Iphone Sadece Buzlukta Çalışıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Selam müridler,

Dün telefonum durduk yere kafayı yedi ve kendi kendini yeniden başlatmaya başladı. Batarya sağlığı %100 - Iphone 6 plus.

Sabaha kadar şarjı biter, sonra tekrar şarj ederim açılır diye bekledim. Şarjı da bitmedi.

Ben de sabah nereden estiyse aklıma geldi, 5 dakika civarı buzluğa attım, sonra normal şekilde çalışmaya başladı. Fakat şarj etmeye başladığımda yeniden restart döngüsüne giriyor. Tekrar buzluğa atıyorum, 1-2 dakika sonra yeniden açılıyor, çalışmaya devam ediyor. 

Şimdi ben bu aleti ne yapayım? Nasıl düzelteyim...

İşin kötü yanı, bulunduğum yer gereği ne bir telefoncuya ulaşma ne de kargoyla bir şeyler isteme, yeni telefon alma imkanım var. Üstelik tüm işim telefonda, hayatta tutmam ve kullanabilmem gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam pek anlamam ama, vara bir arkadasindan ( tabi degiisiyorsa ) bataryasini degistir. Sanki bataryayla ilgili bir seyler okumustum boyle tam hatirlayamadim.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Ben de bataryadan şüpheleniyorum, çünkü şarja takınca gidiyor. Fakat batarya sağlığına baktım %100 diyor. Üstelik bataryayı değiştirme şansım da yok :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bataryanın soketini çıkar bir süre sonra tekrar tak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bataryanın soketini çıkar bir süre sonra tekrar tak.

Evde o telefonju açarsa tekrar toplayamayabilir. Bataryası şişti ise açarken telefon patlayabilir.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Bataryada şişme durumu yok, daha önce hiç telefonu açmadım evde. Açacak ekipman da yok zaten :( 

Şu an restart yapmaya devam ederken şarj ediyorum, biraz dolduktan sonra tekrar buzluğa atıp normal açacağım, şarj ederken böyle devam edeceğim çözüm bulana kadar

Edit: Restart yaparken şarja devam ettim, bir süre sonra buzluğa attım, 5 dakika sonra aldım yine açıldı.  %62 dolmuş, Çok garip gerçekten

Edit 2: 10 dakika sonra tekrar restart başladı. Çıldıracağım... 

XanTos tarafından 26/Nis/22 10:55 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emircan
    Emircan's avatar
    Erkek

DFU Mod ile sifirlamayi denedin mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

buzlukta şarj edip dene :)

iphone ne garip cihaz ya

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Telefonun hafızasını da kontrol et istersen, dolu olduğunda da iphone'lar sürekli yeniden başlatma yapıyor.

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    XanTos bunu yazdı

Bataryada şişme durumu yok, daha önce hiç telefonu açmadım evde. Açacak ekipman da yok zaten :( 

Şu an restart yapmaya devam ederken şarj ediyorum, biraz dolduktan sonra tekrar buzluğa atıp normal açacağım, şarj ederken böyle devam edeceğim çözüm bulana kadar

Edit: Restart yaparken şarja devam ettim, bir süre sonra buzluğa attım, 5 dakika sonra aldım yine açıldı.  %62 dolmuş, Çok garip gerçekten

Edit 2: 10 dakika sonra tekrar restart başladı. Çıldıracağım... 

Hocam biliyorum mağdursun ama bu konu altındaki her mesajını kahkaha ile okuyorum allah affetsin 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kanka sibiryaya giden birine ver orda satsın telefonu, burda yenisini alırsın xd

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 3743 Toplam Mesaj: 58
iphone 6 plus