İş Bankası Hesap İşletim Ücreti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Araiptal edin de yoksa tuketici heyetine gidicem de. Ben iptal edin der demez hemen iptal etmisti is bankasi. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben açıkçası alınan bu ücretlerin haklı olduğu tarafındayım daha öncede açıkladım bir kaç sefer nedenini detaylıca  da 

vermek sitemeyenler  enpara kullansın kuveyttürk den hesap aç sın onlar almıyor bu ücretleri ya da aidatsız kredi kartı var her bankanın onu kullansın  

insanlar istiyor ki 
    kredi kartım alışverişlerde 

34234234234234234 kadar bonus kazandırsın 

2342523434234234 kadar taksit yapsın hemde peşin fiyatına 

2342345235324523 kadar  mil kazandırsın

234234324234234 kadar indirim yapsın  

taksit atlatsın bir ay sonra ödeyeyim cart olsun curt olsun eee ama bu kartın aidatını ödemeyeyim :) babasının oğlu musun afedersin de niye yapsın adam bunu 

iş yeri sahibine alışverişin parasını ertesi gün hesabına geçecek senden se 1 ay sonra  tahsil alacak ee ne karı kalıyor bu işin aksine zarar ediyor 

ama aidatsız kartlar taksit yapmıyor :) eee bir yere uçakla gitmeyle otobüsle gitmenin farkı olacak tabi 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Ben açıkçası alınan bu ücretlerin haklı olduğu tarafındayım daha öncede açıkladım bir kaç sefer nedenini detaylıca  da 

vermek sitemeyenler  enpara kullansın kuveyttürk den hesap aç sın onlar almıyor bu ücretleri ya da aidatsız kredi kartı var her bankanın onu kullansın  

insanlar istiyor ki 

taksit atlatsın bir ay sonra ödeyeyim cart olsun curt olsun eee ama bu kartın aidatını ödemeyeyim :) babasının oğlu musun afedersin de niye yapsın adam bunu 

iş yeri sahibine alışverişin parasını ertesi gün hesabına geçecek senden se 1 ay sonra  tahsil alacak ee ne karı kalıyor bu işin aksine zarar ediyor 

ama aidatsız kartlar taksit yapmıyor :) eee bir yere uçakla gitmeyle otobüsle gitmenin farkı olacak tabi 

yani bütün bankalar sadece bu aidat ücretleriyle dönüyor yoksa hepsi zarar edip kapatacak mı ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

insanlar istiyor ki 

yani bütün bankalar sadece bu aidat ücretleriyle dönüyor yoksa hepsi zarar edip kapatacak mı ?

Adamlar paradan para kazanıyor hacı  Bakkal dükkanı düşün hem çikolata satar hemde bisküvi adama bir sürü şey satıyorsun bisküvide satmasan ne olacak diyemessin ki 

birilerinin siyasi kızgınlığı için bu tarz masraf iadesi geri alınma cart curt olayı çıktı ama olan yine vatandaşa oldu ben herzaman derim 

hadi kanun çıkarttın adam senin kartından aidat almaz  bu sefer yaptığı taksit başına komis yon koyar verdiğin aidatı geçer ona ne yapacaksın gayet de yasal yani 

dosya masrafı yasak diyorlar tama tamamen yasak olsun bankaar bir olup faiz oranlarını 0,5 artırsa senin vereceğin dosya masrafı parasını katlıyor bile istersen verme :)

bu mağazaların 200 liralık ürünün fiyatını önce 400 e çıkartıp sonra %50 indirip yaptık diyip satmasına benziyor kapitalist düzen de düzülen hep vatandaş 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Masraf iadesi bu sıralar tüm bankaların ana konularından biri haline geldi. İlk zamanlar bankalar mahkemlerde %80 oranında kaybetti, davalar emsal teşkil etti. Bankaların hem avukatlık ve takip masraflarında artış oldu hem iadesi arttı. Baktılar ki olacak gibi değil, bari isteyene parasını geri verelim belki avukatlık masrafı azalacağı için daha az giderimiz olur dediler. Orta ölçekli bir bankada iade tutarı aylık 18-20 mio TL aralığında. Bu da bireysel kâr merkezini komple aşağı çekebiliyor...

