folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Programlama Rüzgarı - Python Öğreniyorum

Programlama Rüzgarı - Python Öğreniyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ARkadaşlar python öğrenmek isteenler burada toplansın.Bir kaç günde python ile uğraşalım.Sonra ufak bir proje yaparız birlikte ve o projeden sorna bir hafta içinde kendi projemizi yazarız.Tabi her iki projede büyük birşey olmayacak.Şifreli dosya, saat tarih, internet browserı falan fişman olabilir.

İsteyenleri bekliyorum bu konuya

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bu mesajı elimde tutayım ne olur ne olmaz

zumsukbot@windowslive.com

adresinden bana ulaşabilirsiniz ki bot değil benim bu 

edit: msn adresimi ordan birşeyler sorun ayda projeyi ordna başlatmak için vermedim.Projenin gidişatı buradan yönlendirilecektir.

----------Başlıyoruz----------

Şimdi linuxtakile riçin sorun yok python yazdımı direk konsol geliyor.Fakat windowstakiler için :

http://www.python.org/download/

buradan indiriniz. Şimdi özgür yazılımın en önemli sitelrinden birinde python hakkında araştırma yapacağız

http://www.belgeler.org/uygulamalar/python-tutorial.html

Burada biraz incelyiniz arkadaşlar.

Yeni başlayanlar, az bilgisi olanlar içindir!Öyle biliyorum kasmak istiyorum die gelmeyin :)

Şimdi ben hiç bişey bilmiyorum ne bu diyenlere;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Python_%28programlama_dili%29

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    öğrenin banada öğretin :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtkkkcakmak
    kkkcakmak
    kkkcakmak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bende öğrenmek istiyorum!

Bir daha profilindeki herhangi bir extra bilgi bölümüne, bu yazıdan başka bişi yazarsan seni atarım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

arkadaşlar 2. mesajda bilgi verdim.Şimdi birazcık ona bakın.Öğrenein, pythonu indirin biraz kurcalayın deneyin.Sonra birlikte ufak proje yapalım.

Tabi bu projede bilenlerinde yardım etmesi lazım :D sandmana saldırırız merak etmeyin. :D:D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isoT
    isoT's avatar
    Erkek

zumsuk o verdiğin kaynak biraz eski, python2.0 için galiba

python 3000 ide sinde çalışırken sorun çıkabilir

misal eskiden ekrana asd yazmak için print "asd" kullanılırken şimdi print("asd") oldu.

tr kaynak için : http://www.istihza.com/python3/icindekiler_python.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Bende heveslendim dökümanlara bi bakayım dedim 10. sayfaya kadar beynim s.kildi :D.Neyse yarın sağlam kafayla bi okumak lazım.Bide birşey sorucam bu pythonun  sitesinde 2 tane versiyon var 2.x versiyonu daha revaçta falan yazıyordu sitede onu indirdim.Şimdi biz buna başlarken 3.x li sürümü mü yoksa 2.x li sürümü mü indirelim?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bende heveslendim dökümanlara bi bakayım dedim 10. sayfaya kadar beynim s.kildi :D.Neyse yarın sağlam kafayla bi okumak lazım.Bide birşey sorucam bu pythonun  sitesinde 2 tane versiyon var 2.x versiyonu daha revaçta falan yazıyordu sitede onu indirdim.Şimdi biz buna başlarken 3.x li sürümü mü yoksa 2.x li sürümü mü indirelim?

hoca windows 98 mi yoksa xp mi gibi birşey :)

3 ü indir.

& isoT saolasın hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

ben ben ben :D

bana celeron öğretsin :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    hacı yazın başında boş durmuyayım diye öğrenmeye başladım video pdf ne varsa indirdim ama ordan bak bak yap sarmadı bende bıraktım aslın aklımda bi internet browser ı hayalim vardı ama 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

torpedo_XL bunu yazdı:

hoca windows 98 mi yoksa xp mi gibi birşey :)

3 ü indir.

& isoT saolasın hocam.

Aslında istihza da 2.6 sürümünü tavsiye ediyor 3 te yapılabilecek herşey yapılıyormuş.Linuxlar la birlikte de 2.6 sürümü geliyor.py 3 için yeterli türkçe kaynak olmadığı söyleniyor.Ben de 2.6.2 ile çalışıyorum sizce 3'e gecmeli miyim?

Toplam Hit: 6167 Toplam Mesaj: 19