folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Localde Çalışan Chatgpt Alternatifleri Neler Var?

Localde Çalışan Chatgpt Alternatifleri Neler Var?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

FreedomGPT yi deniyorum. İşte olması gereken LLM ler bunlar

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

https://github.com/ryanhex53/gpt-po

po dosyaları  için  bunu  kullanıyorum  2. şeyhim

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://ollama.com/

linux mac için hızlı güzel bir alternatif gibi 😁

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

Nvidia, internet olmadan bilgisayarda çalışabilen süper güvenli yeni bir yapay zeka modeli duyurdu! GPT-4' rakip olan Chat with RTX, dosyalarınızla konuşabilmenizi ve tarayıcınızla internete bağlanıp derin araştırmalar yapabilmenizi sağlıyor.
    İşte bilmeniz gerekenler:
    Nvidia'nın yeni duyurduğu henüz demo aşamasındaki bu modelin en ayırıcı özelliği internet bağlantısı çalışabiliyor olması.
    Onun dışında:
    - Modeli özelleştirebiliyorsunuz
    - Kişisel dökümanlarınıza erişebiliyor
    - Eski mesajlarınızla bağlamsal olarak alakalı yanıtlar üretebiliyor
    .

Kendi bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz için sistem gereksinimleri şimdilik şu şekilde:
    İşletim sistemi: Windows 11
    GPU: En az 8 GB VRAM'e sahip NVIDIA GeForce™ RTX 30 veya 40 Serisi GPU veya NVIDIA RTX™ Ampere veya Ada Generation GPU
    RAM: En az 16GB

Tam sürümün ne zaman yayınlanacağına veya diğer sistemleri ne zaman destekleyeceğine dair bir paylaşım yapılmadı, bilgi gelince buraya eklerim.
    https://www.nvidia.com/en-us/ai-on-rtx/chat-with-rtx-generative-ai/

murathan tarafından 14/Şub/24 09:10 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek
    murathan bunu yazdı

Nvidia, internet olmadan bilgisayarda çalışabilen süper güvenli yeni bir yapay zeka modeli duyurdu! GPT-4' rakip olan Chat with RTX, dosyalarınızla konuşabilmenizi ve tarayıcınızla internete bağlanıp derin araştırmalar yapabilmenizi sağlıyor.
    İşte bilmeniz gerekenler:
    Nvidia'nın yeni duyurduğu henüz demo aşamasındaki bu modelin en ayırıcı özelliği internet bağlantısı çalışabiliyor olması.
    Onun dışında:
    - Modeli özelleştirebiliyorsunuz
    - Kişisel dökümanlarınıza erişebiliyor
    - Eski mesajlarınızla bağlamsal olarak alakalı yanıtlar üretebiliyor
    .

Kendi bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz için sistem gereksinimleri şimdilik şu şekilde:
    İşletim sistemi: Windows 11
    GPU: En az 8 GB VRAM'e sahip NVIDIA GeForce™ RTX 30 veya 40 Serisi GPU veya NVIDIA RTX™ Ampere veya Ada Generation GPU
    RAM: En az 16GB

Tam sürümün ne zaman yayınlanacağına veya diğer sistemleri ne zaman destekleyeceğine dair bir paylaşım yapılmadı, bilgi gelince buraya eklerim.
    https://www.nvidia.com/en-us/ai-on-rtx/chat-with-rtx-generative-ai/

Bunu yazacaktım. Yazılmış.

https://x.com/ctasdemir/status/1757450979400708239?s=46&t=66osHjgX2gMB1mrTc2I-Gw

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba , zaten bir sürü yapay zeka modeli var neden localde çalışan alternatif arıyoruz bilgilendirir misiniz ? 

Bu yapay zeka platformlarını kendi verilerimiz ile eğitebiliyor muyuz ? Bu verileri nasıl import edeceğiz kafamda sorular?

Mesela elimde 1milyon veri var doc,pdf  formatında. Bunları yapay zekaya nasıl aktarıyorum, öğretiyorum? Bu 1 milyon dökümanı okusun anlasın bağlantı kursun bir sorun ve spesifik bir konu olduğunda bu verileri yorumlayarak bana çözüm önerileri sunsun gibi.

Chatgpt ve türevlerine ödev yaptırma , kod yazdırma dışında neler yapabiliriz ufkumuzu genişletecek bir mürid var mı ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    K4R4B4S4N bunu yazdı

Bu yapay zeka platformlarını kendi verilerimiz ile eğitebiliyor muyuz ?

Mesela elimde 1milyon veri var doc,pdf  formatında. Bunları yapay zekaya nasıl aktarıyorum, öğretiyorum? Bu 1 milyon dökümanı okusun anlasın bağlantı kursun bir sorun ve spesifik bir konu olduğunda bu verileri yorumlayarak bana çözüm önerileri sunsun gibi.

Özellikle aranan şey bu sanırım. Var mı bunu yaptırabileceğimiz bir şey? 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

Google, yapay zekada çığır açacak Gemini Pro 1.5 güncellemesini yayınladı.
    GPT-4 şu an 128K token işleyebiliyorken Google bunu 1 milyon token'a yükseltmenin süper bir yolu buldu.

OpenAI Sora isimli bir video oluşturma aracı tanıttı. Gerçek ve sahteyi ayıramayacağımız çağ başlıyor. Sora, birden fazla karakter, belirli hareket türleri ile konunun ve arka planın doğru ayrıntılarıyla karmaşık sahneler oluşturabiliyor.

Model, yalnızca kullanıcının promptta ne istediğini değil, aynı zamanda bu şeylerin fiziksel dünyada nasıl var olduğunu da anlıyor, promptları doğru bir şekilde yorumlamasını ve canlı duyguları ifade eden zorlayıcı karakterler oluşturmasını sağlayan derin bir dil anlayışına sahip.

Sora ayrıca, karakterleri ve görsel stili doğru bir şekilde devam ettiren tek bir videoda birden fazla çekim oluşturuyor.
    DALL·E ve GPT modellerinde geçmiş araştırmalara dayanıyor. Görsel eğitim verileri için son derece etkili veriler içeren DALL·E 3'ten faydalanıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Ben de bu işin daha ne kadar ilerleyebilir derken bu alanın aslında devler arenası olduğunu görünce gelecek teriminin içinin boş olmadığını bize haykırıyor teknoloji.

Google gemini yeni güncellemesini yayınlıyor bir kaç saat sonra Open Al sora ile buna adeta yeniyim ama burdayım diyor.

Bu alan da Nvidia nın çıkışı daha çok heyecan arttıran en büyük gelişme kesinlikle oyun elemanlarından datalardan bir başka devin arena da olması.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 4323 Toplam Mesaj: 30
bot ai chatgpt