folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kesintisiz Güç Kaynağı Kullanan Var Mı?

Kesintisiz Güç Kaynağı Kullanan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam

Yakın zamanda anakart ve işlemciyi elimize aldık. Akım/gerilim dalgalanmasından kaynaklı bir husus olduğunu düşünüyorum. ( https://www.tahribat.com/forum/bilgisayara-ne-oldu-255479 )

Yüksek enerji çeken cihazlar çalışıyor aynı tesisatta. Devreye girme ve çıkma anlarında etkileyebileceğini düşünüyorum. Ayrıca sanayi sitesi olduğu için çevrede de onlarca antin kuntin 20-30 kW'lık makinalar çalışıyor. Sık sık kesinti de yaşıyoruz. 

Kesintisiz güç kaynağı alayım istiyorum. Monitör ve kasanın önüne koyayım, dalgalanmalardan korusun, kesinti olduğunda da bilgisayarı kapatacak zaman kazandırsın istiyorum. ( PC ile haberleşebileni var mı bunların, kesinti olduğunda hibernate veya sleep yapsın otomatik? )

750w PSU takılı cihazda yanılmıyorsam. Bir de monitör toplam 1kw desek. 1 saat götürecek bir şey var mıdır? 

Kullandığınız güvendiğiniz bildiğiniz cihazlar neler, neye dikkat etmek lazım?

Teşekkürler

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AndrevMask
    AndrevMask's avatar
    Erkek

verelim sana birkaç tane var elimde..

Herkesten, her şeyden umudunuzu kestiğiniz bir anda belki de kurtarıcı sizsinizdir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

modlu mu...

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

4 5 yıldır var bende elektrik dalgalanmalarına karşı aldım . köy yerinde . 1 tv 1 modem 2 laptop  bundan çıkış alıyor 

https://www.powerful.com.tr/kategori/tum-urunler

bütçene uyanı al  geç . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AndrevMask
    AndrevMask's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

modlu mu...

xd yukarıda önerilen firmanın olması gerek elimde 3-5 tane powerful idi sanırsam. Uyguna veririm.

AndrevMask tarafından 28/Nis/23 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

Herkesten, her şeyden umudunuzu kestiğiniz bir anda belki de kurtarıcı sizsinizdir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

online aldığın sürece marka önemli değil

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Bu upsler de kare dalga veriyor elektiriği normal şebeke elektiriği sinus dalgadir. Yani bunlar da pc icin sağlikli değil. Sana birakü ve bir de tam sinüs şebeke şarzli inverterlazim. Akünün gücüne gore seni 4 beş saat götürür.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selam

Yakın zamanda anakart ve işlemciyi elimize aldık. Akım/gerilim dalgalanmasından kaynaklı bir husus olduğunu düşünüyorum. ( https://www.tahribat.com/forum/bilgisayara-ne-oldu-255479 )

Yüksek enerji çeken cihazlar çalışıyor aynı tesisatta. Devreye girme ve çıkma anlarında etkileyebileceğini düşünüyorum. Ayrıca sanayi sitesi olduğu için çevrede de onlarca antin kuntin 20-30 kW'lık makinalar çalışıyor. Sık sık kesinti de yaşıyoruz. 

Kesintisiz güç kaynağı alayım istiyorum. Monitör ve kasanın önüne koyayım, dalgalanmalardan korusun, kesinti olduğunda da bilgisayarı kapatacak zaman kazandırsın istiyorum. ( PC ile haberleşebileni var mı bunların, kesinti olduğunda hibernate veya sleep yapsın otomatik? )

750w PSU takılı cihazda yanılmıyorsam. Bir de monitör toplam 1kw desek. 1 saat götürecek bir şey var mıdır? 

Kullandığınız güvendiğiniz bildiğiniz cihazlar neler, neye dikkat etmek lazım?

Teşekkürler

tuncmatik , gıda çarşısı

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek
    AndrevMask bunu yazdı

verelim sana birkaç tane var elimde..

Tam sinüs mü? Tam sinüs ise model ve fiyat belirtirmisin, tam sinüs cihaz satan varsa yazarsa sevinirim 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı

Bu upsler de kare dalga veriyor elektiriği normal şebeke elektiriği sinus dalgadir. Yani bunlar da pc icin sağlikli değil. Sana birakü ve bir de tam sinüs şebeke şarzli inverterlazim. Akünün gücüne gore seni 4 beş saat götürür.

Tam sinüs cihazlar modifiye sinüs cihazlara göre daha sağlıklıdır, ama pc ve monitörde elektrik dalgalanması veya kesintilerde cihazları kapatmak amacıyla kısa süre kullanımlarda sorunsuz çalışmaktadırlar, fiyatları Tam sinüs/online cihazlara göre daha uygundur,

Konu sahibi arkadaş kullandığın sistemim güç bilgilerini paylaşırsan daha sağlıklı öneriler gelecektir 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Online dediginiz sistem ne hocam acaba merak ettim ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 2437 Toplam Mesaj: 25
ups psu kesintisiz güç kaynağı