folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mekanik Klavye Seçimi?

Mekanik Klavye Seçimi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@kreyzi hocam tepki süresi önemli olmakla beraber mekanik olmayan klavyelerde 3. tuşdan sonraki tuşlara basarsan tepki vermez genelde mmorpg oynayanlar için skill basarken önemlidir 5 6 tuşa birden basmak zorunda kalanlar oluyor veya cs atarken w ctrl space aynı anda basarken diğer e r 1 2 3 4 gibi tuşlara basamayıp oyunda gecikme yaşattığı için mekanik klavyeler oyuncular için önem taşımaya başladı (20 tuşa aynı anda basılabiliyor mekaniklerde bildiğim kadarıyla).

yazım konusunda da hata oranını düşürüyor, click hissiyatıyla güzel bir hoşluk veriyor eskiden commodore amiga filan kullanan varsa bilir zaten o hissiyatı. bir de dibine kadar basmak gerekmiyor butonun yani yazdı yazmadı derdi yok hafif basıyorsan yazmıştır klavye atlamaz.

:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

G710+ var bende. Oldukça memnunum.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Eskiden aldığım microsoft digital media keyboard var. Alışkanlıkmıdır nedir bilmiyorum ama bunun gibi bir klavye bulamadım onu geçtim eski bir üretim hiç bir yerde satılmıyor aynısından alıcam ama yok :D tabi fahiş fiyata değil. Bu klavyede olan ama diğerlerin bulmadığım şey ise ctrl start space tuşarınn olan kısmıın diğer harflerden daha yüksek, büyük ve kenarlarının kesilmiş olması. Tuşların olduğu bölüm böyle içe göçmüş gibi ve yine 1 2 3 4 5 tuşları daha yüksekte. Geçende mediamarkta gitmiştim bütün klavyeleri denedim hiç biri aynı rahatlığı vermedi. Son olarak Logitech klavyeyi sadece verdiğin videolara bakarak söyliyebilirim ki önermem eğer CS GO gibi ilerlemeli FPS oyunlari oynuyorsan CTRL tuşlarına yerine ordaki macro tuşlarına basabilirsin tabi alışkanlık meselesi. 2 si arasında kaldıysan Ozon olanını al derim.

Bende hala arıyorum 3 aydır daha bulamadım istediğimi farklı bir model alırsan burada yazarsan sevinirim.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Seneler önce 10 liraya aldığım klavyeyi hala kullanıyorum.Nasıl bozuyonuz aq.Ama çok pis fare bozarım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@skyvalet hocam razer lycosa kronik problemli bir alet. kilitleniyor restart atmadan bazı tuşlar çalışmıyor takılıyor vs. sırf bunun için razerdan değişim yaptım 3 tane klavye aldım değişimden. Birini sattım, diğerinin kablosunu kestirdikleri için yedek parçalık yaptım, diğerini de hala kullanıyorum yedek parçadan tuş değiştirerek (kaplaması soyuluyor, sigara ateşi düşüyor eritiyor vs o nedenle) e artık en son geçen gün bir kitlendi art arda 3 4 sefer artık değiştirme vakti gelmiş dedim. pahallı klavyelerdeki konfora alışınca 10 liralık klavyeler oyuncak gibi gelmeye başlıyor malesef.

@hypnot1c g tuşları canımı sıkıyor zaten çok gereksiz bir şey o kadar prof oyuncu değilim yani daha çok yazı yazıyorum pc başında oyun oynamaya fırsat bile kalmıyor. onun dışında + olarak ses açma kapama düğmesi zaten gereksiz hep aynı ses seviyesinde işimi görüyorum ses kısıp açan biri değilim. ozone ve g710 arasında 100 küsür lira fark var daha fare almam lazım o nedenle hala ozone düşünüyorum.

@KrypT peki hocam sana deselerki bu klavyeyi bırakıp g105 gibiaynı özelliklere sahip ancak mekanik olmayanını kullanacaksın, vazgeçer misin mekanikden?  ( şair burada mekanik vs düz klavye arasındaki farklı hissiyatı öğrenip gaza gelmeye çalışıyor :B ) 

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

steel series bi bak derim hocam benim mouse + mouse pad + kulaklik ordan ve  orta halli fiyatli olanlardan guzel sevdim klavyesinide alicam insallah bi bakmakta yarar var 

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

geçen  o dediğin logitech i kullandım sağ tarafa fonksiyon tuşları koymuşlar sıçarım öyle klavyeye

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hocam şu saatten sonra mekanik olmayan klavye kullanmam. En fazla başka bir mekanik klavyeye geçerim.

G710+'da fonksiyon tuşları oldukça soldadır. 

krypt tarafından 10/Ağu/15 00:51 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Creator
    Creator's avatar
    Erkek

hoja bende Ducky Shine 3 Gold Edition Cherry MX Brown var. Elimden cok mekanik klavye gecti sana tavsiyem massdrop.com dan 100-150 liraya guzel switchli klavyeler alabilirsin. Switchini MX Brown secersen memnun kalirsin. Blue olan da guzeldir fakat cok seslidir. G710+ da mx brown kullandim guzeldi. Yaninda bileklik destegi de alirsan daha iyi olur.

Creator tarafından 10/Ağu/15 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

aquila non captat muscas! - d0gma.org
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocalar nasıl oluyor bu klavyenin mekaniği?

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 4020 Toplam Mesaj: 34
ozone strike pro logitech g710+