folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Mantar Tüneli (Yemelik) Argesi İçin Nemi Almadan Ortamı Soğutan Klima

Mantar Tüneli (Yemelik) Argesi İçin Nemi Almadan Ortamı Soğutan Klima

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Beyler ben çok araştırdım fakat nemi almadan soğuk hava basan bir klima göremedim, konuyla ilgisi bilgisi olan arkadaş varsa beni bir aydınlatıversin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

içerisinde soğuk petek bulunan her şey nemi doğal olarak yoğunlaşma yoluyla suya çevirir ama ekstradan su haznesi varsa ve soğuk buhar yapıp içeri verip nemi dengeliyorsa bilemem

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

içerisinde soğuk petek bulunan her şey nemi doğal olarak yoğunlaşma yoluyla suya çevirir ama ekstradan su haznesi varsa ve soğuk buhar yapıp içeri verip nemi dengeliyorsa bilemem

Aynen arkadasin dedigi gibi olabilir. Baska turlu mumkun degil. Hava soğuk izgaradan gecince icindeki su molekulleri neticede gaz halinden sivi hale donusur. Ortama nem vermek icin. Soguk buhar ufleyen vantilatorleden de alman lazim. 

Klima ve vantilator ayni anda calisacak odanin bir ucunda vantilator soguk su buhari ufleyecek diger tarafta da klima calisacak. 

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    aksata bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Aynen arkadasin dedigi gibi olabilir. Baska turlu mumkun degil. Hava soğuk izgaradan gecince icindeki su molekulleri neticede gaz halinden sivi hale donusur. Ortama nem vermek icin. Soguk buhar ufleyen vantilatorleden de alman lazim. 

Klima ve vantilator ayni anda calisacak odanin bir ucunda vantilator soguk su buhari ufleyecek diger tarafta da klima calisacak. 

nem olayını dengelemek için zaten cihazım var zemine uzunlamasına kuruluyor ve buhar veriyor nemi dengelemek için.

bana hiç bir şekilde nemi almayan klima lazım, yani havayı soğutup içeri üfleyecek.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

nemi almadan soğutan klima yok. ancak klima suyunu büyük saksılara yönlendirip toprak tarafından emilen suyun zamanla havaya buharlaşmasını sağlayabilirisn.

hiç sağlıklı değil nem almadan havayı soğutmak. ciğerlerine yazık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

klimalı odaya şundan 2 tane alıp koyarsan işini görür bi ihtimal 

ben buna rutubet yapma makinası derim 

http://www.hepsiburada.com/weewell-whc712-iyonizer-ozellikli-soguk-buhar-makinesi-gece-isigi-5-litre-p-AILEWEEWHC712

piiiranha9242 tarafından 05/Eyl/16 00:53 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Hangi mantarı uretiyosun agaricus bisphorus mu ? Yakin zamanda bi 50 bin tl ile başlicam satmaya pazar lazim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

çöl tipi klima ile nemi sağlarsın 200 liraya kadar türleri var

hala yeterince soğuk değilse çöl tipi klimanın haznesine giren suyu soğut.

saatini kurabilirsin, sağa sola üfle diyebilirsin, rüzgar gibi üfle veya şu sertlikte üfle diyebilirsin. alf markasına bakmanı öneririm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

çöl tipi klima ile nemi sağlarsın 200 liraya kadar türleri var

hala yeterince soğuk değilse çöl tipi klimanın haznesine giren suyu soğut.

saatini kurabilirsin, sağa sola üfle diyebilirsin, rüzgar gibi üfle veya şu sertlikte üfle diyebilirsin. alf markasına bakmanı öneririm.

http://urun.n11.com/vantilator/buses-series-hsf65y-sulu-hava-sogutucu-vantilator-P114064358?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwr7S-BRD96_uw9JK8uNABEiQAujbffAGjeKO2TJdxaZkbWhAHsbpNFhFMn1jlkyWGkD5Ye6UaAjN58P8HAQ&gclsrc=aw.ds

bunun biraz gelişmişi iş görür mü diyorsunuz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Tarla büyüklüğü nedir? Muşambayla kapat üstünü klima yukardan soğutsun nem içeride kalsın .

magic mushroom mu :d

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

Hangi mantarı uretiyosun agaricus bisphorus mu ? Yakin zamanda bi 50 bin tl ile başlicam satmaya pazar lazim

Üretiyorsun demeyelim, Morchella üretmeyi deneyeceğim küçük bir alan oluşturmaya çalışıyorum, başarılı olursam daha büyük alanda test üretimine başlamayı deneyeceğim diyelim, o da başarılı olursa Allah kerim.

Aslında benim tam maksadım ortamın ısısını ve nemini sabit tutarken düşük oranda hava devirdaimi yapmak.

RETRET tarafından 05/Eyl/16 11:00 tarihinde düzenlenmiştir