folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kasko Hakkında Fikir Danışmak İstiyorum (Çakallık İçerir)

Kasko Hakkında Fikir Danışmak İstiyorum (Çakallık İçerir)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba öncelikle 2007 Honda Civic Elegance marka arabam var. 5 gün önce arabama arayoldan gelen dingil bir taksici tarafından sağ taraftan vuruldu. Araçta çizikler ve kapıda içeri göçme falan var.

Tutanağı orada tuttuk fakat kaza anına ait fotoğraf çekmek aklıma gelmedi sonuçta ilk kazamı yapıyordum. Tutanaktada tali yoldan çıkan ticari suçunu kabul etmeyip bana vurdular, diye yazdı. Benim ifademde de ben anayoldan gelirken taksici birden çıkıp bana vurdu şeklindeydi. Arkadaşla anlaşamadık falan derken polis falan çağırdık tutanağı tutturdu ifadeleri yazdı bizi gönderdi. Öteki gün kaportacıya gidip fiyat biçtirdim. Bana eğer elden verirsen 550TL' ye lokal boyasını düzeltmesini herşeyini yapabileceğini söyledi bende 3-5 body kittede kırık vardı onlarıda gösterdim hallederiz falan dedi.

Bana kaskodan yaptırmak konusunda çok ısrar etti öyle böyle dedi kafama girdi. En son kaskodan yaptırmaya karar verdim aracı. Kasko daha fazla ilgileniyormuş galiba diye. Bizim kasko onların sigortasından para alabilirmiş falan çok anlayamadım. Dün aracı götürdüm bıraktım exper çağırmış bana exper uzak bir yerdeymiş şimdi konuştum sen git cuma günü araç yapılmış bir şekilde teslim ederiz dedi iban numaranıda bana gönder kasko parayı oraya yatırcak dedi tamam dedim bıraktım gittim. Gitmeden de ne kadar fiyat çıkar dediğimde bilmem dedi 1000 lirayı geçer şeklinde bişey söyledi. Bende şimdi düşündüm bu adam bana 550TL fiyat biçti arabaya hayrına pasta cilada atcaktı. Kaskoda parayı şişirip söyleyecek ve gerisini cep yapacak.

Bende bu adama yarın gidip ne kadar tuttuğunu öğreneceğim. Atıyorum 1300 falan derse "bana çektiğin fiyat 550ydi hadi body kit için 150 lira pasta cila için 150 lira toplamda doğrultma hepsi içinde sana 900 atarım gerisini vermem" şeklinde konuşacağım. Sonuçta kendi kar edecek diye arabamın değerini düşürecek. Bende kendime birşeyler sıyırsam peşindeyim. Ve bir kaç kişidende duyduğuma göre ayrıca değer kaybetme parası tarzında birşey varmış araba ne kadar değer kaybediyorsa onu yolluyorlarmış galiba. 

İşin özü fikirlerinizi almak istiyorum acaba siz olsanız napardınız?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

30 cm geçmeyen hasarlar mini onarıma girer. hasarını delmez. diğer türlü aracına hasar kaydı girilir değeri düşer.

Temel adalettir .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

adam ona göre fatura kesiyor o işin adeti o.

lden yaptrırsan daha ucuz kasko sigorta daha pahalı yapılır. çünkü bekleme süresi giriyor. değer kaybnada dava edeceksin tamirci ile ne işn var senin

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karizmatikhacker
    karizmatikhacker's avatar
    Erkek

iban istediğine göre sigorta şirketi batmış :)

herkesin aracı kendi sigortasında yaptırır ufak hasarlar için kaskoyu kimse bozmak istemez

usta çakalmış bu arada

exper gelir  bakar iyice değer biçer  işçilik + parça bedelleri     fiyata exper karar verir

gelelim ustanın hakkına usta tabi işçilik alacak bedava çalışmıyor sonuçta cila zımpara öyle kolay iş degil

Anladım kadarıyla sigorta firması batmış devlet güvencesinde devlet sana  hesabına ödeme yapacak ondan dolayı  senden ıban no istiyor 

sana tavsiyem tanıdık samimi bir usta varsa göster aracını yapımı ne kadar tutar  diye sor

sana yaklaşık fiyat biçecek birde exper gelip baksa ne kadar diye sor

ortalama fiyat verir zaten anlarsın oradan

ha bu arada tutanak tutulduysa kasko kapsamında yaptırılacakca hasar kaydı açılacağından dolayı değeri düşer

