folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kayseri 1. Komando Tugayı (Zincirdere Hava İndirme)

Kayseri 1. Komando Tugayı (Zincirdere Hava İndirme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=sfESi4d06BM

10 Saatte Kayseriden çanakkaleye 250 bin asker indirebiledcek güçtedir.

Dünyanın sayılı Türkiyenin tek hava indirme tugayıdır.

Türkiyedeki en iyi komando ve savaş eğitimi verilen tugaydır. (bizzat sahit oldum saat 00:30 da eğitim alıyorlrdı. yapay bataklıkta)

Güneş operasyonunda kandilin tepesine 2 bin asker indiren tugay bu tugay.

Güneş operasyonunda kandili kuşatan askerler bu tugaydan

Süper Kobra helikopterine gözümüzün önünde takla attıran pilot bu tugayda (jetler gibi etrafında 360 derece dönderdi helikopteri) (resmi bu sitede AntiOksidan tarafından yayınlanmıştı eski konulardan bulabilirsiniz)

güneydoğuya gönderilen bu 7000 asker 222 günlük operasyon sonunda 1 (yazı ile bir) tek şehit bile vermeden geri dönmüştür. Eğitimlerin zorluğu hele hele paraşüt eğitimlerinin ağırlığı hiç bir askeri birlikte bulunmamaktadır. Tugayın parolası: "Güçlüyüm, Cesurum, Hazırım"dır

daha neler neler...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Dünya'nın en iyi ordularından biri bizim,gerçekten süper...

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    ben erzincan da acemi birliğindeyken kayseri hava indirme tugayından refize gelenler oldu. Yani komando niteliği taşımayanları normal eğitim birliklerine gönderdiler. Oradan gelenler sadece 4 gün kaldıklarını ve hayatlarının en zor 4 günü olduğunu söylediler. Allah kimseyi bi zincirdereye bir de ısparta 40. piyade alayına düşürmesin diyorlardı...

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

olay güzel video okadarda güzel değil

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Türkiye'nin en büyük ve en gelişmiş üsleri Kayseri'de yer alıyor. Dağın içini oymuşlar cephanelik yapmışlar! Erkilet ve Hisarcık/Talas bağları eteklerinde yer alan askeriyelerin toplam alanı:

- Kayseride yaşayan insanların oturdukları evlerin kapladığı alanın 4/3'ü kadar ayrı bir yerde...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek
    türkiyenin en iyi komando yetiştirme yerini ısparda eğirdir dağ komando olkulu dıye bılıyorum

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek
    kıbrısa nasıl çıkarma yapmıştık ama :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    3600 komando adayı gelir her celpte  ve bunlardan 1800 tanesi elene elene seçilir. hepside halktan gelen arkadaşlar olurlar bunlar.. rütbeli değil yani.. gerçekten tam bir eğitim okulu... boşversinler bordo bereli hikayesini burdaki eğitim bana göre ordanda üstündü.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

parolayı niye veriyosun hajı burda :) askerlik çok zor iş valla

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    Depreştirmeyin askerlik anılarımı.Onlar bi de Sarıkamışta -40 (sayıyla eksi 40 : D) derecede 3-5 nöbetine giderken beni göreydiler.15 saniyede bir gözlerini silmezsen kirpiklerin yapışırdı birbirine,silaha çıplak elle dokunmak yürek isterdi,gece intikallerinde birlik yolundan şaşanlar kara saplanarak ölebiliyordu.Tükürsen havada buz tutar derler ya evet tuttu.

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    ilgi ve uzmanlık alanına ordu filan yazmışsın ya merak ettim ne alaka diye

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 26030 Toplam Mesaj: 25