folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saclari Kazitmanin Sac Saglina Faydasi Varmi ?

Saclari Kazitmanin Sac Saglina Faydasi Varmi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ergingur
    ergingur's avatar
    Erkek

sac dökülmesini yavaslatmak istiyorsan,

- saçların cok yaglı olmayacak, yani sacların gün aşırı yaglanıyorsa hergün yıkayacaksın.

- aynı zamanda cokda kuru olmayacak. kuru ise de sac bakım yagları var özellikle argan yağı ondan kullanabilirsin hem sac tellerini de güclendiriyo. hemen sonuc bekleme 1 ayı bulabilir sonuc görebilmen icin.

kepekli ise de farklı bir sampuan önerebilirim.

Hayat herşeye rağmen gülümsemeye değer..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

Benimde pederde filan saç yok. Saçlarım aynı belirttiğin gibi çok dökülüyor fakat bunu önleyebildim, her gün mutlaka saçlarımı yıkıyorum ve saç kremi de kullanıyorum hiç bir zaman yağlı bırakmıyorum. 2-3 sene önce 21-22 yaşımdayken çok dökülüyordu moralim bozulmuştu tam 1 sene boyunca 3 numara saç ile gezdim ve ondan sonra saçlarım daha gür çıkmaya başladı bana faydası oldu sende bir deneyebilirsin ama komple kazıtmana gerek yok. 1 sene boyunca 3 numara saç ile gez ondan sonra 2-3 sene saçlarında bir sıkıntı olmuyor mesela benim şuan yine başladı bu kış atlattıktan sonra yine 3 numara saç ile gezicem ilk 6 aydan sonra yine gür çıkmaya başlar. yapacak bir şey yok belli bir zamandan sonra zaten komple gidecek bundan eminim ırsi olduğundan dolayı engellenmesi çok zor ihtimal şuan sadece dökülmesini oyalıyorum. koca karı işlerine filan hiç girişme bence bi de şu saç dökülmesi ile ilgili olan ilaçlar şampuanlar filan var onlara da bulaşma para tuzağı hepsi hiç birini kullanmadım, normal olarak 6 ay saçına güzelce bakım yap hergün yıka yağlı bırakma sıkıntı olmaz

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Valla canını sıkmak gibi olmasın ama ırsi ise ne paranı ne de zamanını boşa harcama. Engelleyemezsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

lan bende de çok fazla var.yarısı gitsin diorum ama gitmio.2 haftada bir ara makası ile azaltıyorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

kuzenin de kafa seyrek biraz. minoxidil kullanıyordu. yavaşlatmıştı bayağı. ama sürekli kullanmaktan sıkıldı bıraktı. geri dökülmeye başladı.

ha şu var ırsi ise kel kalacan kurtuluş yok aga. benim peder ve amcamların maşallahı var 45inden önce bırak dökülmeyi beyaz bile olmuyor. gayet gür saçlar. ben hep 3 noyla takılırım. kafam rahat oluyor. 

ama şu da varki hafif kellik gayet karizma oluyor :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Dostum seni en iyi ben anlarım sen sadece bana kulak ver,

nedeni;

çok büyük ihtimalle androgenetik alopsi durumu var yani erkek tipi saç dökülmesi, erkeklerin saç dökülmesinin %90ı bu sebepten, 

şöyle açıklayayım erkeklik hormonu olan testesteronun yan ürünü olan dht hormonu genetik olarak bu hormona duyarlı saç foleküllerine zarar verir ve yavaşça aşama aşama önce saçlarda incelme sonra seyrelme sonra kellik süreci oluşur,

çözümü,

hiç bir kozmetik ürün, çamyağı, badem yağı, yılan yağı bilmem ne sikim yağı, h vitamini saç kazıtmak vs çözüm değil boşuna ümitlenme, ha saçı kısa tutarsın dökülme süreci biraz daha yavaş olur, onun dışında saç mezoterapisi ilede durumu kurtaramassın sadece geçici olarak çözüm sağlar ama etkisi geçince gene son sürat dökülmeye devam eder, çünkü her daim taşşaklar dht hormonunu salgılar vaziyette,

androgenetik alopsi illetinden sadece 10-15 sene kadar kendini geçici olarak uzak tutabilirsin,

fda (amerikan sağlık bakanlığı) onaylı dünyada iki etken madde var biri finasterid (proscar/procapil gibi prostat ilaçlarının etken maddesi) diğeri ise minoxil (minoxil forte %5 spreyi, rogain vs) bu ikisini düzenli şekilde kullandığın vakit saç foleküllerin dht hormonundan gördüğü zararı mininmuma indirir,

onun dışında saç kazıtmak sadece geçici olarak tüm saç tellerinin seviyesini eşitlediği için dökülmüyormuş gibi gösterir ama saçın yenilenişi saç tellerinde değil saç foleküllerindedir onları korumaya çalış

bende her iki ayda bir saçlarımı kazıtıyorum önümüzdeki hafta gene kazıtacağım sakallarım aşırı uzun olduğu için dazlak kafa uzun sakal tarz gözüküyor o yüzden dökülmeyi pek kafaya takmıyorum ama sende nasıl bi psikolojik etki yaratır onun hazırlığını yap ben çok zor günler geçirdim çünkü :)

Zodiac tarafından 07/Oca/15 18:25 tarihinde düzenlenmiştir

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

hocam dazlaklık genivarsa okutsanda üfletsende uçsanda kaçsanda geçmiş olsun o saçlar dökülecek malesef.

