folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Metobolizmam Çok Yavaş

Metobolizmam Çok Yavaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Bağırsakların çalışmıyor.

Bende senin gibiydim

kefir filan içiyordum ama bence yoğurt daha iyi kefirden 

Beslenme düzenin sıfır. İşkembenin anasını ağlatmışsın 

Doktor ilaç yazar gönderir. İşkembeyi daha da bozar bence doğal gıdalar tüket

yediklerimizin hiçbiri gıda değil GDO zaten alayı senin genetiğin buna tepki vermiş

Doğal gıdalar tüket orjinal ekşimsi yoğurt tüket

sabahları düzenli doğal kahvaltı yap.

akşamları 30 dk en az tuvalette bekle uğraş

mazallah yapmaya yapmaya götü patlatırsın 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    baysevgi77 bunu yazdı

Son durum nedir?

İşlerden fırsat bulup gidemedim daha, kefir aldım bi ara içtim her gün olmasa da 2 güne bir WC gidiyordum. Ama genel olarak sorunum hala devam ediyor WC yolunu unuttum diyebilirim, sadece küçük su döküyorum diğeri ise 4-5 günde bi diyebilirim. 

Hocam yeşillik tüketiyor musun?

Lif çokomelli çünkü bu işlerde.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konu biraz eski ama ben de bir kac sey söyleyeyim

bazi arkadaslar kefir, yogurt vs yazmislar ama önemli olan ne kefir ne yogurt önemli olan icerisindeki yararli bakteriler denilen probiyotik bakterilerdir. Piyasada satilan yogurtlarda nerdeyse hic cesitlilik yok, kefirler icin bilgim yok. 

Türkiye'ye geldigimde bu siteden cesitli yogurt ve kefir mayalari aliyorum https://www.dogadanbizim.com.tr/

Burada ki ürünlerle bagirsak, midede, girtlak vs yararli bakteri sayisini arttirabilirsin. Bu mayalarla yogurt, kefir, sirke yapabilirsin.

Ancak dikkat etmen gereken sey bu sefer de cok fazla bakteri olursa SIBO denilen hastaliga yakalanabilirsin bknz http://www.yeditepehastanesi.com.tr/sibo-nedir 

Olmasi gereken; bagirsak temizleyici ilaclar var, öncelikle bagirsagindaki tüm bakteriler, toksinler vs temizlenmeli. Bununla ilgili cesitli ilaclar var. Daha sonra bagirsak florasi tekrardan olusturulmali. Bunun icin probiyotik ve onlarin besini olarak prebiyotik gidalar almalisin. 

Arkadaslarinin dedigi gibi lifli gidalar + su.

Ben doktora gidip bu bagirsaklari yeniden yapilandirmayla ilgili ilaclar yazdirdim. Türkiye'de satiliyor mu bilmiyorum ama muadilini bulabilirsin sanirim. Ilk günden itibaren etkisi bariz sekilde görüldü

Bagirsak temizleme ve bagirsak florasini yeniden olusturmaya yarayan ilac

bu ilacin cikolatali, limonlu ve sade aromasi var. Tam olarak ne ise yaradigini bilmiyorum

En önemlilerinden biri de bu. Icinde lif agirligi var, bol su ile (ilk bardaga karistirip iciyorsun sonra bir bardak ekstra) iciyorsun. Suyla temas edince jelimsi bir yapiya dönüsüyor.

Tabi ki bir doktor kontrolüne gitsen iyi olur. Ama bagirsak düzenleme sorunlariyla ilgili bana verilen seyler bunlar. 

O kadar kefir-yogurt vs yedim ictim ama bu ilaclarin verdigi etkiyi hic göstermedi. 

Bu arada bagirsakla ilgili bir cogumuzun bilgisi cok eksik. Bagirsagin ne kadar önemli oldugunu su kitabi okuduktan sonra ögrendim. Hemen hemen her seyden sorumlu bir organ (2. beyin diye geciyor)

Bu kitabi siddetle tavsiye ederim. Kitabin begenme garantisi var. Memnun kalmadiginiz kitabi, yayinevine geri yollayip paranizi alabilirsiniz.

https://www.amazon.com.tr/dp/605936716X 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Ben bugün C vitamini yuttum ( hiç kullanmamıştım ) 4 kere tuvalete çıkardı. Bilmiyorum alakası var mı 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Kısaca yazayım  lif ye diye ezbere konuşuluyor.

Lifler suda çözünen ve çözünmeyen diye 2 ye ayrılıyor. 

Suda çözünen lifli yiyecekleri çok yersen ve suyuda az içersen tıkarsın kendini iyice.

Suda çözünmeyen lifli posalı yiyecekler daha kolay dışkılamaya faydalı.

Zaten bu taş yese kum çıkaranlara hayranım. Su içsek beton oluyor.

Birde her gıda herkeste aynı etkiyi yapmıyor. Mesela ben magnezyum sitrat alıyorum, fakat bağırsak çalıştırma hariç işe yarıyor.

Ek: Dere otlu ve bol semiz otlu salata yap zeytinyağlı olsun. Geçici olarak fayda görürsün.

siberturq tarafından 24/Ağu/22 21:42 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Yedigin seylerden bazilarini sindirmekte zorlanıyorsan şişkinlik yapar. 2-3 gün uzak durman gereken seyleri yazacam. Istersen denersin. 

Lor peyniri haric hiç bir peynir türünü yeme.

Süt içme

Tahıllı ekmek dışında ekmek yeme

Sakin pugaça simit vb seyler yeme

Gazli icecekler içme 

Yulaf yiyebilirsin

Pasta börek çörek marketteki abur çubukları yeme.

Bunları 2-3 gun dene. Şişkinliğin gazın hazimsizligin gecerse bunlardan biri ya da bir kaçını sindiremiyorsun demektir. Bir anda rahatlama gelir zaten kilo vermiş gibi hissedersin. Son olarak tuvaletin gelmeden tuvalete oturma basur olursun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sindirim ve boşaltım sistemim çok iyi çalışır. küçüklüğümden beri böyle

bünye ile alakalı bir durum olabilir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba doktora gittim bugün dahiliye iç hastalıklarına, kan ve idrar tahlilleri verdim. Vitamin eksikliği çıktı 3 tane hap yazdı ve Gastroenteroliji bölümüne bi görünmemi söyledi. Galiba o bölüm bağırsak ve mide gibi yerlere bakıyor.

Haplar şu şekilde 

ILACLARINIZ: 1 ADET D-COLEFOR 20.000 IU 14 YUMUSAK KAPSUL, 1 ADET APIKOBAL 50 TABLET, 1 ADET FOLBIOL 50 TABLET - ACIL SIFALAR DILERIZ B001

Toplam Hit: 2938 Toplam Mesaj: 39
metabolizma hazımsızlık