folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Nasıl "İngilizce" Öğrenebilirim ?

Nasıl "İngilizce" Öğrenebilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Herkese merhaba,

Hocalar durumu şöyle açıklayayım. Üniversitede okuyacağım bölüm ingilizce olacak 4 yıl boyunca.

Ve benim ingilizceyle aram pek iyi sayılmaz. Çok az biliyorum(how are you,asl, falan filan).

Şimdi ilk sene hazırlık olucak ama ben bu hazırlıktan önce kendimi nasıl geliştirebilirim ? Bana önereceğiniz okuma kitaplara, gramer kitapları neler olur?

Nasıl pratik yapabilirim ?

Açıkçası okuyacağım bölüm güzel ama ben ingilizceyi öğrenemessem diye korkuyorum. Bana bu konuda klavuz lazım, bunun içinde en doğru yer TBT.

Yorumlarınızı bekliyorum..(Kurs için gerekli zamanım yok malesef, şehir dışında olucak okucağım bölüm)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

aynı durumla karşı karşıyayım.

bi ingilizce kursuna başladım. ama kurs biraz farklı.

normalde gramar gösterilir gösterilir,o gramar bilgisiyle sokakta 1 gram konuşamazsın. en son 3. kurda sana sokak dili öğretirler,ki gramarin bi boka yaramadığını,sadece kraliyet ailesinin öyle konuştuğunu görürsün :D

bu gittiğim kurstada konuşmaya yönelik gösteriyorlar.

bende ingilizce eğitim görecem ve boşuna zaman kaybetmek istemedik. bu kursa başladım. böyle biryere başlayabilirsin.

muafiyet sınavlarından geçemezsin,orada daha basit seviyedeki kuralları sorarlar geçemezsin diyorlar. ama toefl gibi sınavlardan geçersin onlar daha üst düzey diyorlar.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

takipteyim kfgd

"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

neden sıkıntı yaptın ki? 

%100 ingilizce bölümlerde hazırlık vardır. muafiyet sınavnı geçemezsen ki anladığım kadarıyla o seviyede değil ingilizcen. 1 yıl hazırlık okuyacaksın. O zaan

eksikliklerini kapatırsın.. Hazırlık bitince tekrar muafiyet sınavına giriyorsun ve eğer geçemezsen sanırım hazırlığı tekrarlıyorsun bu şekil bir kısıtlama vardı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------

normalde gramar gösterilir gösterilir,o gramar bilgisiyle sokakta 1 gram konuşamazsın. en son 3. kurda sana sokak dili öğretirler,ki gramarin bi boka yaramadığını,sadece kraliyet ailesinin öyle konuştuğunu görürsün :D

bende ingilizce eğitim görecem ve boşuna zaman kaybetmek istemedik. bu kursa başladım. böyle biryere başlayabilirsin.

muafiyet sınavlarından geçemezsin,orada daha basit seviyedeki kuralları sorarlar geçemezsin diyorlar. ama toefl gibi sınavlardan geçersin onlar daha üst düzey diyorlar.. 

Grammer bilmeyen ingilizceyi kötü konuşur. İyi ingilizce konuşmanın şartı grameri iyi bilmek ve sonra bolca pratikten ibarettir. Sen cümleyi nasıl kuracağını bilmeden nasıl konuşacaksın merak ettim ?

-Ki bunu şuan upper-intermediate seviyesinde olan biri olarak söylüyorum.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

en doğrusu gramar öğrenmeden öğrenmektir, dizi film izleyerek, chat yaparak yabancı hatunlarla telde konuşarak vs, ya da şansın varsa o ülkelere giderek. Ancak öğrenmek biraz daha uzun zaman gerektirir (4-5 yıla kadar).

