl amacım ama androıdlerın cogu bır yerden sonra desteklenmıyor guncellenmıyor sorun varrsa o sekılde gıdıyor. arkadas burda iphone 6 ile kullanımından bahsetmıs sen s6 ile kamera karsılastırmıssın bende 6s var gel bende bunla karsılastırayım ? uygun olurmu sence? realıst olun bence bırazcık herseyı gectım plastık telefonla titanyum kasayı karsılastırıyorsunuz ne dıyım...

tutturmuşsunuz bi support da support.

3gs ios kaça kadar güncelleme aldı, pardon soruyu düzeltiyim ios kaçı kaldırabiliyor ?

bundan önceki telefonum note2 ydi, 4.4 kitkata kadar support aldı, 3 yıl boyunca yani.

hatta lolipop da verilcek deniyordu, verildi mi bilmiyorum. 

3 yıl kullandım, satarken dahi en ufak kasma yaşamıyordum telefonumda. şarjı desen hala 1 tam gün gidiyordu.

ardından iphone 5s aldım, afedersin götümde şarj aletiyle gezmek zorunda kaldım 6 ay dayanabildim telefona.

her zaman söylüyorum, ios sizi kısıtlayarak bilinçsiz kullanıcıların önüne geçer, böylelikle kasmaz bişey olmaz.

android özgürdür, ona bakmazsan virüslü uygulamaları yersen telefonun kasar sonra ağlarsın. 

bilinçsiz kullanıcılar bu yüzden ios ios diye dolanır. 

3 yıl kullandım note 2, sporx uygulaması dışında bir kere durdurulan uygulamam olmadı, 1 sefer kasmadı telefonum hala taş gibiydi.

ekranını kırıp, hareket sensörü ve jack girişini bozduğum için sattım.

kullanmayı bilirsen android yıllarca götürür seni merak etme.

tek haklı olduğun konu fiyat konusu, evet değeri düşüyor ama 3 yıl kullanıyorsan bi telefonu zaten çok da problem olmuyor.

devamlı telefon değiştiren adamsan ios mantıklı evet.

(diğer konuda annesine antivirüs önerisi istemiş, yanıtlara bakarsan mac önermişler. neden acaba ? dediğim gibi bilinçsiz kullanıcıyı kendi kısıtlamalarıyla durduran bir sisteme sahip, özgürlükten yana değilsen elbette işini görür)

ozgunlu tarafından 16/Şub/16 10:19 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Android in geliştirme ortamı fok gibi, Android Studio fok gibi, Java platformu fok gibi. Millet para kazanamıyor. Tüm uygulamalr korsan sitelerde. Google 'ın mantığı saldım çayıra mevlam kayıra. Play, çöplükten farksız.

dolmuş driver var belki bilirsin, bizim arkadaş androidden free ios dan 1 dolara koydu. ios dan satarım diye düşünerekten.

sonuç : açtığı şirketi kapattı :D

uygulama içi satın al ve admob koyarak para kazanıyorsun android' de. reklam trafiği android' de 65%' lerde, ios da 22% seviyesinde.

ios platformunu hiç kullanmadığım için birşey diyemem ama android studio' yu çok iyi toparladılar, eclipse rezaletti. şimdi herşey çok kolaylaştı.

bir de ios markete uygulama yüklemek deveye hendek atlatmakla eşdeğer. bi ton süzgeçten geçiyor, android öyle mi ver fırına gitsin :D

daha da yazmıcam konuya sıçtım, pardon ^_^ 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Markette kaç adet uygulaman var merak ettim?

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
Toplam Hit: 7252 Toplam Mesaj: 94
ios