folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kapitalist Dünyada Dindar Birey Olmak

Kapitalist Dünyada Dindar Birey Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Hak yemeyen,

Şükreden,

Kin gtmeyen,

Kendinden başkasını da seven,

Kimse hakkında ktü düşünemeyen,

Yardımsever iyi niyetli kalbi temiz,

Yükselmek için başkasını çiğnemeyen,

Çevrenizde var mı böyle birileri.

Veya böyle biri nasıl olunur ?

Not: Din adı vermedim. Hatta dinsiz ve bu kalıplara uyan biride olabilir.

Not: Sitede Allahınoğlu adlı üyeye izin varken bu konu sırf din ibaresi içeriyor diye silinmez umarım.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Var hocam benim oğlan 22 aylık içinde 0 kin 0 hırs var :)

elinden birisi birşey alsın gidip ona zarar vermez gider başka oyuncağıyla oynar

Bu kavramlar sonradan yükleniyor 

markete girsin veya başka yerde bütün ürünler kendisinin gibi alır çıkar kominizimi benimsemiş sıpa :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bunları yapman böyle biri olmak için dine ihtiyaç yok erdemli bir insan olmak bunları gerektirir zaten 

olması gereken insan davranışı budur 

Yalnız Türkiyede böyle biri olmak çok zor sen böyle oldukça tepene biniliyor enayi yerine konuluyorsun toplum piçleşince ister istemez sana yansıyor 

Hee burada din devreye girebilir siktiret bu işin öbür tarafı var mantığıyla bu tarz insanları dizginleyip

Yola devam etmesini sağlayabilirsiniz ya da kötü biriyseniz onları bu tarz inançla kandırıp iyi insanların hakkını yemeye ya da enayi yerine koyup öbür tatafı var bu işin diyerek onu kullanmaya devam edebilirsiniz 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

kapitalist dünyada dindar birey olmaz deyip, ateizme geçtim şimdi daha mutluyum. Ohh cehennem korkusu yok, günah sorunu yok mis..

Nova Vida !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Var hocam benim oğlan 22 aylık içinde 0 kin 0 hırs var :)

elinden birisi birşey alsın gidip ona zarar vermez gider başka oyuncağıyla oynar

Bu kavramlar sonradan yükleniyor 

markete girsin veya başka yerde bütün ürünler kendisinin gibi alır çıkar kominizimi benimsemiş sıpa :)

Örnek çok hoş olmuş :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    tereke34 bunu yazdı

kapitalist dünyada dindar birey olmaz deyip, ateizme geçtim şimdi daha mutluyum. Ohh cehennem korkusu yok, günah sorunu yok mis..

niye din varken cehennem korkusu neden olduki? yada din varken cehenneme inanıyordun da ateist olunca cehennem denen kavramamı inanmadın? yada dini sırf cennet rahatlığı içinmi tercih etmiştin

Error..

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Hak yemeyen,

Şükreden,

Kin gtmeyen,

Kendinden başkasını da seven,

Kimse hakkında ktü düşünemeyen,

Yardımsever iyi niyetli kalbi temiz,

Yükselmek için başkasını çiğnemeyen,

Çevrenizde var mı böyle birileri.

Veya böyle biri nasıl olunur ?

Not: Din adı vermedim. Hatta dinsiz ve bu kalıplara uyan biride olabilir.

Not: Sitede Allahınoğlu adlı üyeye izin varken bu konu sırf din ibaresi içeriyor diye silinmez umarım.

Saydığın her şeyi bireysel tercih sonucu inancına uygun şekilde gerçekleştirebilirsin. Seni saydığın kötü davranışlara zorlayan ne bir kanun var nede toplum baskısı. Aksine dindar olunması sebebiyle özellikle Türkiye gibi ülkelerde bazı avantajlara bile sahip olunuyor.

Beni buna itiyorlar diye düşünmemek lazım. Davranışı aksiyona geçiren sensin. İnancına uygun davranmak istiyorsan kendine mani olmayı bilmen gerekiyor. Eğer herkesin inancına uygun bir sistem harekete geçirecek olsaydık ortalıkta kaos hakim olurdu. Çünkü her insanın inancı ayrıdır. Ortak dine inandığını söyleyen insanların bile tercihleri ve değerleri farklı olabiliyor. Herkese özel muamele gerçekleştirmek mümkün değil. 

