folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Lastik Satım İşi İle Alakalı Bildikleriniz?

Lastik Satım İşi İle Alakalı Bildikleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyler lastik işi nasıl bir iş sızce ne kadar sermaye gerekli artı ve eksılerını yazarmısınız? ornegın satılmayan mal iade edılıyormu veya degıstırılıyormu kar marjı nedır?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Petrol ürününden yapıldığı için petrol zamlanırsa buda zamlanıyor bildigim kadarı ile kar marjıda %10 üzerinde galiba tam bilmiyorumda.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhost
    byhost's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

beyler lastik işi nasıl bir iş sızce ne kadar sermaye gerekli artı ve eksılerını yazarmısınız? ornegın satılmayan mal iade edılıyormu veya degıstırılıyormu kar marjı nedır?

Ben gecen sene kis aylarina dogru bu is icin arastirma yapmistim ama cikma lastik uzerine cok buyuk paralar vardi  ozellikle Almanyada bazi cikma lastik firmalarinda 5- 8 mm cikma lastikler vardi yani yeniye yakin ama getirme konusunda isin icinden cikamadim  Eger komsu ulkelerde bu sekilde urun getirte bilme imkanin varsa bir arastir ..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

50-100k parayla yapabilirsin daha az paraylada yapabilirsin ama bu dediğim sağdan soldan alıp satabileceğin lastikler zaten giden lastikler belli onları alıp satacan

ama lastik işi iş değil 1 lastikte anca 10 lira para kalıyor çünkü çok lastik satan var herkes düşük fiyata satıyor ha bazen 30-40 lira kalıodur ama bazen

onun dışında zaten öyle goodyear bridgestone pirelli gibi bayilikleri alamazsın en az 500k para ister ve sürekli lastik verirler sana satamazsın elinde kalır

iş değil anlıcağın...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    byhost bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Ben gecen sene kis aylarina dogru bu is icin arastirma yapmistim ama cikma lastik uzerine cok buyuk paralar vardi  ozellikle Almanyada bazi cikma lastik firmalarinda 5- 8 mm cikma lastikler vardi yani yeniye yakin ama getirme konusunda isin icinden cikamadim  Eger komsu ulkelerde bu sekilde urun getirte bilme imkanin varsa bir arastir ..

Yasal olarak mümkün değil. ithalat şube müdürü ile görüşmüştüm bende, kullanılmış yenilenmiş ürün girmiyor ülkeye. sadece sıfır olacak.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhost
    byhost's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    byhost bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Yasal olarak mümkün değil. ithalat şube müdürü ile görüşmüştüm bende, kullanılmış yenilenmiş ürün girmiyor ülkeye. sadece sıfır olacak.

Evet Hurda atik kategorisine  giriyormus galiba 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

50-100k parayla yapabilirsin daha az paraylada yapabilirsin ama bu dediğim sağdan soldan alıp satabileceğin lastikler zaten giden lastikler belli onları alıp satacan

ama lastik işi iş değil 1 lastikte anca 10 lira para kalıyor çünkü çok lastik satan var herkes düşük fiyata satıyor ha bazen 30-40 lira kalıodur ama bazen

onun dışında zaten öyle goodyear bridgestone pirelli gibi bayilikleri alamazsın en az 500k para ister ve sürekli lastik verirler sana satamazsın elinde kalır

iş değil anlıcağın...

hocam 10 lira kalsa 30-40 lira kalsa bu adamlar o zaman gununu kurtarıyorlar?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

hocam bir tanıdıgın lastik fabrikası vardı işleri baya kötüye gitti kapattı

"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Tanıdık lastikçi var , adam işi 0 dan kurdu ve ilk günden itibaren abartmıyorum her gün sektirmeden en az 40-50 arabaya bakıyordur. Araba parçası falan boş geldi o andan sonra , lastikçilikte güzel para var

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

iş değil anlıcağın...

hocam 10 lira kalsa 30-40 lira kalsa bu adamlar o zaman gununu kurtarıyorlar?

lastikçi sadece lastik satmaz ki,

bişey girmiştir patlamıştır, yama yapar, rot balans yapar, hava basar-kontrol eder, yani sadece lastik satan bi yer mantıksız yapıyorsan bunları da yapacaksınki iyi bişey bıraksın.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Allura bunu yazdı

hocam bir tanıdıgın lastik fabrikası vardı işleri baya kötüye gitti kapattı

Hocam lastik fabrıka işi tutmaz bana görede lastik işinde cunku pıyasada cok guclu şirketler var 

Toplam Hit: 2573 Toplam Mesaj: 12