İş Hayatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasattt
    hasattt's avatar
    Erkek
    arkadaslar iş hayatı için (tabi bu işten işe dğişir diyeceksiniz ,bir fizikçi için diyim ) bilgisayar alanında hangi programları bilmek gerekir

E=mc2 ise F=m.a dır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    dost, arkadasımda fizik mezunu bildiğim kadarıyla bilgisayar alanında programcılıkta kullanabiliyosun o c dilini seçti ama hepsini gösteriyorlar diye duydum..

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    hoca benim düşüncem

nasıl arabası olan bir kişi lastik değiştirmeyi,yağ kontrolü,su kontrolü vs gibi rutin işlemleri kültürel olarak bilmesi gerektiği gibim
    bi bilgisayar kullanıcısınında bü tür rutin işleri bilmesi gerekir :))

madem fizikçisin extra olarak vektörel bir grafik programı bilmende fayda var (freehand,corel vb.)
    sonuçta fizikde bir çok çizim işleri oluyor..

mesela aynalar konusunda lisede (sayısal okudum :|) kara tahtayı berbat ederdim doğru çizemezdim :D birazda gıçıklık olsun diye :P
    bizim bi fizikçi vardı adam soruları pc de hazırlardı hangi programı kullanıyodu hatırlamıyorum belkide fotokopi ekiyodu ipna :D

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam fizikçi ne iş yapar onu soylesen söyleyelim

Autocad gibi programlarda alet edevat mı yapar? hesap kitap yapacaksa matcadda yapması lazım, C bilmesi bir avantajdır ama gereklimidir orası tartışılır.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Fizikçiside programlama yapıyor , doktoruda, mühendiside siz yapmayın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

hesap makinesi :D işlemleri hızlandırır sanırsam

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hocam hangi programı kullanacağını ya da nasıl bir program yazacağını sen bilmezsen biz nasıl bilelim. önce nasıl bir program yazacağını kararlaştır sonra buna uygun en iyi dili öğren... piyasada bir sürü program var demo fln indirip deneyerek işin için en çok yararlısını kendin bulacaksın sonucta bu kişiden kişiye değişir...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    valla java ögretiyorlar heralde vardır bir bildikleri :)

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    comrade
    comrade's avatar
    Erkek
    Ben de fizikciyim de is cok nerde okuyosun en
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    MatLab,MatCAD,Matematica bu programlardan biri şart.Fiziginde dalları var elektrikle ugraşıcaksan ayrı mekanikle ugraşıcaksan ayrı ama bu programları özellikle MatLab'i bilmen şart

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    comrade
    comrade's avatar
    Erkek
    ne i yapmak istiyoun o da onemli fizikci olark herhangi bi sektorde calisabilirsin
Toplam Hit: 2144 Toplam Mesaj: 12