Piyasada Bilgisayar Mühendisi Çok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:
    -----------------------------
    Selam beyler.Bilgisayar muhendıslerıne adaylarına soylenen hep bu.Cok fazla muhendıs oldugu,iş imkankalarının kısıtlı olduğu soylenıyor.Baska muh dallarına gıtmeyı tavsiye ediyorlar.Piyasada olan muritler de mi böyle düşünüyor?

böyle konuşan ve beni delirten mal çok harbiden Bağırma ama bilmiyorki bilg.müh gidipte her adamın okuyup geldiğini sanıyor ama çoğu adam okuyamıyor ve geri geliyor zor bir bölüm kolay değil sen yeter ki pc müh. ol para çok :) iş çok    

Ayet var, ayet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    matr0x bunu yazdı:

Bilgisayar mühendisliği piyasa mesleğidir bence. Mühendislik okumadan bilişim sektöründe bir bilgisayar mühendisinden çok daha fazla para kazanan arkadaşlarım var. Bilgisayar konusunda eğer gerçekten iyiysen, ne yaptığını biliyorsan, sana verilen işi en kısa zamanda ve en güvenli şekilde yapabiliyorsan çoğu bilgisayar mühendisinden zaten bir adım öndesindir. Bana sorarsan bölümü tavsiye etmiyorum. Ama iş imkanlarının da ısıtlı olduğuna katılmıyorum. Bir şekilde iş bulursun.

sektördeyim dediklerine baştan sona katılıyorum. lise mezunu olarak işe başlamıştım. (ama illa mühendislik etiketi şart, bir eksik-ezik hissediyor insan kendini.)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

aynen okuyanların çoğu boş oldugu için. öss den iyi puan yapmış bi gazla oraya giden bi bok bilemen nice herifler var boş beleş elemanlar dolu. temelin varsa bişeyler biliyosan kendini geliştir karı kıza takılma çalış mezun olunca ağlatırsın ortalıgı ki okumana bile gerek yok bunları yapmak için o ayrı mesele. velhasıl adı yeter :D bende bu sene giriyorum inş :)

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:
    matr0x bunu yazdı:

Bilgisayar mühendisliği piyasa mesleğidir bence. Mühendislik okumadan bilişim sektöründe bir bilgisayar mühendisinden çok daha fazla para kazanan arkadaşlarım var. Bilgisayar konusunda eğer gerçekten iyiysen, ne yaptığını biliyorsan, sana verilen işi en kısa zamanda ve en güvenli şekilde yapabiliyorsan çoğu bilgisayar mühendisinden zaten bir adım öndesindir. Bana sorarsan bölümü tavsiye etmiyorum. Ama iş imkanlarının da ısıtlı olduğuna katılmıyorum. Bir şekilde iş bulursun.

sektördeyim dediklerine baştan sona katılıyorum. lise mezunu olarak işe başlamıştım. (ama illa mühendislik etiketi şart, bir eksik-ezik hissediyor insan kendini.)

evet işin etiket kısmı da önemli.. onun içinde işte okumak gerekiyo.. yoksa javayı yalamş yutmş orasından girip burasından çıkmş ama üni mezunu olmayan birini işe almıcaklarını sanmıyorum :)

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

Madcrazy bunu yazdı:

angelofhope bunu yazdı:

extraordinaryy bunu yazdı:

Bilgisayar mühendisi çok ama rakip olarak %20 lik kısmını görmen lazım:) geri kalanı fasa fiso:D

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocam istersen amele ol. Müh diplomayı kaptınmı işin %50 kolaylaşır. Herkesin lafı vardır bariz ve sabit. Kendini geliştir ilerlet. Bunu zaten demeye gerek yok. bu ana kural. Yani Bir insan yaşaması için yemek ye su iç gibi saçma bi cümledir.

Sen pc mühendisi isen işinin piri olcaksın ve full ing bilceksin. Yoksa açlıktan ölürsün.

Mühendis ve full kapasite bilgiye sahipsen. Merak etme coder felan olmazsın bir kaç senede üst yönetime kadar çıkarsın firmalarda.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    beyler ben bu programlama dillerine baslmak istiyorum.Belki yeri degil ama bu olayin en basi nedir?bilgisi olan birisinden ricam bana nerwden olaya naslayacagima on ayak olmasi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Hocam donanım kısmıyla pek ilgilenmiyorsan yazılım mühendisliği ve benim okuduğum bölüm matematik mühendiliği daha iyidir yaptığım araştırmalara göre yazılım taraflı çalışmalarda bizi daha çok tercih ediyorlarmış çünkü bilgisayar mühendisine donanımda dayıyolar bizde sadece algoritmalar teoremleri kastıkları için çözüm yolu bulmada algoritma kurmada daha iyiyiz tercih yapanlarada tavsiye ederim adına bakıp aldanmasınlar matematik diye :)

Si vis pacem para bellum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

whopper bunu yazdı:
    beyler ben bu programlama dillerine baslmak istiyorum.Belki yeri degil ama bu olayin en basi nedir?bilgisi olan birisinden ricam bana nerwden olaya naslayacagima on ayak olmasi.
    Kendi blogum : http://turkceprogramming.blogspot.com

www.cagataycebi.com

http://www.ozgurlukicin.com/forum/yazilim-gelistirme/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Madcrazy bunu yazdı:

aynen okuyanların çoğu boş oldugu için. öss den iyi puan yapmış bi gazla oraya giden bi bok bilemen nice herifler var boş beleş elemanlar dolu. temelin varsa bişeyler biliyosan kendini geliştir karı kıza takılma çalış mezun olunca ağlatırsın ortalıgı ki okumana bile gerek yok bunları yapmak için o ayrı mesele. velhasıl adı yeter :D bende bu sene giriyorum inş :)

okuyanların cogu bos lafı yanlıs su an hıc bır unıversıtede kımse bosuna okumuyor.Kendını gelıstırmezlerse o onların sorunları sonucta adamların muhendıs etıketı var mı ? yok mu ?

var

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4938 Toplam Mesaj: 39