folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Pascal Kaynak Döküman Yardım Lazım

Pascal Kaynak Döküman Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Bi pascal ödevim var ama pascala dair birşey bilmeyince sıkıntı. Şöyle özet geçen basit bi kaynak lazım, varmı gören duyan bilen?

***Ben tık tık hallederim, yahut ben iskeleti kodlarım kalanını sen yaparsın diyen çıkarsa onlar da kabulum :)

:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Banada lazım up...

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

bigwave'e pm atarsan onda üniversiteden kalan ders notlar olabilir.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam bende 1. sınıftan pascal notları vardıda bakalım bulabilecekmiyim.Bulursam atarım buraya.

Bide soruyu yazsana yardım edebilirmiyim bakayım, gerçi 3 sene geçti aradan hatırlıybilecekmiyim orası mechul :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam buyur bizim bölümün(elektrik müh.) bilgisayar programlamaya giriş (pascal) notları.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eyvallah hocam dökümanlar için. işimize yarayabilir belki bunlar

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Dökümanlar için teşekkürler :) daha fazlası için up up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iceberg
    iceberg's avatar
    Erkek

Bulunduğun il neresi. Elimde pascal kitabı fotokopisi var.

Akıl verme para ver a.q.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Sakaryadayım. Hepsiburadada var kitap 15kağıda, ama pascalla bu ödev dışında işim olmayacağı için almak istemiyorum. Yinede sağol :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Aşağıdaki kodlarda syntax hatası veriyor ama anlamadım neye hata verdiğini

program yol_bilgisayari;
    uses crt;

procedure islemMenusu;
    begin
    end;

procedure yolBilgisayariMenusu;
    begin
    end;

procedure anaMenu;
    var
        secim : Integer;
    begin
    clrscr;
    writeln('1 - Islemler');
    writeln('2 - Yol Bilgisayari');
    writeln('3 - Cikis');
    readln(secim);
      case secim of
        1 : islemMenusu;
        2 : yolBilgisayariMenusu;
        3 : halt;
    end;

begin
    anaMenu
    end.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

hocam pascal bilmiyorum ama en alttaki end. (.) var ; yok ondan olabilir mi ? (edit: değilmiş)

DeadSoul tarafından 25/Şub/13 21:01 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4611 Toplam Mesaj: 17