Kendi Sitemi Nasıl Açarım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Midnite
    Midnite's avatar
    Erkek

Bu konuda biraz cahilim. Forumdaki eskli konulara baktım, youtube da videolara baktım herkes farklı şeyler söylemiş, birinin ak dediğine başkası kaka demiş. Hostinger birkaç youtuber a sponsor olmuş. Baştan sona kurulum videoları var, kolayca site oluşturulabiliyor ama işin içinde sponsorluk olduğu için tam da güvenemedim. Buradan satın almak mantıklı mı ?

Bir de aynı domaini nasıl bütün siteler satabiliyor onu mantığıma oturtamadım. Hosting için bir hizmet bedeli ödüyoruz orası tamam ama bu boştaki domainlerin sahibi kim, kimden alıyoruz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Metunic den com.tr domain alıyorsun 

Alastyr yada turhost tan hosting alıyorsun linux

Cpanelden wordpress kuruyorsun 

Wordpress tema kuruyorsun içerik düzenleyip giriyorsun

İlk 2 maddedeki domain ve hosting nasıl bağlanır videolarını izle

Son 2 madde zaten yutup amcada dolu

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Midnite
    Midnite's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Hepsini ayrı ayrı yerlerden yapmanın bir sebebi var mı ? Birkaç sitede gördüm hosting alınca domaini hediye ediyordu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    Midnite bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Hepsini ayrı ayrı yerlerden yapmanın bir sebebi var mı ? Birkaç sitede gördüm hosting alınca domaini hediye ediyordu.

fark etmez.

Edit: Ama ne tür bir site kuracağın. Nasıl bir alan lazım. Bu konular hakkında araştırman sonucu hostingi al.

wordros tarafından 25/Nis/24 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

alektamovikmovik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

domain işi genelde düzenleyici kuruluş tarafından tahsis edilir sonu .com ile bitiyorsa icann'dur bu kurum icann bayilik verdiği domain satışı yapan şirketler ve bu şirketlerin bayilik verdiği görece küçük şirketler üzerinden satışı yapılır. bunların tescili APİ ile yapılarak siz satın alma işlemi yaptığınız zaman saliselik farkla icann tarafından adınıza tescil edilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hosting yedeklerini düzenli aldığın sürece sıkıntı yok kafana esince değiştirebilirsin ama domaini nereden aldığına dikkat et

Yarın bi gün site tutar 15$ yerine 300 dolar isterler, kaybederler, kaptırırlar bi ibnelik yaparlar muhatap bulamazsın

GoDaddy domaini ilk sene çok ucuza verir mesela ama ikinci sene üç beş katını geçirir 

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trump
    trump's avatar
    Erkek

Godady denilen firmaya sakın bulaşma. Kaydı ucuza yapıp sonradan geçiriyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

önce ne istiyosun sana ne lazım sana ne gerekiyor arastırmalısın.. özellikle host hizmeti için ihtiyaçlarını ne karsılar ona bakmalısın.. muhtemelen ilkkez girişiyorsun ve cok bilgin yok diye düşündüm o yüzden diğer arkadaşların önerisi gibi wordpress başlangıç için güzel olabilir..
    sana önerim host domain satın alma işlerine girmeden önce deneme yapabilirsin tabi eğer vaktin varsa..

öncelikle https://wordpress.com/ bu siteye girip free bi hesap açıp wordpress üzerinde çalışabilirsin.. free temalar free eklentiler vs deneme yapabilirsin. eğer ihtiyacını karsılıyorsa ve uzunca bir süre karsılayacaksa doğrudan wordpress host satın alabilirsin. işini görecek domaini bulabilirsin. malum dolar kuru belli masraflarını eğer ihtiyacını karsılayacaksa böyle minimuma indirebilirsin.

diğer arkadasların dediği gibi hostinger godaddy gibi yerlere pek dadanmamalısın.. hatta nereden hizmet satın alman gerektiği konusunda burada öneride bulunanlar olacaktır.

domain alısverisinde dikkat etmelisin biraz pahalıya gelsede türk firmalarını tercih etmelisin cünki dediğim gibi cok bi bilgin yok sanırım bu sayede ticket gibi yöntemlerle türkçe muhattap bulabilirsin.. domain genelde yıllık ödemesi döngü seklinde devam eden bir hizmettir. ilk yıl 1 dolar diyip sonrasında onlarca dolara yüzlerce dolara cıkan firmalar var dikkatli olmalısın..