Austen tarafından 18/May/15 20:25 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

bu dedigin olay normal insanlarla,okula giden,ise giden,para kazanmaya calisan,2015 ve sonrasinda mumkun degil hocam.Sanmam

Cok cok cok saglam sekilde dusuncelerine hukum etme kabiliyetin olmali.Budizm`e mesela cok ilgim var fakat yapamiyorum henuz.Tam sekilde hirsimdan ya da kendimi kotuluklerle basa cikmak icin savunma gelistirmekten arinamiyorum.Cunku hergun okula gidiyorum,bankaya gidiyorum,alisverise gidiyorum falan filan.Etrafimda tehdit cok yani kendimi savunmam icin.

Buna da ancak.Budist rahipler gibi insanlar ya da tasavvuf ile ugrasan insanlar ulasabiliyor.

1 saniye bile olsa icinden "kotu dusunce","negatif dusunce" gecer insanin.Hepimizin bu dunyada,yaptigimiz islerden ya da gittigimiz okuldan cikari var.

Arinmak zor.

https://www.youtube.com/watch?v=VqHSbMR_udo Videoda bruce lee`nin dedigi gibi.

Aklimi bosaltip,su gibi olamiyorum cunku ibnelik cok etrafimda.

cordelian tarafından 18/May/15 18:48 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Bunları yapman böyle biri olmak için dine ihtiyaç yok erdemli bir insan olmak bunları gerektirir zaten 

olması gereken insan davranışı budur 

Yalnız Türkiyede böyle biri olmak çok zor sen böyle oldukça tepene biniliyor enayi yerine konuluyorsun toplum piçleşince ister istemez sana yansıyor 

Hee burada din devreye girebilir siktiret bu işin öbür tarafı var mantığıyla bu tarz insanları dizginleyip

Yola devam etmesini sağlayabilirsiniz ya da kötü biriyseniz onları bu tarz inançla kandırıp iyi insanların hakkını yemeye ya da enayi yerine koyup öbür tatafı var bu işin diyerek onu kullanmaya devam edebilirsiniz 

Şidmi bu mesajdaki güzel yerlerin altını çizelim.

"Türkiyede böyle biri olmak çok zor sen böyle oldukça tepene biniliyor enayi yerine konuluyorsun "

Evet kesinlikle böyle. Hak yemedikçe geriye düşüyorsun torpil yapmadıkça en geride sen varsın.

"bu işin öbür tarafı var mantığıyla bu tarz insanları dizginleyip Yola devam etmesini sağlayabilirsiniz ya da kötü biriyseniz onları bu tarz inançla kandırıp iyi insanların hakkını yemeye ya da enayi yerine koyup öbür tatafı var bu işin diyerek onu kullanmaya devam edebilirsiniz "

Evet kesinlikle bu ülkede işler böyle ilerliyor.

Son 2-3 yılda biraz argo olacak ama başka türlü açıklama bulamıyorum, beni tutan bana kazık attı.

Bende tuttuğuma attım.

Şu ara bu döngünün bir ömür boyu gideceğine inanmaya başladım.

Austen yanılıyorsun feci bir toplumsal baskı var bu ülkede.

"Sizin izinizdekiler bizleri zorluyorlar"

Ben işte sizli bizli şeylerle muhatap olmak istemiyorum. 

Bu ülkede bazı kesim hem dindar hem yüzsüz gerçi onlar dindar değil onlar parayı seviyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ben böle biriyim fakat kin güderim çok damarıma basılmışsa..iyi bişi deil.kaybeden hep sen oluorsun

bu allahınoğlu ne kadar tartışıldı ya :D adamla yüz yüze görüşmek sohbet etmek isterdim.fikirlerini duymak bakış açısını öğrenmek istedim..az çok benim kafada biri

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Din zaten kapitalizmin kendisidir. En tepeye inanılan Tanrı oturtulur. Misyon ve kurallar onun kitabına göre şekillendirilir. Rakip dindekiler saf dışı bırakılır, gerekirse öldürülür. Her daim büyümeye odaklıdır. Bu yolda her şey mübah görülür. En kötü olan kısmı ise Tanrı'nın gelip geçici olmayan, mükemmellikle tasvir edilen ve görülmeyen bir varlık olmasıdır. Buna istinaden bir alt yönetici olan peygamber, halife, papa, vs. artık her kimse gücünü ondan alarak insanlar üzerinde hiçbir şirket patronunun kuramayacağı baskınlığı kurar. Dinler şirketlerden daha eskidir ve modern kapitalizmin temellerini oluşturur. Yahudiler, cemaatler, para, kapitalizm bunların bir araya gelmesi tesadüf değil.

anonim6918524 tarafından 18/May/15 18:52 tarihinde düzenlenmiştir

λ
Toplam Hit: 4921 Toplam Mesaj: 45