folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İş Görüşmesinde Case İsteyen Firmalar

İş Görüşmesinde Case İsteyen Firmalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

@Liquid; Ödev haha. Bende gıcık olurdum, sonra alışıyorsun nedense.

@angels_demos; yukarıda yazdım zaten hocam. Maalesef bazen günlerce sürecek caseler isteniyor. Ve dediğim gibi bu iş aramadığım halde gelen talepler...

@u235; Artık görüşme öncesi soruyorum, case istiyormusunuz diye. Yoksa kapatıyorum telefonu.

@cukurova; olması gereken...

@yunusemre; bence bulabilir.

Acı Çekene Saygı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

case teslim edip işe almazlarsa, hemen bir fatura düzenle arkadaşlara :-D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

İlk defa duydum bunu güzel bir zigiş taktiğiymiş. Yogun dönemde case ver proje tamamlansın mis

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

aynı şekil de ben de bir firma istiyordum tech stack uyuyordu ve yeni teknolojiler de mevcuttu. neyse uygun pozisyonu görünce başvuruyu linkedinden yaptım ve ertesi gün arayıp teknik mülakata davet ettiler. Firmaya mülakata gittim neredeyse bir buçuk saat sürdü. Ardından bir hafta süreyle tamamlamam gereken case verdiler. Mevcut iş yüküm nedeniyle case'i akşamdan akşama yaptım, full time vakit harcasaydım 1-2 gün içinde tamamlayabilirdim ama çok uğraşmadım. Neyse caseyide incediler her şey olumlu olunca maaş pazarlığı için aradılar. Ancak istediğim maaş yüksek bulunduğu için iptal oldu. Bundan sonra artık kimseyle maaş konusunu görüşmeden iş görüşmesi yapmıyorum :D

crystalmeth tarafından 25/Eki/23 17:20 tarihinde düzenlenmiştir

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Selam hocam bende o case olayına çok ayar oluyorum biz emeği ile saati ile para kazanan insanlarız, gerçekten çooooook istediğim bir şirket olursa onun için vakit ayırırım o başka ama önüne gelen case istiyor.

İlk iş başvurularımda istemişlerdi fakat bundan sonrası için cv'me ve çalıştığım şirketlere bakabilirsiniz zaten cvde ne yaptığım detaylıca yazıyor oradan bakabilirsiniz diyip geçiyorum.

Memento Mori
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

Bende araya ilişip bir soru sormak istiyorum;

Alaylı birinin linkedinden iş bulma olasılığı nedir

Linkedin enteresan bir yer. İngilizcen varsa sorunun cevabı evet. Yeteneklerini göstermene bağlı.

Yabancı ve uzaktan çalıştıracak firmalar yetenek ve tecrübene bakıyor genelde. Adamlar için Odtu, itu ile Yozgat Bozok üni. aynı katagoride, çok farketmiyor.
    Yabancı için üniversite okumanın anlamı; "-bu adam üni. kazanmış, 4 yıl sabretmiş, çalışmış sınavları vermiş ve mezun olmuş." Yani disiplinli ve süreklilik sağlayabilir anlamına geliyor. Bölümün veya aldığın dersleri sallamıyorlar.

cukurova tarafından 25/Eki/23 17:41 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

İlk defa duydum bunu güzel bir zigiş taktiğiymiş. Yogun dönemde case ver proje tamamlansın mis

Cesnist bunu yazdı

Twitter'da baya case ile proje isteyen firmaların muhabbeti dönüyor :D

Reskam bunu yazdı

Selam hocam bende o case olayına çok ayar oluyorum biz emeği ile saati ile para kazanan insanlarız, gerçekten çooooook istediğim bir şirket olursa onun için vakit ayırırım o başka ama önüne gelen case istiyor.

İlk iş başvurularımda istemişlerdi fakat bundan sonrası için cv'me ve çalıştığım şirketlere bakabilirsiniz zaten cvde ne yaptığım detaylıca yazıyor oradan bakabilirsiniz diyip geçiyorum.

