folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Katil Kim Olur Uzay Zaman Paradoks

Katil Kim Olur Uzay Zaman Paradoks

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, nereden aklımda kaldı nereden okudum hatırlamadım, bi tartışalım, soru şöyle zamanda geriye gittiğimizi düşünelim dedemizin dedesini öldürelim o zaman katil kim olur ? Dedemizin dedesini öldürdüğümüze göre biz var olmuyacağımıza göre bu durum da ne olur,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mantıken doğdun zamandan daha geriye gidemezsin diye düşünürsen ortada bi paradox olmaz

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Aga iyide uzay zaman grafiğinin 1 olduğunu kabul edersen bu deiğin geçerli olur.

Geçmişi değiştirince geleceğinde değişmeyeceği uzay zaman grafiğinin tek olmadığıda bir paradokstur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

whatever happened, happened.

yüce meali: ne olmuşsa olmuştur.

Paralel evrenin var olmadığını ve yine de bir şekilde gittiğimizi farz edelim. Bence bu durumda hiçbir zaman o atamızı öldüremeyeceğiz, her girişimimizde başımıza bir şey gelecek.

Fatih tarafından 12/Mar/13 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

enjoy i'm vaccinated
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

futuramada buna benzer bişey vardı. fry geçmişe gidiyordu bunun dedesinin dedesi askerdi. aman dedemin başına bişey gelmesin diye götünü yırtarken dedesinin dedesi öldü. sonra baktı ki ölmedi gitti dedesinin dedesinin manitasıyla yattı. meğersem kendinin dedesinin dedesiymiş.

tuhaf :W

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

başka bir zaman çizgisindeki dedeni öldürürsün

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

lan dün bu mevzu ile ilgili biz bi idda atmıştık ortaya.

konu bana ilkten saçma geldi sonradan işi uyandım

resmen dejavu oldu :R

einstainın paradox ilkesi bahsettiğin :)

back to the future'yi izle.

/ beyler su anda iptalim.. ( ciddiyim ) bu mevzuyu demek bi biz geçirmemişiz akıllardan..

abi e=mc2 den girmiştik lafa..

edit : beyler robinson'a ilk defa katılıyorum lan :D konu takip..

Amd-x tarafından 12/Mar/13 20:49 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Ünlü bir örnekle başlayalım önce

Elimizde dışardan hiçbir şekilde görülmeyecek ses geçirmeyen bir kutu olsun.Kutunun içine bir kedi koyalım bu kedinin yaşamına devam etmesi için hiç bir şeye ihtiyaç duymadığını düşünelim.Kutuyu kapatmadan önce gıcıklık olsun diye kediyi anında öldürecek(kedinin de basabileceği) bir buton koyalım ve kutuyu kapatalım.

Şimdi kedinin yaşayıp yaşamadığını nerden bileceğiz ?

Önümüzde 2 olasılık var ya kedi düğmeye basmadı ve sağlıklı yada bastı ve öldü

Kutu kapalı olduğu için açıpta bakamıyoruz.İşte bu nokta da paralel evren dediğimiz şey oluşur.Kutuyu kapattığımız an sistemin birinde kedi düğmeye basar ve ölür diğerinde ise yaşamaya devam eder.

Gelelim sana 

Evrenin birinde dededin dedesini öldürürsün diğerinde ise deden öldüğü için sen yoksundur.Bu olaylar birbirine bağlıdır ve ayrılmaz bu yüzden olayları birbirinden ayırdığın zaman paradoksa sürüklenirsin.Bu farklı durunmlar hep iç içedir böyle gider başı sonu belli değildir çümkü zamna bağlı değilsin bağlı olsan zamanda yolculuk yapamazsın zaten.İşte bunlar hep kuantum :D

Benim eyyorlamam bu kadar kuantum fizikçisi varsa anlatsın ayrıntılı.

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Dedenin dedesini kim öldürdüyse katil o olur.Sonuç olarak ayrı bir zaman dilimi başlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Adını hatırlayamadığım bir fizikcinin teorisine göre dedeni öldürüp döndüğünde biraz araştırırsan onun gerçek deden olmadığını öğreniyorsun. gerçeği öğrenip onu da öldürüp gelirsen onda da bir yanlışlık olduğunu öğreniyorsun çünkü gerçek dedeni öldüreceğin paradox asla oluşamıyor. ilginc teori.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Zaman herkez için bir bütündür;

eğer soruyu buna göre alırsak  şöyleki sen geçmişe gider dedeni veya daha buyugunu oldurdugunu varsayarsak sen hiç var olmamış olucaksın dolayısı ile eger sen geçmişe gide bilicek kadar varsan dedeni öldürememiş olucaksın.

Söyleki  zaman herkez için bir bütündür olarak ele alındığında herşey aslında yaşanmış ve bitmiştir değişen değişmiş ve sana ulaşmıştır biz  ise son halini yaşıyoruz.

yani eğer birileri zamandageriye gidip mesela hitleri öldürseydi şuan milyonlarca yahudi olucakdıki bu kaos teorisi göz önüne aşındığında kimbilir nelere yol açıcakdı. Dolayısı ile bugun ben bunu yazıp sende okuyamıyacaktın, değişen değişti ve sona ulaşıldı bugunden sonra hiçbirşey değişemez, eğer değişirse biz onun değiştiğini bilmeden hemn ondan sonraki hali yaşarız ,daha net olmak gerekirse eğer biri yarın gidip atatürkü öldürecek olsa ,bugun böyle olmazdı .yani yarın olmadan dünümüz değişir biz hiçbir şeyin farkına varamazdık ,bunu yapanda dahil eğer yarından düne bir sıçrama gerçekleşicek ve dünün yarınını değiştiricek olsaydı biz o değişmiş yarını yaşıyo olurduk ,yani normal yarına gidp düne dönüp yeni bi gelecek yaşıyo gibi olmazdık

( umarım Anlata bildim)

eğer zaman herkez için farklıdır pirensibine göre değerlendirirse ()

sen dedeni öldürür ve hayatına devam edersin ama geçmişe gittiğindeki deden senin deden değildir o başka bir zaman çizgisindeki senin dedendir yani sen başkabir zaman çizgisindeki seni öldürürsün.

Kısaca herkez için farklı evren ve zaman.biz ,kesiştiği kadar algılar ve beraberiz

konuya şunuda ekliyim, hani bazı filimlerde geçmişe gider kendini görür, bazıları da ise geçmişe gittiğinde  Gençtir yani kendisidir ya işte bu , bu iki farklı ortaya atılan (artık tezmi denir bilemem)  teze baz alınarak yapılan şeylerdir.

umarım. Anlatmak istediğimi anlatmışmdr. Çünki sırf bu şey için 200kusur sayfalık yazı okuduğunda cam gibi oldu kolay anlaşılmıyor...

imla hataları için özür dilerim

erebos tarafından 12/Mar/13 21:45 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
Toplam Hit: 5246 Toplam Mesaj: 49