Muhasebe Ve Stok Yazılımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam. Yurtdışında bir işletmede ön muhasebe ve ithalat-ihracat işlerine bakıyorum. İşletme çok sıkıntılı dönemlerden geçti, artık yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Haliyle bu normalleşmenin de kağıt üzerinde raporlanması isteniyor. 

Excel'de bir şeyleri tutuyorum ama en nihayetinde tam istediğim gibi bir rapor çıkmıyor. Beraber çalıştığımız bir vergi danışmanımız var, bütün gelen-giden faturaları ve aylık envanter sayımını kendisine gönderiyorum. O benden gelen verilerle vergi bildirimlerini yapıyor, raporlar oluşturuyor ama bazen o raporlar da çok tutarlı olmuyor. Doğru mu yapıyor yanlış mı yapıyor denetleyebilecek yazılımsal bir altyapımız yok. Excel'de tuttuğum veri günü kurtarmak adına iş görüyor ama uzun vadede geriye dönük bir şeyi bulmak hakkaten ölüm. 

İşletme temelde Türkiye'den hazır mal alıp Almanya'da satıyor. Aradaki komisyoncuyuz. Ürünler bize gelirken transit depo stoğuna, geldiklerinde de işletme depo stoğuna işleniyor. Mal bizden çıkınca sevk irsaliyesi ve faturası hazırlanıyor. Yeni sipariş geldiğinde de sipariş formları oluşturuyoruz. 

Hali hazırda kullandığımız ERP yazılımı çok eski. İşveren eğer bulut çözüm sunuyorsa ya aynı yazılımın yenisini alalım ya da biz kendimiz düzgün bir şey bulalım diyor. Bu tarz yurtdışında al-sat yapan ve stok tutan ve kullandığı yazılımdan memnun kalan var mı? Türkiye'de bu işler için hangi programlar güvenilir? Belki Almanca desteği varsa onlara da yönelinebilir. Aramızda mali müşavir ya da muhasebeci varsa biraz akıl verirse gerçekten çok iyi olacak. 

Teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Luca.com.tr web tabanlı yazılımdir bana göre en iyisidir . 

Malimüşavir paketini kullanmaktayiz.

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

4 yıl turkcell de çalıştım 

logo tiger kullanılıyordu binlerce fatuta ve stok ve on binlerce müşteri kaydı 

1.5 yıl teknik serviste çalıştım

orasıda logo kullanıyor halen 

1.5 sene kooperatif de çalıştım

aynı şekilde logo kullanılıyor.

arkadaşın önerdiği luca yı muhasebeciler ve mali müşavirlerin kullandığını gördüm sadece firmaların değil.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim. Hem logo hem de luca yı inceleyeceğim. Alman tarafında Sevdesk, Lexoffice gibi yazılımlar var ama ne derece işimi görecek emin değilim. Bizim vergi danışmanı / mali müşavir Simba diye bir yazılım kullanıyor ama arayüzü hiç işlevsel değil. Umarım logo veya lucanın kullanması kolaydır. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

luca kullanıyoruz hiç memnun değiliz hantal ve işlevsiz arayüzü dandik apisi çağ dışı ilk fırsatta değiştireceğiz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

luca kullanıyoruz hiç memnun değiliz hantal ve işlevsiz arayüzü dandik apisi çağ dışı ilk fırsatta değiştireceğiz

Hangisiyle merak ettim?

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

Hangisiyle merak ettim?

luca net ama çok farketmez çünkü destek almak istediğimizde bir özelliği eklemeleri 6 ayı bulabiliyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Paraşüt is görür gibi. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

odoo'yu tavsiye ederim her işini fazlasıyla görür.

işte öyle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

@edonline konuya bekleniyorsunuz :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

@edonline konuya bekleniyorsunuz :)

:)

Hocam logo konusunda yardımcı olabilirim. Anladığım kadarı ile siz Türkiyeden ürün toplayarak almanya ya ihracat yapıyorsunuz. 

Eğer sadece bu işlemi yapıyorsanız, logo go3 + ihracat modülü, e-devlet modülleri ve kullanıcı arttırımı satınalmanız yetecektir fakat sadece türkçe kullanabilirsiniz. (Örnek gösterebileceğim destek verdiğim firmamız bulunmaktadır)

Eğer diğer dil destekleride olsun derseniz logo tiger3 international alınması gerekmektedir.

Raporlamalar konusunda da çok geniş ve özelleştirilebilen raporlara sahiptir. Kendiniz özel rapor oluşturup logonun içine yükleyebilirsiniz.

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur