folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memleketi Sen Mi Kurtaracan Mustafa Abi?

Memleketi Sen Mi Kurtaracan Mustafa Abi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Abi peki bir soru.

İşgal edilen bir ülke nasıl oluyorda ekonomik yönden en parlak dönemini yaşayabiliyor?

Tarihte bir başka örneği var mı?

(Şimdi yok zam var şu var bu var diyerek kendi kendinizi kandırmayın. Gidip dışarıdan adamların Türkiye'yi nasıl geliştiğini hayretle izlediğini görün).

...

Bu işlerde artık yeter Atatürk'ün kullanıldığı; bu kadar iğrençleşmek olmaz.. Sözde saygı duyduğunuz birini nasıl kullandığınızı görmek harbiden mide bulandırıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:
    -----------------------------

-Yav bırak Mustafa abi yaa, sen mi kurtarıcan memleketi Allah aşkına! 

- Ama işgal zırhlıları... 

- Boşver şimdi sen işgal zırhlılarını filan.... Gün gelir, memleketin malını mülkünü tapusuyla İngiliz'e satar bunlar. 

- Yok canım! 

- Yeminle söylüyorum, İngiliz vatandaşı bakan bile getirip koyarlarsa şaşma. 

- Ama ahval ve şerait... 

- Güzel abim yaranamazsın. .. Bak şimdi binicez bu dandik gemiye, taaa Samsun'a gidicez, savaş, boğuş, kendimizi paralayacağız, diyelim becerdik, devrim mevrim, anlata anlata dilinde tüy bitecek, sonra sen kahırdan ölücen, önce biraz ağlıycaklar , sonra gene "Son Osmanlı Padişahı" diye pankart açacaklar, mezarında dönücen. 

- Saltanat kalsın diyosun yani... 

- Alışmadık kıçta don durmaz abi, egemenlik megemenlik vereceğine, iki çuval kömür ver, daha iyi... Aha buraya yazıyorum, açlıktan nefesleri kokarken padişahlarına saltanat uçakları alırlar, bu gemiyi de jilet yaparlar, söylemedi deme. 

- Efkarlandım be... 

- Yakma o cigarayı gözünü seveyim, yarın öbür gün belgesel yaparlar, keş gibi gösterirler seni haberin olsun. 

- Hal çaresi nedir peki? 

- Al padişahın kızını, yırtalım. 

- Millet ne olacak? 

- Onlar da ulemaya sorsun artık ne olacaklarını, bize ne, kendi düşen ağlamaz. 

- Laik olmasınlar mı, birey olmasınlar mı , kendi lisanları olmasın mı, şıhlara şeyhlere mi bırakalım kaderlerini? 

- Bak ne güzel söylüyorsun, kader der geçerler, takalım takkemizi bakalım dalgamıza, iş çıkarma başımıza... 

- İyi de, yazık olmaz mı? 

- Asıl bu yaptığını yaparsan yazık olur... Bazıları sana inanacak, etkilenecek, senin fikirlerini yaşatmaya kalkacak, hayatları kayacak, evleri basılacak, içeri tıkılacaklar, kimine saçını örtmediği için fahişe diyecekler, kimine milletin malını Arap'a satmayın dediği için komünist diyecekler, kimine Ne Mutlu Türküm Diyene dediği için faşist diyecekler, darbeci diyecekler.. . Yorma ahaliyi, kula kulluk edelim, rahat edelim. 

- Yok arkadaş, ben bi deniycem. 

- E sen bilirsin abi..

Bir yanlış bilgi var, aslında çok ama bir tanesini söyleyeyim o vapur dandik bir vapur değil bir kere, görmeden uydurulmuş veya görmek istenmemiş o zamanın en iyi vapurlarındandır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:

hadi darbe yapında kurtulun!

sitede böyle konuların sayısı kaç oldu biliyorum ama böyle konularla polemikten öteye gidilemiyo kısaca BENCE boşuna.

oturup olan biteni izlemek  kabullenmek daha iyi demi sevgili kardesim

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

ReDsEa bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

sitede böyle konuların sayısı kaç oldu biliyorum ama böyle konularla polemikten öteye gidilemiyo kısaca BENCE boşuna.

