Özel Sağlık Sigortası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

tamamlayıcı sağlık candır. axa bu işin iyisidir. allianz da bu işin iyisidir. 

piyasaya yeni giren şirketler de var tss branşında. 

forumdan bir kaç arkadaş var müşterim.

isteyen olursa fiyat verebilirim.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ejderoglu-G
    ejderoglu-G's avatar
    Erkek

SSK'sı olan insanlar tamamlayıcı yaptırabiliyor fakat olmayanlar yaptıramıyor bunu da belirtelim. Tamamlayıcı hakkında öğrendiğim bir bilgiye göre, muayene ücretleri şu an artmış durumda hastanelerde ve seneye daha fazla olacakmış. Tamamlayıcı sigorta da doktorlar 50-100TL gibi bir para alıyorlarmış anlaşmaya göre. O yüzden özel hastaneler de bir bölümden 6 doktor var ise en az 4'ü tamamlayıcı olanlara bakmıyormuş. Diğer 2 doktor da bu ücretler yüzünden tamamlayıcı ile anlaşmalarını sonlandırma ihtimali çok yüksek. Bu konu da bilgisi olan var mı?

Bunun dışında tamamlayıcı dışında modüler sağlık sigortası hakkında bilginiz var mı? Özellikle  @DJ_Alper  :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ejderoglu-G bunu yazdı

SSK'sı olan insanlar tamamlayıcı yaptırabiliyor fakat olmayanlar yaptıramıyor bunu da belirtelim. Tamamlayıcı hakkında öğrendiğim bir bilgiye göre, muayene ücretleri şu an artmış durumda hastanelerde ve seneye daha fazla olacakmış. Tamamlayıcı sigorta da doktorlar 50-100TL gibi bir para alıyorlarmış anlaşmaya göre. O yüzden özel hastaneler de bir bölümden 6 doktor var ise en az 4'ü tamamlayıcı olanlara bakmıyormuş. Diğer 2 doktor da bu ücretler yüzünden tamamlayıcı ile anlaşmalarını sonlandırma ihtimali çok yüksek. Bu konu da bilgisi olan var mı?

Bunun dışında tamamlayıcı dışında modüler sağlık sigortası hakkında bilginiz var mı? Özellikle  @DJ_Alper  :)

hakaret sayarım :)

sanaa diyom yaz telefonunu poliçeni birlikte şekillendirelim 

DJ_Alper tarafından 09/Ara/22 11:34 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Benim şirketten Allianz full ayakta ve bireyselde yine allianz full yatarak sınırsız var. Hanımada aynısını yaptırdım, gecen gözde sıkıntı oldu gittik muayne, tomografi felan 2100tl'lik işe(başka biri yanımızda o kadar ödedi) 200tl katılım payımı ne ödeyip çıktık.

sigorta her zaman kullanmamak umuduyla para yatırdığım ama her kullandığımda da gayet ucuza geldiğini düşündüğüm bir şey

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim türkiye'de aktif bir sigortam yok o sebeple zar zor olsa bir sekilde kendime allianz'dan sigorta yaptirmistim gecen yil. yaklasik 6 ay önce YatarakAyakta isimli bir pakete 5600 lira civari verdim. Henüz kullanmak nasip olmadi.. Belki kan degerlerine baktirmak icin giderim hastaneye (bilmiyorum gecerli mi sigorta bu durumda). Bir de bana 1 kere ücretsiz checkup vermisler onu da kullanmadim.

Zaten yasadigim ülkede sigorta var ama baya cok ödüyoruz, ben aylik 360 frank ödüyorum ve 2500 frank franchise var. Yani ocak ayindan itibaren hastane ve ilaclara 2500'den fazla ödersem sigorta ödemeye basliyor. 2500 franka kadar ise tamamen kendi cebimden ödüyorum. 

Sistem biraz sacma gelebilir ancak saglik sigortasi yapmak zorunlu ve hepsi özel sigortalar. Buradaki mantik su; emekli insanlar daha cok hastalaniyor ve onlarin masraflari cok fazla. O masraflari aslinda calisan kesime ödetiyorlar. Sen de emekli oldugunda, calisan kesim senin masraflarini ödüyor. Bir kac kere referandumda bunu degistirmek istediler ama yasli nüfus fazla oldugu icin hep hayir cikti :) yani yapacak bir sey yok. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2954 Toplam Mesaj: 26
sağlık hastane