En mantıklısı hocam.

crystalmeth bunu yazdı

aynı şekil de ben de bir firma istiyordum tech stack uyuyordu ve yeni teknolojiler de mevcuttu. neyse uygun pozisyonu görünce başvuruyu linkedinden yaptım ve ertesi gün arayıp teknik mülakata davet ettiler. Firmaya mülakata gittim neredeyse bir buçuk saat sürdü. Ardından bir hafta süreyle tamamlamam gereken case verdiler. Mevcut iş yüküm nedeniyle case'i akşamdan akşama yaptım, full time vakit harcasaydım 1-2 gün içinde tamamlayabilirdim ama çok uğraşmadım. Neyse caseyide incediler her şey olumlu olunca maaş pazarlığı için aradılar. Ancak istediğim maaş yüksek bulunduğu için iptal oldu. Bundan sonra artık kimseyle maaş konusunu görüşmeden iş görüşmesi yapmıyorum :D

Bak hocam işte bu yavşaklıktır, şerefsizliktir. Önden maaş konuşmak case öncesinde cidden önemli. Hatta görüşme öncesinde bile maaş sorulup, pozisyon için skala içinde değilse elenilmesi gerekiyor.

Acı Çekene Saygı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Allah herkese is konusunda masanin iki tarafında da oturmayı nasip etsin.

Arabadayken yaya, yayayken araba haklı. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Sözel mülakat, bilmem ne algoritması, şunu biliyor musun gibi sorulardan ziyade birkaç saatte bitebilecek basit case'ler istemek çok daha verimli oluyor. Hepsini denedim, deniyorum. İşe alımda en mantıklı yaklaşım bu. Ya da bazen aktüel bir kod parçasını bilerek bozarak ya da trickli hale getirerek code review yapmasını düzeltmesini istiyorum meet üzerinden.

Ama, bazı firmalar case olayını işin bir kısmını bedavaya getirmek için kullanıyor. Hatta bazı şirketler biliyorum her mülakat yaptığından bi projesinin modülünü yaptıra yaptıra projeyi bu şekilde tamamlıyor. Bu etik değil elbette.

Ayrıca işe alım sürecinde günler haftalar sürecek tasklar, case'ler istemek de bana doğru gelmiyor. İş garantisi vermediğin adama bu şekilde iş yaptıramazsın. Bilgi ölçmek de bir meziyet ve yetenek. 

Case doğru yaklaşım, süreci çok saçma yöneten yöneticiler var sadece.

~
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    antichrist bunu yazdı

Sözel mülakat, bilmem ne algoritması, şunu biliyor musun gibi sorulardan ziyade birkaç saatte bitebilecek basit case'ler istemek çok daha verimli oluyor. Hepsini denedim, deniyorum. İşe alımda en mantıklı yaklaşım bu. Ya da bazen aktüel bir kod parçasını bilerek bozarak ya da trickli hale getirerek code review yapmasını düzeltmesini istiyorum meet üzerinden.

Ama, bazı firmalar case olayını işin bir kısmını bedavaya getirmek için kullanıyor. Hatta bazı şirketler biliyorum her mülakat yaptığından bi projesinin modülünü yaptıra yaptıra projeyi bu şekilde tamamlıyor. Bu etik değil elbette.

Ayrıca işe alım sürecinde günler haftalar sürecek tasklar, case'ler istemek de bana doğru gelmiyor. İş garantisi vermediğin adama bu şekilde iş yaptıramazsın. Bilgi ölçmek de bir meziyet ve yetenek. 

Case doğru yaklaşım, süreci çok saçma yöneten yöneticiler var sadece.

vay amk ben bunu hep şehir efsanesi olarak düşünürdüm :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1640 Toplam Mesaj: 23
mülakat case iş arayışı