folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Online İngilizce Eğitim Seti Tavsiyesi

Online İngilizce Eğitim Seti Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

eveeet, hanımla oturduk, evlilik çoluk çocuk derken, eğitimsel bağlamda son birkaç yıldır kendimizi çok boşladığımızı farkettik.

dedik çocuklar uyuduktan sonra yarım saat - bir saat de olsa, yeni birşeyler öğrenmeye vakit harcayalım.

eşimin beginner düzeyinde ingilizcesi var, ya da olmayadabilir (:

evet biliyorum tahribatta dünya kadar konu açılmış, bir sürü eğitim seti paylaşılmış. 

bu konuyu açmadan önceki bir saatimi onları kurcalayarak geçirdim (: özellikle unbalanced hocam sağolsun, en azından 3-5 farklı eğitim seti paylaşmışlığı var.

ama neticede bu eğitim setlerini tecrübe etmiş birilerinden "beginner düzey biri için bu en iyisidir, şu çok işime yaradı" gibisinden birkaç yorum alabilirsem, deneme yanılma yöntemi ile vakit kaybetmemiş oluruz, hevesimiz kaçmadan başlarız diye düşündüm.

hedefimiz nedir? eşim yurtdışına çıktığımızda derdini anlatabilsin, anlayabilsin, çocuklar şimdi ufak ama ilerde vakti olursa benim ingilizce ticari yazışmalarımla alakalı birkaç iş paslayabilirim, üstesinden gelebilsin. o kadar (:

geçmiş konulardan süzgeçlediklerim:

tavsiye edilen bir eğitim videosu serisi: https://www.youtube.com/playlist?list=PLxX2m2Np79VfdGAj0Y41pniCLCbUcVvVe

paylaşılan başka eğitim setleri: https://www.tahribat.com/forum/karisik-arsiv---egitim-setleri---ekitaplar-vs---i-247386

https://www.tahribat.com/forum/goruntulu-akademi-yayinlari---egitim-paylasimi-245602

https://www.tahribat.com/forum/lingusta-ingilizce-egitim-seti-240061

bizzat deneyimlediği tavsiyesi olan müritler, yönlendirmelerinize açığım (:

muaythaist tarafından 27/Ara/20 13:32 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

girdiğim tüm platformlar ve izlediğim seriler sıkıcı olduğu için tamamlayamamıştım.

takipteyim, online ücretli kurs da olabilir.

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

İngilizcemi geliştirmeyi Bende çok istiyorum lakin günün 12 saati işte geçiyor. Yorgun geliyorum. Dinlenmek için 7-8 saat uyku gerekiyor. Geri kalan zamanda da mutlaka bişeyler çıkınca kişisel gelişime vakit kalmıyor

Mesajım dursun, 

konu için teşekkürler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Haluk Tatar'ın youtube kanalında yanlış hatırlamıyorsam 350 videoluk bir eğitim mevcut. Okuyan çocuklara burs vermek amaçlı 30 tl ye aynı eğitimi udemy'e koymuştu. Bir ingilizce kursuna gittiğinde standart anlatılan her şey o eğitimde de mevcut. Tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

Haluk Tatar'ın youtube kanalında yanlış hatırlamıyorsam 350 videoluk bir eğitim mevcut. Okuyan çocuklara burs vermek amaçlı 30 tl ye aynı eğitimi udemy'e koymuştu. Bir ingilizce kursuna gittiğinde standart anlatılan her şey o eğitimde de mevcut. Tavsiye ederim.

konuda paylaştığım ilk link zaten bahsettiğin seri hocam. başka bir konuda yine sen paylaşmışsın, çekip aldım ordan (:

doğrudan ona başlayalım diye düşünüyordum ama hem diğer müritler de faydalansın, hem belki alternatif tavsiyeler gelir diye konuyu açmış bulundum.

edit: @tosun rica ederim, gerçi benim pek bir emeğim yok, birileri muazzam emekler sarfedip, paylaşımlar yapmış, bize seçmesi kalmış. vesileyle bir teşekkür de benden onlara (:

muaythaist tarafından 27/Ara/20 13:31 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Piyasa da bilinen ve popüler olanlarla ilgili yorum yapmayacağım fakat Taner Çağlı hocayı araştırmanı tavsiye ederim.

İngilizce öğrenmeyle ilgili klasik öğretim biçiminin çok dışında ve bana göre mantık çerçevesinde anlatım yöntemi var.

Gördüğüm kadarıyla konuşmaya yönelik. 