Tabi bebeler de bu şekilde öğreniyor, ancak bi kere öğrendiğinde, 10 yıl gramar çalışmış adam düşünerek saçma sapan cümleler kurup alay konusu olurken (gramar bozuk diye değil, normal hayatta kimsenin kullanmadığı türkçedeki içine trt spikeri mi kaçtı deyimine tekabül eden kelimeler kullandığın için) sen gayet doğal bir ingilizceyi düşünmeden gayet akıcı konuşursun.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

Grammer bilmeyen ingilizceyi kötü konuşur. İyi ingilizce konuşmanın şartı grameri iyi bilmek ve sonra bolca pratikten ibarettir. Sen cümleyi nasıl kuracağını bilmeden nasıl konuşacaksın merak ettim ?

gramerli konuşan sadece kraliyet ailesi mi ?

Birisi sana ben eve gidiyorum yerine ben evden gidiyorsun derse onun ne dediğini anlayabilir misin? Yada ben eve gidiyorsun dese bu adam ne bokdan konusuyor demez misin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:

alaksı yok hocam :) ben gramer biliyordum yurtdışında eğitim aldım ne oldu? ilk gittiğimde konuşabildim mi? hayır.. bunun gramer ile alakası yok pratikle alakası var.dil bilgisi kurallarını istediğin kadar bil. iyi yaz, iyi oku bunlar önemli değil. konuşmak farklı bir şey. beynin farklı kısımları rol oynuyor. O an konuşurken bir kelimeyi bulmak için beyin farklı şekilde çalışır, yazarken farklı şekilde..

konuşmayı öğrenmenin tek yolu konuşmaktır. yurtdışına iş için giden bir sürü ilk okul mezunu adam var, hepsi gramer mi öğrendi zannediyorsun? arkadaşım 1 yılda italyancayı hiç ders falan almadan orada yaşayarak öğrendi.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

alaksı yok hocam :) ben gramer biliyordum yurtdışında eğitim aldım ne oldu? ilk gittiğimde konuşabildim mi? hayır.. bunun gramer ile alakası yok pratikle alakası var.dil bilgisi kurallarını istediğin kadar bil. iyi yaz, iyi oku bunlar önemli değil. konuşmak farklı bir şey. beynin farklı kısımları rol oynuyor. O an konuşurken bir kelimeyi bulmak için beyin farklı şekilde çalışır, yazarken farklı şekilde..

konuşmayı öğrenmenin tek yolu konuşmaktır. yurtdışına iş için giden bir sürü ilk okul mezunu adam var, hepsi gramer mi öğrendi zannediyorsun? arkadaşım 1 yılda italyancayı hiç ders falan almadan orada yaşayarak öğrendi.. 

haklısın hocam, yukarıdaki mesajımda da belirttim, 7 yaşında okula başlayan amerikan cocukları daha harfleri bilmiyor, gramar bildiği için mi konuşabiliyor.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

hocular demek istediğim şey,yok cümlenin şu kısmında 2. zaman şurda bu gelcek falan diye düşünmeyeceksin konuşurken.

şimdiki zamandanmı bahsediyosun,now de yeter.

yok fiilin şu halimiydi falan filan olayı abartmaya gerek yok,ortaya bülent ersoy türkçesi gibi bişey çıkar sonra.

nasılki bizde sadece bülent ersoy ve trt spikerleri düzgün konuşuyorsa,kurduğumuz cümlelerin %60ından fazlası gramer hatasıyla doluysa,aynı durum ingilizcedede var. 

tutupta bülent ersoy türkçesi gibi ingilizce konuşmaya gerek yok. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

haklısın hocam, yukarıdaki mesajımda da belirttim, 7 yaşında okula başlayan amerikan cocukları daha harfleri bilmiyor, gramar bildiği için mi konuşabiliyor.

senin ailen sen doğduğunda çevrende doğru Amerikan ingilizcesiyle konusuyorlar mıydı hocam?

Kaldı ki o kulakdan duyma bile gramerdir.

Toplam Hit: 4397 Toplam Mesaj: 43