eğer hosting hizmeti alacaksan wordpress işini görmüyosa burada ihtiyacını ne karsılıyor arastırman lazım uzun bir yolculuk olacak :) en basitinden nekadar web alanı nekadar mssql ne kadar mail gibi trafik vs hatta linux mu windows alt yapımı gerekiyor bunlar önemli.. bu hosting hizmeti için de türk bir firma bulmalısın ki belli durumlarda iletişime geçip muhattap bulabilesin.. cok aşırı kurumsal global firmalarda genelde botlarla iletişim kuruyorsun cünki :))  host için turhost ozkula gibi firmaları tavsiye edebilirim. harici detay istersen ulaşabilirsin

Evrim içi mürit..laugh is live..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Midnite
    Midnite's avatar
    Erkek

Bilgi veren herkese teşekkür ederim. Siteyi yeni kurmaya niyetlendiğim firmam için açacağım şimdiden halledeyim kenarda dursun diye düşündüm. com.tr uzantılı olacak. Daha kolay bir yol yoksa ikinci mesajdaki adımları uyguluyorum o zaman.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Midnite
    Midnite's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı

önce ne istiyosun sana ne lazım sana ne gerekiyor arastırmalısın.. özellikle host hizmeti için ihtiyaçlarını ne karsılar ona bakmalısın.. muhtemelen ilkkez girişiyorsun ve cok bilgin yok diye düşündüm o yüzden diğer arkadaşların önerisi gibi wordpress başlangıç için güzel olabilir..
    sana önerim host domain satın alma işlerine girmeden önce deneme yapabilirsin tabi eğer vaktin varsa..

öncelikle https://wordpress.com/ bu siteye girip free bi hesap açıp wordpress üzerinde çalışabilirsin.. free temalar free eklentiler vs deneme yapabilirsin. eğer ihtiyacını karsılıyorsa ve uzunca bir süre karsılayacaksa doğrudan wordpress host satın alabilirsin. işini görecek domaini bulabilirsin. malum dolar kuru belli masraflarını eğer ihtiyacını karsılayacaksa böyle minimuma indirebilirsin.

diğer arkadasların dediği gibi hostinger godaddy gibi yerlere pek dadanmamalısın.. hatta nereden hizmet satın alman gerektiği konusunda burada öneride bulunanlar olacaktır.

domain alısverisinde dikkat etmelisin biraz pahalıya gelsede türk firmalarını tercih etmelisin cünki dediğim gibi cok bi bilgin yok sanırım bu sayede ticket gibi yöntemlerle türkçe muhattap bulabilirsin.. domain genelde yıllık ödemesi döngü seklinde devam eden bir hizmettir. ilk yıl 1 dolar diyip sonrasında onlarca dolara yüzlerce dolara cıkan firmalar var dikkatli olmalısın..

eğer hosting hizmeti alacaksan wordpress işini görmüyosa burada ihtiyacını ne karsılıyor arastırman lazım uzun bir yolculuk olacak :) en basitinden nekadar web alanı nekadar mssql ne kadar mail gibi trafik vs hatta linux mu windows alt yapımı gerekiyor bunlar önemli.. bu hosting hizmeti için de türk bir firma bulmalısın ki belli durumlarda iletişime geçip muhattap bulabilesin.. cok aşırı kurumsal global firmalarda genelde botlarla iletişim kuruyorsun cünki :))  host için turhost ozkula gibi firmaları tavsiye edebilirim. harici detay istersen ulaşabilirsin

Cevap için teşekkür ederim. Kısaca şöyle özetliyim site görsel amaçlı olacak merak eden girsin baksın diye. E ticaret, satış, pazarlama gibi şeyler yok yani. Yaptığımız işler, ürünlerimiz, üretim hattımız, vizyon, misyon vs. hep klasik şeyler. Kendimi birkaç gömlek büyük gösterebileceğim bir alan. İletişim ve teklif al kısmı da eklersem tadından yenmez ki wordpress ile bunları yapmak çok zor değilmiş sanırım kontrol paneli basit gibi. Benim için en önemli kısımlardan biri mail hizmeti. @şirketadı.com olarak mail almak istiyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Midnite bunu yazdı
    csabanci bunu yazdı

Cevap için teşekkür ederim. Kısaca şöyle özetliyim site görsel amaçlı olacak merak eden girsin baksın diye. E ticaret, satış, pazarlama gibi şeyler yok yani. Yaptığımız işler, ürünlerimiz, üretim hattımız, vizyon, misyon vs. hep klasik şeyler. Kendimi birkaç gömlek büyük gösterebileceğim bir alan. İletişim ve teklif al kısmı da eklersem tadından yenmez ki wordpress ile bunları yapmak çok zor değilmiş sanırım kontrol paneli basit gibi. Benim için en önemli kısımlardan biri mail hizmeti. @şirketadı.com olarak mail almak istiyorum

wix yapıştır geç hocam, hosting domain sik sok uğraşma 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 663 Toplam Mesaj: 16
hosting domain web domain