İnstagram adresinde örnek videoları da var. Manyak özel yaşamıyla küçük kızıyla ilgili de videoları paylaşıyor ama eğitimi gerçekten iyi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aslında ingiliz çocuğu nasılsa öyle öğrenilmeli

yani eğitim seti falan değilde ingilizce çizgi film seyredilebilir. en azından çocukların için. 

çünkü konuşmayı yeni söken yabancı çocukta anadilini böyle öğreniyor

aslında anadolu liselerinin hazırlık kitapları çok güzel oluyor

abcden başlıyorlar kaseti falan set halinde bulabilirsen

https://www.youtube.com/watch?v=r2pEEkaFq8U

bunları çocukları uyutmadan da seyredebilirisniz 

tom ve jerry nin daha az konuşmalı olanları da var

https://www.youtube.com/watch?v=IMrMILXMUaQ

https://www.youtube.com/watch?v=FdlLsxR5AE0

futurist tarafından 27/Ara/20 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

çocuklar için, Basit cümlelerden başlayın, çok tekrar.  aralıklarla, şakayla karışık sohbet etmeye çalışın.

yetişkinler için de, valla öyle çok da gramer'e(dilbilgisi'ne) çalışmayın. kafa gidiyor ^^` basitçe zamanlara() bakın,fiiller, bağlaçlar, edât'lar edat'lar ilgeç'ler, sıfat tamlamaları, isim tamlamaları, karşılaştırma cümleleri,  Edilgen ve Etken cümleler, FiilİsimSıfatZarf yapıları arasında kelimeleri birbirlerine dönüştürürken kullanılan Ön-Arka Ek'ler ve yanısıra Kelimeİçi dönüşümler, harf kaymaları

hattâ, keyfi Sözlük bile okuyabilirsiniz. ^^`

niyeyse bir de, fiilleri Geniş zaman'da ve Mastar hâliyle kullanma durumu var Çoğunlukla. ^^D`

İngilizce Çizgi-Roman, Karikatür filan okuyun. Sonra da , geçmişini bildiğiniz ~ilginizi çeken- kısa-hikâyelerin İngilizce Versiyon'larını okuyun. 

sonra daha da geniş kelime hacmine sahip romanlara geçebilirsiniz, bence. 

bazı Get'li kelimeleri içeren 1den fazla fiilli cümleler var, amaçları ne bilmiyorum, lâkin kör topal gidiyor. ^^` meselâ; get started. edilgen her'âlde bu. ^^`

ama bence, hoşlandığınız konuların ingilizcesini okuyun. 

hattâ, android tablette şu iki programı ve sözlüklerini kullanın; MoonReader ve ColorDict 

gerçi, sen Online demişsin ama, ben öyle harc'ı-âlem yazdım. sadece metin değil tabi, audio-visual(işitsel-görsel)media'lardan da istifade edin. interaction'lara da girebileceğiniz birşey olsun. 

bu arada @DengeSiz  nerede ya ,hû?  

RitmFarbRacourci tarafından 27/Ara/20 17:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Simpler adında bir uygulama var. Android de full apk bulduk oradan çalışıyoruz hanımla. Kelime + gramer öğretiyor sonra da alıştırma yaptırıyor. Alıştırmalar arasında eski konuları tekrar ediyor falan. Reading writing speaking var içinde bakabilirsin hocam 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Eğitim setleri için rez.

Uygulama olarak Memrise ve Busuu önerebilirim. Özellikle Memrise'ı tavsiye ederim, şu şöyle bu böyle gibisinden bir anlatımı yok. Çok tekrara dayalı, kelime ve cümle kalıplarını hafızaya yerleştirmeye yönelik çalışıyor. Busuu da benzer şekilde çalışıyor ancak gramer bilgisi vs de veriyor. Ayrıca busuuda diğer kullanıcılarla etkileşimde de bulunabiliyorsunuz, memrise'ta bu yok. Oyunlaştırılmış oldukları için standart eğitim gibi sıkmıyor.

:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı

konuda paylaştığım ilk link zaten bahsettiğin seri hocam. başka bir konuda yine sen paylaşmışsın, çekip aldım ordan (:

doğrudan ona başlayalım diye düşünüyordum ama hem diğer müritler de faydalansın, hem belki alternatif tavsiyeler gelir diye konuyu açmış bulundum.

edit: @tosun rica ederim, gerçi benim pek bir emeğim yok, birileri muazzam emekler sarfedip, paylaşımlar yapmış, bize seçmesi kalmış. vesileyle bir teşekkür de benden onlara (:

Linklere bakmamıştım hocam kusura bakma o zaman ek olarak Cambly'i önereyim ben sana :)

Toplam Hit: 2415 Toplam Mesaj: 17
ingilizce eğitim seti