Le Chat Noir.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Akşam arkadaşımla dışarıda oturmuş laflarken bir konu takıldı dilimize; hayatta karşımıza çıkan işaretler de var. Kuralcı bir insan olunca bu işaretleri kaçırdığımızdan bahsettik. Konuyu uzatmamak gerekirse uzun zamandır işaretleri takip edip duruyorum. Başıma gelen bir olayı anlatıp, bir de ufak istek yapacağım.

Geçen gün Yenibosna'daki Koçtaş'a gittim. Odamı dekore ettiğim için bir kaç malzeme bakınıyordum. 90x60 ebatlarında bir poster ilgimi çekti.

Poster çok hoşuma gitti ancak, odama yakışır mı, 25 tl lik fiyatı çok fazla değil mi gibi bir ton şey geldi aklıma. Ben de kenarı dayadım ve keskin bir kararla çıktım. Akşam ve ertesi günün sabahı içim içimi yedi. Kafama taktığım zaman saplantı oluyor arkadaş. Elimde değil. Ertesi gün iş çıkışı gittim Koçtaş'a yok anasını satayım. Poster kayıp. Ne olduğunu da bilemiyorum. Kara kedi vardı böyle ilginç ? diyordum anlamıyor kimse birşey. Herneyse boynumu eğdim arkadaşla sohbetimizi ettiğimiz yere vardım. Telefon açıp ''kara kedi poster'' diye Google'da aratmasını istedim. Öyle birşeyler olduğunu söyledi ancak görmeden emin olamazdım. Evimde internet veya bilgisayar kullanmadığım için bu sabah işyerine geldiğim gibi baktım.

Ben öylesine bir poster zannederken, meğer bu poster 19. yüzyılda Paris'in ünlüler, yazarlar, ressamlar veya oyuncular tarafından en çok tercih edilen mekanıymış. Kara kedi'nin mekanı. Bir gece klübü zinciri. Bir çeşit idol. Bu da camına astıkları günün özeti oluyor :) İnternetten araştırabilirsiniz. Benim gibi insanlar için çok hoş ve heyecan verici bir genel kültür katkısı. Çok hoşuma gitti ve olabildiğince büyük bir posterini duvarıma asmak istiyorum. Bu posteri nereden nasıl temin edebilirim yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.

Ayrıntılı Bilgi: http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Chat_Noir

Editcicik: İnternet sitesini de buldum. Bir çeşit playlist ile karşılıyor sizi. Sanırım o dönemin şarkıları. Müthiş lan :D  http://www.lechatnoir.fr/

Editcicicik: Yok yahu şarkılar yeni jenerasyon ama olsun site çok hoşuma gitti :W

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Sayende öğrenmiş olduk. Sieg heil! 18!

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yahu poster olarak yaptırmak çok pahalı ve zor sanırım. Bir türlü bulamadım sabahtan beri. Matbaa ve bu resmi büyük poster olarak yaptırmak konusunda yardımcı olabilecek kimse yokmu ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

NaZi_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Yahu poster olarak yaptırmak çok pahalı ve zor sanırım. Bir türlü bulamadım sabahtan beri. Matbaa ve bu resmi büyük poster olarak yaptırmak konusunda yardımcı olabilecek kimse yokmu ?

var ben kardeşim :) tam adamıyım..

815*680 civarı boyutlusunu bul link yola yada kendin gel buradan yaptıralım sana 15 tl olur he yok çok büyük fiyatlar değişebilir..

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

YasamaK bunu yazdı:

NaZi_ bunu yazdı:

var ben kardeşim :) tam adamıyım..

815*680 civarı boyutlusunu bul link yola yada kendin gel buradan yaptıralım sana 15 tl olur he yok çok büyük fiyatlar değişebilir..

PM attım hocam Hızır gibi yetiştin :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

yüksek çözünürlüklü resmini bulsan dijital baskı yaptırabilirsin belki

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yaşamak müridimiz sayesinde sonunda posteri yaptırdım ve özene bezene duvarıma astım. Bir de caps vereyim dedim. Belki kıskanırsınız...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Kaça yaptırdın?

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bende merak ettim hocam kaça yaptırdın ? 

buda güzelmiş birde.

orji link 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Steinlein-chatnoir.jpg

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

35 tl arkadaşlar yanlız 1 den fazla olursa ücret de o denli değişir

bu arada süper olmuş poster ) vallah ışıklı mışıklı sexi

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 19:27'da YasamaK tarafından düzenlendi.

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Buyuklugu boyutu ne onun? Yasamak hocam elindeki hazir veya direk siparisle hemen basabilecegin poster listesini pmlersen 2-3 tane alabilirim

...said addicted.
Toplam Hit: 2966 Toplam Mesaj: 21