folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Haddinden Fazla Isınma Sorunu Hk

Laptop Haddinden Fazla Isınma Sorunu Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

yav cok ısınırsa reset atar belli eder ısınıyorsa ısınsın oyununu oyna sen altını veya o hava cıkıs kanallarını kapamamaya dikkat et

benim pc masaüstü gtx970 var oyuna girince oda ısınıyor asırı ses oluyor sıcaklık geliyor yan taraftan yani 

sen reset atma problemi yasıyonmu ?  

hoca oyle bi dunya yok malesef. ekran kartı 90+ olmaya başladığı zaman oyundaki fps yerlerde sürünmeye başlıyor.

reset atma problemı yok olmadı hiç, ilk seferde macunu çok az sürmüşüm. ondan kaynaklı oldu temizleyip daha kaliteli bi işlem yaptım reset olayı düzeldi.

tolgaStain tarafından 02/Tem/17 01:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

Hocam degerler biraz sıkıntı açıkçası. Geçenlerde benim laptop yük altindayken 93-94 lere çıkıyordu macunu yeniledim hem ekran kartinin hem islemcinin ve 30 derece farketti hocam. Macunu fazla kalin sürme ve izgaralari da mutlaka temizle hocam. Ayrica laptopun alttan delikleri var ise yerden en az 2 santim yuksekte kullan oyun oynayacağın zaman. Yani o delikleri oyun esnasinda kapali olmamasina 2 santim yuksekte olmasina dikkat et

aşırı ısınma olayı olunca, açtım fanı manı ızgaraları komple temizleyeyim dedim bi baktım macunlar kurumuş değiştireyim dedim, hiç bi faydası olmadı. hacı altta  da iyi kötü soğutucu var gene bi faydası yok anlamadım gitti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

başkan aynı sıkıntı benim samsung laptopda da vardı. Hava alma mazgalları az bırakılmış. İyice sök hayvanı termal macununu en iyisinden gümüş katkılımı ne zıkkımsa ondan al düzgünce iyice degiştir. Sonra fan kontrolü varsa bak kaç rpm de dönüyor. Bazen fan bozulmuş olabilir eskisi gibi verimli çalışmadıgından olabilir. Eger imkan varsa fanını degiştir makinanın. Altına sogutucu koy. Ve win 10 da sessiz saatler muhabbeti var makina fanını yavaşmı çalıştırıyor ne yapıyorsa artık onu bir kontrol et. Güç ayarlarından makinayı prizde ve fişte maksimum yap. Bunları kontrol et yine aynı şekilde ise sat kurtul mk makinasından... 

Karışık oldu biraz idare et başkan.

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

benim dell 5110'da ısınmaya başladı geçen macunu yenilemek için açtım termal padler ölmüş ufalanıyor artık bunlara kaç mm pad almak gerekiyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

genelde hp laptoplarda olur bu aşırı ısınma sorunu. bildiğin gavur amı gibi yanarlar:/

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben yanıyorum hocam o nasıl yanmasın?

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

benim dell 5110'da ısınmaya başladı geçen macunu yenilemek için açtım termal padler ölmüş ufalanıyor artık bunlara kaç mm pad almak gerekiyor

hacı benim padler de ölmüş 4 tane vardı ikisi yok diğer ikiside sakız gibi olmuş bende değiştirecektim ama uğraşmadım.

tolgaStain tarafından 07/Tem/17 13:29 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

başkan aynı sıkıntı benim samsung laptopda da vardı. Hava alma mazgalları az bırakılmış. İyice sök hayvanı termal macununu en iyisinden gümüş katkılımı ne zıkkımsa ondan al düzgünce iyice degiştir. Sonra fan kontrolü varsa bak kaç rpm de dönüyor. Bazen fan bozulmuş olabilir eskisi gibi verimli çalışmadıgından olabilir. Eger imkan varsa fanını degiştir makinanın. Altına sogutucu koy. Ve win 10 da sessiz saatler muhabbeti var makina fanını yavaşmı çalıştırıyor ne yapıyorsa artık onu bir kontrol et. Güç ayarlarından makinayı prizde ve fişte maksimum yap. Bunları kontrol et yine aynı şekilde ise sat kurtul mk makinasından... 

Karışık oldu biraz idare et başkan.

hocam mazgalları falan komple temizledim. oyundayken 100 küsür derecelerdeyken şimdi 80-90 arası gidip geldi dün akşam hava serindi ondan galiba , altta soğutma var zaten sözde 3 fan lı ama pek bi işe yaramıyor, sistem win7 pro, güç ayarları her ikisindede maximum. sorun tekrarlarsa dediğin termal macunu deniyicem, olmadı satarım dediğin gibi zaten yeni laptop almak farz oldu. idare etsin şimdi yeter.

Toplam Hit: 2140 Toplam Mesaj: 19
ısınca laptop oyun