Burada bana kalırsa en büyük suç devletin. Banka kanunlarının yeterince tüketiciyi korumaması, bankalara ilgili uygulamaların düzgünce açıklanmaması tamamen ortalığı karıştırıyor. Şimdi kalkıp devlet bankaya şunu şunu yapamazsın kardeşim, yaptıklarını iade et diyor, iyi güzel de kardeşim bunu bankalar 10 senedir yapıyor. Bu zamana kadar aklınız neredeydi? Bu düzenlemelerin çok daha önceden yapılması gerekiyordu...

Banka tüketici haklarını ihlal ettiğinde anında müdahale edilmediği sürece bu iş bu şekilde devam edecek. 

Son dönemde ülkenin en büyük bankaları tüketici hakem heyetlerine dava açmaya başladı. Yani ileriki günlerde bu iadeler ile ilgili farklı gelişmeler de görebiliriz.

Hayırlısı diyelim :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

insanlar istiyor ki 

Hocam bir konuda yanlisin var, belirtmek isterim.

Sen bir yerde kredi kartini kullandiginda banka alis veris yaptigin isyerine 40. gunde parayi aktarir. Yani senin hesap kesimin vesaire bununla alakali degildir, banka her zaman 40. gunde parayi aktarir. Bankanin senden parayi daha erken alip arada kalan surede calistirmasi da banka icin yeterli bir kar saglar. Sonucta sadece ve sadece hesap kesim gunu harcama yapip, biz takip eden 39. gunde bankaya, banka da 40. gunde isletmeye odemiyor degil mi?

Isyeri bankadan parayi 40 gunden once alabilir ama belirli kesintilerle alabilir.

Not: Taksitlerini kredi kartiyla musterilere kil olan bir esnafin cocuguyum,

Not2: Kraldan cok kralciliga da gerek yok bence :)

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bankalar kredi kartı ile yapılan işlemlerden komisyon keser iş yeri sahibinden ayrıca kartla yapılan alış verişler taksitleniyorsa çoğu zaman peşin fiyatına değildir banka hertürlü kazanıyor zaten daha neyi istiyor bu ibneler

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gkhn bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

insanlar istiyor ki 

Hocam bir konuda yanlisin var, belirtmek isterim.

Sen bir yerde kredi kartini kullandiginda banka alis veris yaptigin isyerine 40. gunde parayi aktarir. Yani senin hesap kesimin vesaire bununla alakali degildir, banka her zaman 40. gunde parayi aktarir. Bankanin senden parayi daha erken alip arada kalan surede calistirmasi da banka icin yeterli bir kar saglar. Sonucta sadece ve sadece hesap kesim gunu harcama yapip, biz takip eden 39. gunde bankaya, banka da 40. gunde isletmeye odemiyor degil mi?

Isyeri bankadan parayi 40 gunden once alabilir ama belirli kesintilerle alabilir.

Not: Taksitlerini kredi kartiyla musterilere kil olan bir esnafin cocuguyum,

Not2: Kraldan cok kralciliga da gerek yok bence :)

Kraldan çok kralcı olmakla alakası yok görünen köy klavuz istemez 

babamın bankası yok bende banka sahibi değilim eğriye eğri doğruya doğru konuşmak gerek burada 

herkes kredi kartı alırkende hesap açarkende bu masrafların kesileceğine dair sözleşme izmzaladımı imzaladı yani kabul etti peki sıkıntı ne ?

ödeme zamanı konusunda tam net bilgiye sahibi değilim ben ertesi gün geçiyor diye biliyorum ararştırırız 

pos alırkende biliyordun neyin ne olduğunu peki yine sıkıntı nedir ? 

bende ekmeğin 25 krş olmasını isterim ama fırıncı 1 tl diyince fırıncıyla sövüp kavga etmiyorum ya almıyorum yada alıyorsam sesimi çıkartmıyorum 

kapitalizmi biz istedik onlarda kafasına göre oynuyor bizimle yapacak bir şey yok malesef 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Kredikart aidati icin haklisin serdar hocam. bu konusmada bir cok noktada mantiksiz seyler var. Prepaid kart kullan aidat odemek istemiyorsan dimi ? ama sirf kredi odemek icin veya evde para tutmamak icin bankaya yatirdigin paradan da para kesilmesi mantik disi. Prepaid dedigimiz yatir kullan hesaplardan da bu parayi kesiyorlar. Puan kazanma vs gibi bir sey istemiyorum ama param bankada guvende dursun.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

öğrenci veya asker olduğuna dair bi evrak götürürsen kesmiyorlar.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
Toplam Hit: 2923 Toplam Mesaj: 23
iş bankası