Laptop Arızası.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Kartta yada flex kablolarin bağlantısında bir sorun yok gibi. Hp lerde sol ust kosede "esc" nin oralarda oluyor ekran kablosunn soketi. Fani temzlemek icin sokmen gerekiyor. Onu bi sök temizle. Uflemeyi unutma :)

Benim düşüncem fan kablolarindan kaynaklaniyor.kabloyu hic takmamis olsan 5dk sürmez açılırken kapanir geri pc. Uyku moduna alinca yada kapatip açınca cihaz soguyor o sayede açılıyor. Yani bu demekki fan ile alakali. Kullandigin seyin termal macun olup olmadığına iyi bak fan kablolarini tekrar çıkart temizle tak hocam. Fan vidalarini cok sıkmış ve dönmesini engellemiş olabilirsin.

masaüstü bilisayarıma kullanmıstım aynısını bi sıkıntı olmamıstı.

ekran gitmesi ve kapanması bunla alakalı olabilirmi ? yani ikiside tek sorun.

su anda  laptopun arka tarafı  masada ön tarafı göbeğimin üstünde yani alt tarafı komple havada kalıyor gibi birşey bunun için biraz eğik oturmak zorunda kaldım ama 2 oyundur ne ekran gitti ne kapandı

dışarda çok ses var içerde uzay.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hocam, sadece termal macun değişimi yetmez. fandaki tozu temizledinmi?

belki vidalardan birini düzgün sıkmamışsındır. kontrol et. sıcaklık yüksek şuan. verdiğin programda zaten işlemci yanındaki resimlerden, sıcaklığın yüksek olduğunu gösteriyor(alev resmi var görürsün.)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

termal macun olarak ne kullandın (marka)

bakır borularda anormal bır yamukluk varmı

sogutucular ıslemcı ve ekran kartının uzerıne tam olarak oturmusmu

ekran kartının yanındakı ufak ram cıplerı olur onların uzerınde termal ped varmı

fanın dondgunden emınmısın

bunların dısında makınanın o sıcaklık degerlerınde kapanacagını zannetmıyorum

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

hocam, sadece termal macun değişimi yetmez. fandaki tozu temizledinmi?

belki vidalardan birini düzgün sıkmamışsındır. kontrol et. sıcaklık yüksek şuan. verdiğin programda zaten işlemci yanındaki resimlerden, sıcaklığın yüksek olduğunu gösteriyor(alev resmi var görürsün.)

fandaki sünger gibi olusan tozu aldık fanın dısarıya üflediği yer oluyor sanırım orası.  

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek
    serioususer bunu yazdı

termal macun olarak ne kullandın (marka)

bakır borularda anormal bır yamukluk varmı

sogutucular ıslemcı ve ekran kartının uzerıne tam olarak oturmusmu

ekran kartının yanındakı ufak ram cıplerı olur onların uzerınde termal ped varmı

fanın dondgunden emınmısın

bunların dısında makınanın o sıcaklık degerlerınde kapanacagını zannetmıyorum

işin aslı marka filan bilmiyorum. 

fanın o taraftan işlemcinin üstüne giden bi bakır boru hatırlıyorum ama tekrar acmak nasip olmadı. 

fanın döndüğünden söyle eminim bi hava cıkısı var. 

bende kapanacagını düşünmüyordum ama kapanıyor işte.   

dün geceden beri alt kısmının geneli havada kalacak şekilde kucagımda oynuyorum  sadece 1kere ekran çizgi çizgi oldu kapanma vs olmadı.  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ankistizm
    ankistizm's avatar
    Erkek

laptopta fan sadece işlemci kuzey koprusunu gpuyu değil transistorleride sogutabiliyor ve bu parcalar bloga temas etmiyorsa problem olabilir diğer yandan ekran flexi değişecek bosuna korkma 30 liraya bir ekran flexi al tak hpnin ekran flexi maksimum 2 yıl dayanıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ankistizm
    ankistizm's avatar
    Erkek

birde hp için 52 60 normal ben dv5im 60 ın altına düştümü sasırırdım hele oyunlarda 9600m in 95 işlemcinin 90 an parmak uclarım yanarak oyun oynardım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

ekran kartın gitmiş olabilir yada yerinden oynama olabilir pc kapanma bendede oluyordu fanı değiştirdim yeni fan aldım deli gibi çalışıyor  sende bunları uygula 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek
    ankistizm bunu yazdı

laptopta fan sadece işlemci kuzey koprusunu gpuyu değil transistorleride sogutabiliyor ve bu parcalar bloga temas etmiyorsa problem olabilir diğer yandan ekran flexi değişecek bosuna korkma 30 liraya bir ekran flexi al tak hpnin ekran flexi maksimum 2 yıl dayanıyor

hocam işin açıkcası söylediklerinden pek birşey anlamadım. biraz anlayacagım şekilde anlatabilirsen sevinirim.  fan ve macun sürülürken gördüğüm kadarıyla oynattıgımız cıkardıgımız parçaları biliyorum öyle anlayabilirim seni

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

ekran kartın gitmiş olabilir yada yerinden oynama olabilir pc kapanma bendede oluyordu fanı değiştirdim yeni fan aldım deli gibi çalışıyor  sende bunları uygula 

bilgisayarı almadan önce böyle bi  problem yoktu içini acıp fan temzileyip macun sürdükten sonra başladı herçey.  bu işlem sırasınd ekran kartıyla işimiz oluyor mu onu bilemiyorum.

Toplam Hit: 3180 Toplam Mesaj: 25