Macbook Uyumlu Klavye Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Macbook pro kullanıyorum ve tuşlara biraz sert bastığımdan(öyle düşünüyorum kronik olmasa gerek) tuşlar yuvalarından fırladı ve tuşları tekrar takmama rağmen tam oturmuyor her seferinde tekrar fırlıyor. Bundan dolayı bir klavye satın aldım geçenlerde fakat Macbook uyumlu klavye kavramı varmış onu öğrendim. Tuşlar baya sinir hastası etti beni en son bir arkadaşa hediye ettim.

Macbook klavyesini değiştireyim dedim 1000₺ felanmış fiyatlara baktım. Bu klavyenin sadece tuşunu satan da bulamadım. 

Var mı Logitech MX Keys dışında öneriniz?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben mac bilgisayarda kurulu windows sistem üzerinde mac magic mouse kullanamamistim.

https://magicutilities.net/

yazilimi ile kullanabilmistim. Eger aldigin klavye/mouse calistirmakta zorluk cekersen bu uygulamayi bir dene derim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Ben K375s klavye ve MX Master 2S mouse kullanıyorum, ayni anda 3 pc yi yönetmesi ve mac de ki geçiş kolaylığına hayranım. kursun yer kursun atarim. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adrenalinn
    adrenalinn's avatar
    Erkek

Logitech K380 kullanıyorum çok memnunum. Fiyatı da 300 lira civarlarında.

Failure is an option, fear is not.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Ben K375s klavye ve MX Master 2S mouse kullanıyorum, ayni anda 3 pc yi yönetmesi ve mac de ki geçiş kolaylığına hayranım. kursun yer kursun atarim. 

Abi aynı anda 3 pc derken? PC arası geçiş yapabiliyor musun klavyede? Bende de 3 pc var 3 tane farklı klavye var. Böyle bir şey mümkün ise direkt alacağım bunu. Ben de mouse olarak MX Vertical kullanıyorum.

Edit: Sol üstte 3 tuş ile pc geçişi yapılıyormuş. Mükemmel bu....

Edit2: Hiçbir yerde stok yok lol!

MhmdAlmz tarafından 11/Eki/21 10:53 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Abi aynı anda 3 pc derken? PC arası geçiş yapabiliyor musun klavyede? Bende de 3 pc var 3 tane farklı klavye var. Böyle bir şey mümkün ise direkt alacağım bunu. Ben de mouse olarak MX Vertical kullanıyorum.

Logitech Flow diye bir google da arat. o 3 tuş ile geçişin yanı sıra, sanki 2-3 ekran var gibi de kullanabiliyorsun. Macbook dan metni kopyaliyip, ubuntu olan desktop'a yapiştirabile biliyorsun. Windows da ki resmi copyaliyip. Macbooka direk yapiştir diyorsun. 

edit:
    https://www.youtube.com/watch?v=cFhNlYddNYQ burada anlatiyor. Klavye ile mouse u da match edip, onlarin ikisini de pc den pc ye monitörler arasi geçer gibi kullanıyorsun. Ben klavyeyi kktc'de kolay bulamadim. ofise geleceğim zaman cantamda ofise getiriyorum klavyeyide. Mouse u da. :D zaten haftada bir anca gidiyoruz corona yüzünden. üzücü bir durum.

rakkoc tarafından 11/Eki/21 11:05 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Logitech Flow diye bir google da arat. o 3 tuş ile geçişin yanı sıra, sanki 2-3 ekran var gibi de kullanabiliyorsun. Macbook dan metni kopyaliyip, ubuntu olan desktop'a yapiştirabile biliyorsun. Windows da ki resmi copyaliyip. Macbooka direk yapiştir diyorsun. 

edit:
    https://www.youtube.com/watch?v=cFhNlYddNYQ burada anlatiyor. Klavye ile mouse u da match edip, onlarin ikisini de pc den pc ye monitörler arasi geçer gibi kullanıyorsun. Ben klavyeyi kktc'de kolay bulamadim. ofise geleceğim zaman cantamda ofise getiriyorum klavyeyide. Mouse u da. :D zaten haftada bir anca gidiyoruz corona yüzünden. üzücü bir durum.

Bu işi bir araştırayım. Bu olay tam ihtiyacım olan şey sürekli bir sağa bir sola dönmeme gerek kalmaz :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

geçen bimden aldım 60 liraya piranha marka, işimi görüyor :)

LynXMaSTeR tarafından 11/Eki/21 11:39 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    adrenalinn bunu yazdı

K380 al geç hocam müridin de dediği gibi.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Belki zorlasan şu programa uydurabilir servisler: 

https://support.apple.com/tr-tr/keyboard-service-program-for-mac-notebooks

Sonuçta belli üretimlerin klavyelerinde sorun var. Teknik olarak aynı sorun olmasa da ileride karşına çıkabilir diyerekten değişim sunabilirler. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    karabuyucu bunu yazdı
    adrenalinn bunu yazdı

K380 al geç hocam müridin de dediği gibi.

K380 güzel klavye, bizim çalışanlarada verdiğimiz bir model fakat numpad olmamasi tuşların ufak olmasi masabaşı uzun zaman kullanıma pek uygun gelmiyor bana. Daha cok mobil insanlar için olan bir model gibi sankı :) sırf K375'i taşımak için sırt çantamı değiştirdim ben. canım tumi yerine canon'un fotoagraf makinesi cantasini kullanıyorum :)

mx keys alacaktim ama haftada bir cs:go partisi yapiyoruz, tuşları oyunda pek lezzetli gelmiyor. kod yazarkende yazdiğimi anlamiyorum...    

Edit: Bro, mac uyumlu klavye dediğin den beklentin ne blimiyorum ama fark nerede ise sadece üzerinde tuşların macos versionlarinin ismi yazmasi...

Bilen varsa birde bu yeni cikan Bolt reciverlar typeC mi yoksa yine usb mi biliyor musunuz ? amk sırf malzemelerimi yenilemeye bi avrup seyahati yapmak istiyorum. Corona yüzünden 2 yildir kipirdamiyorum adadan.  

rakkoc tarafından 11/Eki/21 13:45 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1482 Toplam Mesaj: 24
macbook klavye