Netflix'in Yeni Dizisi; The OA (Beyin Yakan Cinsten)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

khatun un ne demek olduğunu bilen var mı ya? 

Bence bildiğimiz hatun demek.

Kadın şaman görüntüsü çiziyor. 5'linin yaptığı danslar da şaman öğeleri içeriyor bence. Dolayısıyla hatun kelimesinin de türki dillerden alındığını düşünüyorum.

Blue Screen of Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Son bölümü de şimdi izledim. dün 6 bölüm izlemiştim.

------spoiler-------

son bölüm son 20dkye kadar obaa diyodum bişiler anlıyodum kafamda kurduydum olayları.

son 20dk sıçtı attı içine. şu an hiç izlemeyen biriyle eşdeğer gibiyim. normal dizilerde olduğu gibi her sezonda bir olay işlenir sezon sonunda olaylar açıklanır bi yere bağlanır diyordum tam aksine ne kadar bağlantı yaptıysam hepsini sildi süpürdü.

resmen son bölümün özeti "sen bi halt anlamadın aga tekrar sezonu izle"

sonunda da noldu anlamadım mk. homer  fransız mı. olaylar geçrek mi?

tamamen yalan olamaz çünkü hatun kördü gözü açıldı. artı olarak keman çalan videosu da bulundu. ilk ya da 2. bölümde de homerin maçta ölümündemn sonraki hal ide var.

kafam iyice karıştı mk.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Son bölümü de şimdi izledim. dün 6 bölüm izlemiştim.

------spoiler-------

son bölüm son 20dkye kadar obaa diyodum bişiler anlıyodum kafamda kurduydum olayları.

son 20dk sıçtı attı içine. şu an hiç izlemeyen biriyle eşdeğer gibiyim. normal dizilerde olduğu gibi her sezonda bir olay işlenir sezon sonunda olaylar açıklanır bi yere bağlanır diyordum tam aksine ne kadar bağlantı yaptıysam hepsini sildi süpürdü.

resmen son bölümün özeti "sen bi halt anlamadın aga tekrar sezonu izle"

sonunda da noldu anlamadım mk. homer  fransız mı. olaylar geçrek mi?

tamamen yalan olamaz çünkü hatun kördü gözü açıldı. artı olarak keman çalan videosu da bulundu. ilk ya da 2. bölümde de homerin maçta ölümündemn sonraki hal ide var.

kafam iyice karıştı mk.

homer ın videosunu izlerken tekti kafasından uydurma ihtimali var o videoyu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

yeni sezonu olsa fena olmazmış...

Ne Mutlu Türk Doğana..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

spoiler

ucu çok fazla açık bırakıp bitirmişler. sonunda gittiği beyaz yer diğer bir boyut olabilir. kafamda çok fazla soru var. adam aklıllı biri yorumlarsa çok iyi olur

edit: aslında diziyi tekrar genel itibari ile düşünürseniz çok acayip mesajları var.mesela 2 doktorun konuştuğu sahne...ya bunlar bilinen şeylerse ve açıklanması halinde insanların kafayı yemesi durumu söz konusu ise? bunun gerçekliği söylenirse intihar edecek insan sayısını düşünün... baya bir insan astral seyahhatten bahsediyor dizide de buna vurgu yapılıyor.ben inanmıyorum fakat ya gerçekse.. diziyi sonuna bağlayarak düşünmeyin.

Ekerci tarafından 22/Ara/16 15:22 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

8 Bölüm ve diğer bölümler üzerine, 

Şimdi arkadaşlar bu sarı gız gerçekten böyle bir boyut kapısını açtımı yoksa hepsi ağır şizofreni ürününün hayal dün-yasımı olayı çözemedim ben bu fransız evine gittiğinde anlattıkları hikayelerin kitaplarını filan buldu, fbi yın kişilik bilmem nesi ikinci derece kişilik bozukluğu filan dedi, ne bilim anlamadım işte, durum nedir,

Robinson_Crusoe tarafından 26/Ara/16 11:35 tarihinde düzenlenmiştir

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Spoiler----
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Şimdi arkadaşlar bu sarı gız gerçekten böyle bir boyut kapısını açtımı yoksa hepsi ağır şizofreni ürününün hayal dün-yasımı olayı çözemedim ben bu fransız evine gittiğinde anlattıkları hikayelerin kitaplarını filan buldu, fbi yın kişilik bilmem nesi ikinci derece kişilik bozukluğu filan dedi, ne bilim anlamadım işte, durum nedir,

Spoiler!!!

hocam üstte bişiler yazdım. fakat diziyi sonunu düşünerek yorumlama. dizinin genel mesajına bak. ahiret tarafı ve doktorların bunu kanıtlamaya çalışması fln. bunlar çok değişik konular. deneklerin denenme süreçleri vs vs. bana kalırsa kız kafada kurgulamış diyesim geliyor fakat sonunda banyoda rüyayı görüp okula koşuyor ve onlar için ölüyor tıpkı melek gibi. ucu çok açık bırakılmış. bence o kitap işleri sadece bir yanıltma. kız gerçekten melek. yoksa öyle bir rüyayı neden görsün? 

Ekerci tarafından 26/Ara/16 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Spoiler----
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Spoiler!!!

hocam üstte bişiler yazdım. fakat diziyi sonunu düşünerek yorumlama. dizinin genel mesajına bak. ahiret tarafı ve doktorların bunu kanıtlamaya çalışması fln. bunlar çok değişik konular. deneklerin denenme süreçleri vs vs. bana kalırsa kız kafada kurgulamış diyesim geliyor fakat sonunda banyoda rüyayı görüp okula koşuyor ve onlar için ölüyor tıpkı melek gibi. ucu çok açık bırakılmış. bence o kitap işleri sadece bir yanıltma. kız gerçekten melek. yoksa öyle bir rüyayı neden görsün? 

Kız zaten biraz geri zekalı gibi bi şey, bir sürü açık bıraktılar zort diye diziyi bitirdi zaten öbür tarafa geçmesi filan ap ayrı bir hadiseydi hele o dünya gibi küçük ışıkların sönmesi ben onları gezegendeki hayatlara benzettim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

2. sezon yayınlanacak mı peki?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

agir spoiler icerir dikkat : !!!!!!!

hocalar filmin son sahnesi ile bu olaylarin hepsi gercekten oldu denilmis.

hareketlerden tutun yasanilan olaylara bir sekilde doktor beni bulur ve bunlari unutturur belki diye kalici bir kaynak olmasi amaciyla

bu kitaplari kiz diger boyutta yazmis olamaz mi?

son sahnede hala anlamadiniz mi diyor yani bu olaylar gercekten oldu diyor.  kitap olayina takilanlar dedigim gibi kitabi dunya uzerinde diger bir boyut a kapi acip orada yazmis veyahut yazdirmistir.

myblackworldweb tarafından 26/Ara/16 18:05 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 6225 Toplam Mesaj: 43
the oa