Geçmiş olsun

Love Just Hacked LoL :p
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

tramerde kayıt çıkıyo

1,500 tl lik bir kaza görsem biraz düşünürüm  

keşke adamın gazına gelip kaskonu bozmasaydın 

imza
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    sahinka bunu yazdı

tramerde kayıt çıkıyo

1,500 tl lik bir kaza görsem biraz düşünürüm  

keşke adamın gazına gelip kaskonu bozmasaydın 

aynen mallık yapmıssın 3 kurus ıcın kotu olmus 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Buraya zaten tanıdık vasıtasıyla gitmiştim. Bu adamlar experi çağırdı bugün doğrultmayı yaptılar büyük ihtimalle yarın ben ne kadar fiyat biçtiğini sorup ve doğrultmanın parasını verip yaptırmaktan vazgeçsem olur mu? Böylelikle para hesaba yattığında sadece doğrultmanın parasını vermiş olurum başka yere de boyasını vs attırırım daha ucuza gelmiş olup cebime para kalır?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Buraya zaten tanıdık vasıtasıyla gitmiştim. Bu adamlar experi çağırdı bugün doğrultmayı yaptılar büyük ihtimalle yarın ben ne kadar fiyat biçtiğini sorup ve doğrultmanın parasını verip yaptırmaktan vazgeçsem olur mu? Böylelikle para hesaba yattığında sadece doğrultmanın parasını vermiş olurum başka yere de boyasını vs attırırım daha ucuza gelmiş olup cebime para kalır?

konus erkenden hocam zaten 550 lıra bırsey degıl paran varsa ugrasma satarken sorun yasarsın bence ama bırde su var kac sene daha kaskon duracak 2007 model arac elınden cıkarmam dersen de dursun .

Vazgecsen olur odeme gecene kadar dırekt kaskocuyu ara yarın 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@DJ_ALPER Konuya bekleniyosunuz efenim

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    Tariqat_Sapiii bunu yazdı

@DJ_ALPER Konuya bekleniyosunuz efenim

Valla tamamen unutmuşum @DJ_ALPER 'i yorumunu almak isterim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

anladığımı yazayım dahna afyon patlamadı gerçi :) bana böyle şeylerle gelin yoksa sigortacılığı bırakacam çok sıkıldım amk nirvanaya ulaştığmı düşünüyorum :)

1. si kaza resimleri olmadan trafik sigortası ödeme çıkarmaz dosya eksik evraktan bekler

2. si kaskodan yaptıracaksan hangi şirket bilmiyorum ama parça değişimi yoksa mini onarım servisine göster tramere yansır ama kaskon bozulmaz

3. sü iban numarasını senden anlaşmasız servise gittiğin için istiyorlar Bütün branşlar için geçerlidir bu trafik kasko sağlık vs anlaşmasız yere gidersen önce sen ödersin sonra sigorta sana öder

4.sü Para sana yatacak ama servisin kestiği fatura  tutarından sana yatacak yani adama vermezsen adam senden davacı olabilir

5.si bu duruma ortalama 100-150 eksper parası koyacaksın genelde 1000k yı geçer hasarlarda eksper gönderiyorlar buda toplam hasar tutarına yansıyor ama dağılım ekspere ayrı sana ayrı para gidiyor

6.sı genelde 1k ya kadar 1 basamak sonrasında 2 basamak seni aşağı atar kaskodan kar edeceğim derken seneye kaskoda o parayı ödersin şaşarsın :) (8. madde geçerliyse bunu okumamış farz et kendini)

7. adam onarıma başlamadıysa git başka servise ver (yetkiliye gitme daha yüksek meblağ çıkar)mini onarıma göster ne yapabiliriz diye üstüne 100 -150 isterse mini onarım ver senin zararına olur çünkü ilerde 

8. Olayda karşı taraf suçlu ise kaskondan yaptırırsın kaskon karşı tarafın trafiğinden alır trafiği yoksa kendisinden alır bu durumda maddi zarara  uğramayacağı için kasko şirketi senin basamağını etkilemez ama tramerde kaskonda hasar görünür rüculu olarak. Ama eksik evrak varsa rücu yapamaz (araç resimleri) ozaman yine sana girer adamı bulabiliyorsan yanaştır çek fotoları plakalar okunacak şekilde

9. anlaşmama durumu varsa polis çağırdınız polis niye rapor tutmadı anlaşmama durumlarında kanunnen tutması lazım polis raporu varsa fotoya gerek yok

10. son olarak kaza geçirmişsin Benim müşterim olup olman önemli değil tbt müridi olman yeterli  bana telden ulaşsaydın yardımcı olurdum yine

adamın cebine atacak gibi düşünme parayı hocam işçiliğin liste fiyatı neyse onu yazar şirketten adam 20 gün para bekleyecek öbür türlü keş para olduğu için indirime gidiyor

merak etme eksperler iyi biliyor neyin ne çıktığını 

kasko şirketini merak ettim?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 2041 Toplam Mesaj: 16
kaza kasko