folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Rusya'ya Dünya Gündemine Ses Getirebilecek Bir Siber Saldırı Yapılabilir Mi ?

Rusya'ya Dünya Gündemine Ses Getirebilecek Bir Siber Saldırı Yapılabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

Merhaba ;
    Başlıktan anlaşılıyor olması lazım herşeyin evet arkadaşlar konu ile ilgili düşünceleriniz neler ? 
    Saçma sapan yorumlardan kaçınalım, Aselsan ve bazı savunma şirketlerin'de çalışan bir takım büyük maharetli kırıklar tanıyorum bunlar aşmış tipler ancak bunlar yapıcı tipler, yani ses getirebilecek büyük bir siber saldırı yapılabilecek kapasite yada herhangi bir ekip varmıdır sizce ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

nereye yapacaklar?

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

rusyaya saldırı deninmi benim aklıma direm metroa gaz atmak geliyor .

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

nereye yapacaklar?

bizim köydeki sokak lambasına enejerjiyi sağlayan satral'a saldırabilirler mi diyorum acaba ?

arkadaş okumadın mı hiç bre vicdansız herif :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Al bi snickers ye.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

Dövlet eliyle olmazsa yemez o iş. Hiç kimse ciddi mesai harcayıp, karşılık almadan böyle büyük bir sorumluluğun altına girmez. Hele bir de aşmış insanların toplanıp böyle bir olay gerceklestirmesini beklemek nereden baksan ütopyadır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Bence böyle bir şey olması için yapacak kişi ya aşırı milliyetçi bir Türk olması lazım onun dışında böyle bir saldırı gerçekleşse bile Türkiye  devlet ve hükümet olarak kabul etmez reddeder.Rusya ile de yarışmak herkesin haddine değil sonuçta askeri alanda sayılı 3-5 ülkeden biri...

Bende tabi Türkiye'nin bu 3-5 ülkeden biri olmasını isterdim ama gerçekler acıdır.. :( (Hafife alınacak bir ülke değiliz ama)

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Saldırı da ne saldırısı? Kamyona doluşup sopalarla dövmeye mi gidilecek ne yapılacak :D

En fazla ne ses getirir derseniz scada sistem nedir bir araştırın. Yapabilecek kapasitede insanlar var ülkede ama neden niçin vs...

Siber savaş olayını xss bularak, sql injection bularak site hacklemekten ibaret görmeyin.

:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    wasd bunu yazdı

Saldırı da ne saldırısı? Kamyona doluşup sopalarla dövmeye mi gidilecek ne yapılacak :D

En fazla ne ses getirir derseniz scada sistem nedir bir araştırın. Yapabilecek kapasitede insanlar var ülkede ama neden niçin vs...

Siber savaş olayını xss bularak, sql injection bularak site hacklemekten ibaret görmeyin.

bizim scada sistemlere girerlerse zaten bittik :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocam bak ben sözel bir insanım ve bence bu hayatta en iyi yaptığım şey de film seyretmek. Çünkü gözlem yapmadan, gördüklerime kafa yormadan unutamam, yoluma devam edemem. 

Sorduğun sorunun çeşitli varyasyonları ile farklı iklimlerde karşılaştım. Konu ne olursa olsun; ister teknolojik açıdan bakalım, ister ikili ilişki hususunda düşünelim; her daim mutlak olan ikilemin adı etki-tepkidir.

Yaşanmamış veya yaşanma ihtimali düşük olan gelişmelere karşı bir savunma mekanizması geliştirmen için gerçekten işinin gücünün olmaması ve ileriyi gören, spekülatif bir insan olman gerekir.

Şimdilerde hercümerç bir işin içindeyiz ve ani bir devinim olarak elbette bazı yeterliliği olan insanlar tepki göstereceklerdir. Kayıtsız kalmak, özellikle böylesine organize ve büyük çaplı durumlarda mümkün olmaz diye düşünüyorum.

''Acaba Rusya'ya haddini bildirecek birileri çıkar mı ?'' sorusunu bir tek senin sorduğun bir soru olarak görmemelisin, yolda kavga eden bir grup gördüğünde, dayan yiyenin yandaşı gibi hissetmek ile aynı tinsel haldesin.

Bizler oturduğumuz yerde habersiz olacağız belki fakat, eminim birileri bir şeyler yapacak. Belki tesirsiz olacak ama denenecek.

Bizler bu hayata, Dünya'nın altını kazmak, ne olduğuna bakmak için geldik.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ruslara yapilabilecek ses getirecek en büyük saldiri heralde rus orispilerini skmemek olur, acliktan olurler mk :F

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
Toplam Hit: 5125 Toplam Mesaj: 18
saldırı