folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Mobil Uygulama Yazmak İçin Hangi Programı Tavsiye Edersiniz(Amatörlere)

Mobil Uygulama Yazmak İçin Hangi Programı Tavsiye Edersiniz(Amatörlere)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, Aklıma gelen bazı basit uygulamaları yapmak ve mağazalarda yayınlamak istiyorum. Sizlerde bana göre bir uygulama tavsiye etmenizi rica ediyorum.

Yazılımcı değilim ancak bilgisayar cahili de değilim, tam olarak böyle tut bırak bir program da değil istendiğinde kod ile müdahale edilebilecek, böylelikle AI nimetlerinden de faydalanabileceğim bir şey lazım. İlk etapta free trial ile götürebilirmiyim sizce yoksa biraz üstüne eğilip emek verip adam akllı birşeyden mi başlamalıyım.

Yapmak istediklerim özellikle mesela mühendislere ya da meslektaşlarıma yönelik hesaplama uygulamaları olacak şahsen aradığım ancak bulamadığım ya da yeterli bulamadığım uygulamalar gibi, tabi bunun yanında böyle bir fikir geldiğinde de onu da uygulayabilmek isterim mesela hani evcil hayvanları için oyun açıp karınca yürütüyorlar ya, ya da su sesi kütüphane sesi saç kurutma makinası sesi açan uygulamalar var(olmayan birşey gibi düşünelim) örneğin böyle bir fikrim geldi bunu da basitçe yapmak isterim.

Biraz araştırma yapınca özellikle Flutter karşıma çıktı sizce nasıl tavsiye edermimisiniz benim ihtiyaçlarımı görür mü, yoksa direk Android Studio gibi birşeye mi eğileyim artık AI gücü var diyerekten Draftbit, Mockit gibi  alternatifler de güzel gibi.

Bu başlıkta hem tavsiye almak hem de bu konuyu tartışmaya açmak isterim.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Google developer account var mı ?

Apple developer account var mı ?

Amatörlere en uygun heralde Flutterdir.

Fakat ve lakin bı de ama, mağazalarda yayınlamak istiyorum diyorsun ya. Apple store prosedürleri falan midem bulanıyor düşünürken bile ki Play Store bile herşey toz pembe değil.

Tabu bu benim düşüncem, daha mükemmel ve tecrübeli insanlar var forumda onlarin başka fikirleri olabilir.

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iPhone'a yazmayı düşünüyorsan boşver bayağı zor. Uygulamayı yazmaktan ziyade Apple'a kabul ettirmek sıkıntılı. Desteklenen tüm iPhone modellerinde test edip sorun veya ekrana oturmama vs gibi şeyleri görürlerse al bunu tekrar gözden geçir öyle mağazaya ekleyelim diyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hayatimda hiç mobil yazmadım, web dev olarak çalışıyorum

bi tane baya basit mobil işi geldi, fluttera baktım pek sarmadı

ionic e baktım, ionic + vue ile baya kolayca yapabildiğimi farkettim.

web sitesi yapar gibi mobil app yapıyosun. alışık olduğun ui liblerini de kullanabiliyosun (element plus kullandım mesela)

flutterın iddia ettiği şeyleri ionic cidden yapıyo :P

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

web sitesi yapar gibi mobil app yapıyosun. alışık olduğun ui liblerini de kullanabiliyosun (element plus kullandım mesela)

react native kullanma fırsatın da oldu mu peki

garga bunu yazdı

Fakat ve lakin bı de ama, mağazalarda yayınlamak istiyorum diyorsun ya. Apple store prosedürleri falan midem bulanıyor düşünürken bile ki Play Store bile herşey toz pembe değil.

Tabu bu benim düşüncem, daha mükemmel ve tecrübeli insanlar var forumda onlarin başka fikirleri olabilir.

hayır hiçbirinde hesabım yok. Flutter vb. uygulamalarla geliştirsem ve standart kullanıcı sözleşmelerine uysam bile mi(chat yok, verileri biriktimr yok vb.) çok ciddi sıkıntı oluyor bu uygulamaları mağazada yayınlamak?

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

garga bunu yazdı

hayır hiçbirinde hesabım yok. Flutter vb. uygulamalarla geliştirsem ve standart kullanıcı sözleşmelerine uysam bile mi(chat yok, verileri biriktimr yok vb.) çok ciddi sıkıntı oluyor bu uygulamaları mağazada yayınlamak?

Formalitesi biraz çok ama imkansizda degil...esas konu şu, ios (Apple) için nerde yazarsan yaz ama mağazaya koyacaginda o kod Mac'ten gelecek ağam. Bunu kimse kabul etmiyor ya da yüksek sesle dile getirmiyor diyelim ama öyle. No Mac No Apple store. Yine yanlış olabilirim yanılıyor olabilirim çünkü ben aslında pek bişey bilmem yani öyle konuşuyorum genelde boş boş.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Ayrıca Apple developer account senelik 99 öyro.

Google developer account tek seferde 99 öyro sanırım, sonra bi daha ödemiyon.

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    erebos bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

reactin kendisi yarak gibi, native olanına hiç bakmadım bile

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam yazılım bilgin yok ise low code diye bir yaklaşım var. Bunu araştırıp bu platformlarda bir şeyler yapabilirsin. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ya bu arada, ionicle yaptığın app i web sitesi olarak yayına alabilirsin.

store a app çıkmaktan tek farkın store da olmamak olur lel.

hem bildirim yollayabiliyosun kamera vs kullanabiliyosun. 

adam siteni ana ekrana app gibi ekleyebiliyor zaten.

Toplam Hit: 807 Toplam Mesaj: 17
mobil uygulama