Ama tabi bunun oranıda var, yani 22 yaşında çoğu saçını kaybedip 35 yaşında görünen arkadaşım var ama başkabiriside ailesinde dazlaklık geni olduğu halde 35 hala seyrekte olsa saçları vardı.

Öncelikle rephair hiç bir işe yaramaz,kimyasal şampuan kullanmadığın sürece hepsi iyi, ben şahsen dermokil i öneririm, ardındanda saçdökülmeleri 1.mevsimsel  2.genetik 3.stres vb dış etkenler 4.besin yetersizliği.   senin hepsi üst üstegelince bu çoğalmış tabiki,

1.Mevsim için yapılacak birşey yok nekadar hayvnlara dahaçok benzesekte gariptirki ağaçlar gibi sonbahar kış yaprak dökme zamanımız

2.yapılacak pekbirşey yok 4.de bahsedeceğim şey belki biraz etkili olabilir

3.stress e yapabileceğin anca arada sırada melisa içmek yada stresi bırak.Saçlarını düzenli en azından her akşam tara kan akışı artsın kafana kan gitsin(inanamayacağın kadar etkili bir yöntem)Yada şu titreşimli kafaya tutulabilen aletten al.

4.Besinler ise ençok çinko ve biotin eksikliği , a vitamini yada a vitamini aşımı aşırı saç dökülmelerine etkilidir.Ardından Sana önereceğim Xpecia Tablet Erkek, bunu kullandığın sürece başka hiçbirşey ama hiçbirşeye ihtiyacın yok.

İçinde bulunan ginko biloba nın etken maddesi kanı sulandırır kılcallara kan iletimini arttırır.

Saw palmetto, dazlaklık geninin yol açtığı saç dökülmesini engelleyen etken maddeye sahip tek bitki(en azından bulunan)

kaynak: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25183955  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24928827 etki biraz var ancak istatiksel anlamlılık bulamamışlar ama azda olsa işeyarıyor.Birkaç yan etkiside varmışta olsun sen kullan sonra anlarsın :D

Geriye kalan maddeler ise hepsi saçla doğrudan yada dolaylı yoldan etkili, çinko,biotin,keratin felan hepsini tek tek araştırabilirsin.

Kısac alabileceğin en iyi önlemler, şampuanını değiştirmek, saçını düzenli kan akışı sağlayacak şekilde masaj tarak felan, stresi bırak, bu hapı al, 30 yaşına kadar koruyabildiğini koru sonrası herkesdeki kadar devam edecektir önemli olan 30 yaşına kadar koruyabilmen,yada 35 

• Saw palmeto      300 mg (DHT yi bloke eder)
      Ginkgo biloba      20 mg (saç kökündeki damarları genişletir)
      Bioperin                 4 mg (saçın yüzeyini pürüzsüzleştirir)
      Biotin                     2 mg (saç vitamini olarak bilinen B7 vitamini)
      Pantotenik asit     20 mg (saç kalitesini artırır)
      Folik asit            0,4 mg (hücre yenilenmesini uyarır)
      Zink                       7.5 mg (saç üretiminde gereklidir)
      Magnezyum           10 mg (saç üretiminde katalizördür)
      Silica                      10 mg (saç kalitesini arttırır)
      L Sistin                    5 mg (uçtan kırılmaları engeller)
      Keratin                  10 mg (saçın yapı taşıdır)
      İsoflavon                 4 mg (hormonların saça zararını engeller)

Edit:Saç kazıtınca dökülmüyormuş gibi gelcek çünkü dökülenlere göremiyeceksin :D

erebos tarafından 07/Oca/15 22:29 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Ben ön tarafları dökülmesi yavaşlasın, kökler biraz sertleşsin diyerekten 4 haftadır kazıyom sadece ön tarafı başın 4 te 1 ni mesh ettiğimiz yeri biraz tuhaf gözüktüğü için bereyle geziyom şimdilik bakalı inşlh faydası olur dayım kazıtmıştı dökülmesini yavaşlatmıştı çıkmıyo ama yavaşlıyo..

..Morali hep bozuk olan insan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

ben internetten araştırıp minoxil kullanmaya başladım 

1. ve 2. hafta dökülme durdu  yani kullanmadan önce saçlarımı yıkadıgımda 20 - 50 tel saç oluyodu ilk 2 hafta durdu 2 3 tel 

3.  hafta biraz arttı 20 30 tel 

4. hafta a.koydu  100 150 tel bildigin kullanmadan önce saçvardı şimdi saç derisi gözüküyo 

neyse okudum dökülür dediler  

5. hafta durdu normal gödügüm 1 -2  tel  şu an 8. hafta dökülme yok ama bi atraksiyonda yok 

sonuç olarak doktora git  genelde demir ve  çinko eksikliğinden oluyomuş değerlerine baktır 

proscar mı öyle bi şey yazmıştı birisi üste , o gerçekten tüylenme yapıyomuş ama çocugunun olmamasını göze alabiliyosan 

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bide saçların güçlü değilse fön,jöle,dar şapka falan giyinmekde saçın dökülmesini hızlandırır.Ayrıca saçı çok yıkamakda dökülmeye yardımcı olur.Ama bunlar 2.sınıf etkenler.

benim saçımın yağlanma ömrü 12 saat yıkadıktan 12 saat sonra yağ içinde kalıyor önünede geçemedim şimdi gelde yıkama hoca mecburum ne yapıyım ??

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 3928 Toplam Mesaj: 24