Oturup halkın ne karar vereceğini izlemek en iyi olanı sevgili kardeşim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

Bakın güzel evlatlar bizler yolun çoğunu tamamladık elimizden geldiği kadar vatana sahip çıktık. bundan sonra vatana sahip çıkacak yeni nesil ve gelecek nesil, bozulursa askere gitmemek için çeşitli entrikalar çevirirlerse, barda pavyonda gençliğini geçirirse, kötü alışkanlıklara kendini kaptırırsa, peygamberimizin dini dışında şehlere cemaatlere, ne olduğu bellisiz mahalle şıhlarına taparlarsa bu memleketin alii menfaatleri ne olur düşünen varmı  bu memleketin taşı toprağı satıldı, içinde insanları kaldı onlarda usul usul ayrıştırılmaya başlandı düşmana karşı koyacak askeriyeyi yalan dolan bahanelerle seneryolarla bu hale getirirseniz, bunada vatandaşlık tepkinizi koymazsanız düşman silah sıkmadan bu memleketi işgal eder, rejimide molla rejimine çevirirler. bazı cahiller nasıl namaz kıldığını dahi bilmeyen şıhın eteğini öpünce günahları afolduğunu inanan insanlarlamı karşı konocak siz uyuyun gençler memleket usul usul elden kayıyor yazık olacak bu vatan için genç yaşta kanını bu toprak için dökmüş yüce insanlara ben onlardan sonra geldim emanetlerine sahip çıkamadım için şu sevgililer gününde bile onlardan özür diliyorum şehitlerimizin  mezarına giderek  mastafa kemal ve askerlerine onu hiçbir zaman kurtuluş savaşında yalnız bırakmayan yüce türk milletinden özür diliyorum bu güzel memleketi ne hale getirdiler.

Çoğu insan ömrünün en güzel yıllarını, bir apartman dairesinin odasında, televizyon seyrederek geçirir. Çoğu insan yirmi yaşında ölür ve seksen yaşında da gömülür
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

ReDsEa bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

Oturup halkın ne karar vereceğini izlemek en iyi olanı sevgili kardeşim.

İstiklal Savaşındada Atatürk oturup Halkın ne yapacağını bekleseydi 2. Dünya savaşına kadar İngiliz Mandasında olacaktık... Sen hala İşgallerin Under abinin dediği gibi Tankla tüfekle oldugunu zannediyon heralde...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

ReDsEa bunu yazdı:

İstiklal Savaşındada Atatürk oturup Halkın ne yapacağını bekleseydi 2. Dünya savaşına kadar İngiliz Mandasında olacaktık... Sen hala İşgallerin Under abinin dediği gibi Tankla tüfekle oldugunu zannediyon heralde.

O zaman padişahı halk seçmemişti; şimdiki yönetimi halk seçti yanılıyor muyum?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

ReDsEa bunu yazdı:

İstiklal Savaşındada Atatürk oturup Halkın ne yapacağını bekleseydi 2. Dünya savaşına kadar İngiliz Mandasında olacaktık... Sen hala İşgallerin Under abinin dediği gibi Tankla tüfekle oldugunu zannediyon heralde.

İşte ondan bahsediyorum Bu iktidarı secen halk Siyasetten 1 gram anlamayan, Ufak şeylere gözü boyanıp kandırılan, Din duygusu sömür sömür sömürülen bir halk. İleri görüşlülüğü olmayan bi halk... Adama biyolojik silah diyorum o ne diyo... Adama Emperyalizm diyorum Bizim imanımız yeter diyo...

Herseyi allaha bırakıp yerinde oturup yatmak körü körüne bazı vaadlere inanmak cahilliktir...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

ReDsEa bunu yazdı:

halk(cemaat,kömürcü) evet halk secti

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:

HaYVaN bunu yazdı:

ReDsEa bunu yazdı:

halk(cemaat,kömürcü) evet halk secti

Kendinizle çelişiyorsunuz; cumhuriyet diyorsunuz, halkı kendinizce aşağılayıp saltanatı istiyorsunuz resmen. Çünkü "size" göre halk cahil.

Sonra Atatürkçüyüz diyorsunuz. Atatürk'ün egemenliğin millete ait olduğu olgusunu görmezden geliyorsunuz.

Necisiniz ne istersiniz anlayamadım gitti[.]

Toplam Hit: 10154 Toplam Mesaj: 91