folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Online FPS Oyunumuz - Fire At Will

Online FPS Oyunumuz - Fire At Will

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Tebrikler, güzel oyun olmuş.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadLyShadoW
    DeadLyShadoW's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    solstice bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

kaç kişi geliştirdiniz hocam?

Grafik motoru olarak ne kullandınız? Unity?

3b modelleri nereden temin ettiniz? Birisi yaptıysa hangi programla yaptı? Blender? 3d MAX.

Hocam, Unity alt yapısında geliştirdik.

Her gün düzenli çalışan 2 kişi idi. ama toplamda 4 kişi her gün olmasada, haftanın bir çok gününde projeye dahil oldu. O yüzden 4 kişi demem daha doğru olur.

Harita,arayüz ve diğer modellerin hepsini biz yaptık.(Telif hakkı sıkıntımız yok.) Onun için ek olarak 3dmax i daha iyi bilen birinden kısa süreli eğitim alındı. Ama normal bir eğitim demeyelim. Optimize üzerine eğitimler. çünkü 3dmax bilgisi bizde vardı.

Bu arada hocam, skybox ve karakter unity assettan ve mixamodan satın alındı. Hepsi derken yanlış belirtmişim.

Ek olarak 3dmax de bilsen,  programlama dilide bilsen, optimizasyon ve performans kavramları oyun için apayrı bir bilgi birikimi gerektiriyor hocam. Bayağı bi el alıyor yani.

Oyunu oynamadım ama tebrik ederim hocam. Güzel bir projeye el atmışsınız.

Elinize kolunuza soruyu sağlık yazan Drkill eline koluna bacağına kafasına sağlık kardeşim adamsınız

Batmayacağına inanarak suya bas,yürür gidersin... Mucize yürüyebilmen değil inanabilmendir. - Seyyid Ahmet Arvasi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

ayosunu da yapcanız mı hacı

Oyunun ios u da olacak hocam ancak öncelikle bazı güvenlik açıklarımız var. Onları tamamlayıp yeni versiyonu çıkardıktan sonra ios dada çıkarıcaz. Ancak biraz zaman lazım.

@whoobay

@deadlyshadow

Teşekkür ederim hocam saolunuz

solstice tarafından 16/Ara/14 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

çok iyi duruyor hocam

hangi motoru kullandınız ?

başarılar şimdiden, bu oyun tutar

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Elinize kolunuza sağlık inş daha büyük çalışmalarda yer alırsınız.Türkiye'nin bu sektörde gelişmesi lazım.

Freedoom is not free.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Wowowowoooww :D hocam yüksek müsadenle birşey sormak istiyorum neden mobil platfrom? Pc için bişeyler geliştirmeyi düşünürmüsünüz?

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

@ekerci unityde geliştirdik hocam bakalım daha yeni yükledik zamanla ne olduğunu görecez, teşekkürler hocam.

@ofree teşekkür ederim hocam saolasın.

@interfector hocam masaüstü aklımızın ucundan bile geçmedi.Mobil üzerine neden geliştirdik dersen, aslında bu seçim daha farklı gelişti. Yani sürekli müşteri ile uğraşmaktansa hem çok stress olmadan bişiler yapmak, hemde paranı kazanmak üzerine düşünceler vardı. (Bu bölümde oyun yazmak fikri ortaya çıktı). Orda ilk oyun motoru, daha sonra mobil alana yönelme söz konusu oldu vs.

Bir sonraki adımda yani ticari açıdan baktığında ise reklam ve uygulama içi satın alma işlemleri oyun tuttuğu takdirde iyi kazanç getirir beklentisi var.

Aslında ortada planlanmış bişi yok.  bu dediklerim hep kademe kademe gelişti : )

Soruna gelirsem hocam, Aslında bu oyunu pc ye uyarlamak çok daha kolay olsada, şuan içinde bulundugum ekipte bende pc ye göre bir oyun yazılımı düşünmüyor.  Yorumun için teşekkürler hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Hocam Ilk Olarak Hayirli Olsun 2. Olarak Ben Indirdim Ama Acamiyorum Uygulams Kapatiliyor Diyor Kapatiyorb Kapatmadan Oncede Acilmiyor Siyah Ekran Sonra O Kapatma Oluyor Ne Yapabilirim Telefon Samsung Duos

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Hocam Ilk Olarak Hayirli Olsun 2. Olarak Ben Indirdim Ama Acamiyorum Uygulams Kapatiliyor Diyor Kapatiyorb Kapatmadan Oncede Acilmiyor Siyah Ekran Sonra O Kapatma Oluyor Ne Yapabilirim Telefon Samsung Duos

Hocam desteklemesi lazım senin telefonu hani şuana kadar eski cihazlarda destekledi. 4 ve üzeri cihazlarda açılması lazım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

hayırlı olsun.

yürür bu

Anarsistherif...
Toplam Hit: 4755 Toplam Mesaj: 45