folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Savaş Çıkacak Olsa Öncesinden Nasıl Bir Hazırlık Yaparsınız

Savaş Çıkacak Olsa Öncesinden Nasıl Bir Hazırlık Yaparsınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

ABD Çin savaşı çıkacağını düşünmüyorum ancak Çin'e biraz fren yaptırıp dünyanın devinin kim olduğu gösterilmeli. Tabii ABD hala gerçekten dünya devi ise. 

Bu arada Çin'in taiwan ı dümdüz etmesi sanırım 24 saat falan sürer. 

30dk içerisinde 10.000lerce roket kaldıracak teknoloji ve mühimmata sahipler. 

Mobil işlemci pazarı Tayvan'ın elinde. Tayvan'ın dümdüz edilmesi en başta Çin'in işine gelmez.

Mediatek, TSMC, Foxconn, HTC, Realtek, Gigabyte, Adata, A4Tech, Zyxel vs vs. Bunlar ilk aklıma gelen Tayvan markaları. 

Göt kadar ada ülkesi ama adamların şirketleri bizim şirketleri tokat manyağı yapar değer olarak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

ABD Çin savaşı çıkacağını düşünmüyorum ancak Çin'e biraz fren yaptırıp dünyanın devinin kim olduğu gösterilmeli. Tabii ABD hala gerçekten dünya devi ise. 

Mobil işlemci pazarı Tayvan'ın elinde. Tayvan'ın dümdüz edilmesi en başta Çin'in işine gelmez.

Mediatek, TSMC, Foxconn, HTC, Realtek, Gigabyte, Adata, A4Tech, Zyxel vs vs. Bunlar ilk aklıma gelen Tayvan markaları. 

Göt kadar ada ülkesi ama adamların şirketleri bizim şirketleri tokat manyağı yapar değer olarak.

Tayvan bir ülke değil,  ABD ve Çin arasında anlaşmalar var, Tayvan eninde sonunda Çin ile birleşecek. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

• Eğer ülkede kalacaksan, lübnan beyrutta görmüştüm kendi köyünde yerleşimden uzakta kötü durum seneryoları için ev, bahçe, güneş enerji kaynağı vb. çok basit düzey mataryaller bulundurmanı öneririm.

• Gideceksen pasaport almak ve bir schengen ülkesine vize almak olurdu. 

Her ikisini yapmak daha mantıklı olanı tabi, ne olur ne olmaz.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

kpss sorusu nasıl bir şeydi hocalarım?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Ben 2023 sonuna ic savas bekliyorum.Umarim yanilirim.

Birikimleri portable yapmakta fayda var diye dusunuyorum.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

Tayvan bir ülke değil,  ABD ve Çin arasında anlaşmalar var, Tayvan eninde sonunda Çin ile birleşecek. 

Tayvani Çine vermez ABD , know how ları da çok ABD nin üretim zinciri de cok bolgede. Anca melt edecek her şeyi posasını verecek çin e .

ABD bundan sonraki süreçte ANTARTİKA, Bati Ukrayna , Yunanistan , Tayvan ve Pasifikteki yeraltı kaynaklarından elini asla cekmeyecektir. "Şansımızı Sikeyim"

Venezuela ile arayı ısıTabilir ama çok yatırım gerek orada tesisleri yenileyip petrol çıkarabilmek için o yatırımı yapar mi belirsiz yetersiz çok petrol tesisleri . Bir de Japonyayı güçlendirmeyi gözü kesse Rusya ya salça edecek çatışmalı olduklari adalar (Kuril Adaları) hakkında aslında da su bakalım.

Elon Musk ın projesi ile de uzayda da hakimiyeti arttirdilar hatta tek galip olmayı başaracak gibi. Çin de ondan yörüngeden vazgeçti AY a silah konuşlandırma derdinde de AH bi adam gibi verimli+cüzi inebilseler (:

LaNCeLoT tarafından 03/Ağu/22 06:00 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

içimi kararttınız lan. savaş olmasın da fakir fakir takılalım daha iyi. türkiye'de iç savaş olmadığı sürece sıkıntı yok. iç savaş olursa da kısa sürmeli. 1 yıldan fazla sürerse vatanseverlik de bi yere kadar. ülkemi çok seviyorum ama iç savaşa sürükleyenlerin allah bin belasını versin. koltuk sevdasına içine sıçtılar ülkenin maalsef.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

içimi kararttınız lan. savaş olmasın da fakir fakir takılalım daha iyi. türkiye'de iç savaş olmadığı sürece sıkıntı yok. iç savaş olursa da kısa sürmeli. 1 yıldan fazla sürerse vatanseverlik de bi yere kadar. ülkemi çok seviyorum ama iç savaşa sürükleyenlerin allah bin belasını versin. koltuk sevdasına içine sıçtılar ülkenin maalsef.

İç savaş çıkacak, ehli sünnet selefileşecek onlara katılacak, sekülerleri öldürecekler daha sonra mallarına karılarına kızlarına çökecekler, kürdistan dört parçalı ve laik olarak kurulacak, edirne, tekirdağ, çanakkale, izmir laik türkiye olarak kalıyor, anadolu ve karadeniz uzun süre selefi şeriatıyla yönetilecek. Yirmi  beş yıllık bir iç savaşa hazır olun. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ABD aNCeLoT bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

Tayvani Çine vermez ABD , know how ları da çok ABD nin üretim zinciri de cok bolgede. Anca melt edecek her şeyi posasını verecek çin e .

ABD bundan sonraki süreçte ANTARTİKA, Bati Ukrayna , Yunanistan , Tayvan ve Pasifikteki yeraltı kaynaklarından elini asla cekmeyecektir. "Şansımızı Sikeyim"

Venezuela ile arayı ısıTabilir ama çok yatırım gerek orada tesisleri yenileyip petrol çıkarabilmek için o yatırımı yapar mi belirsiz yetersiz çok petrol tesisleri . Bir de Japonyayı güçlendirmeyi gözü kesse Rusya ya salça edecek çatışmalı olduklari adalar (Kuril Adaları) hakkında aslında da su bakalım.

Elon Musk ın projesi ile de uzayda da hakimiyeti arttirdilar hatta tek galip olmayı başaracak gibi. Çin de ondan yörüngeden vazgeçti AY a silah konuşlandırma derdinde de AH bi adam gibi verimli+cüzi inebilseler (:

ABD tayvanı Çin'in parçası olarak görüyor,  bir konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmeyin, ABD tayvan konusunda hiç bir şey yapamaz, halat germe dedikleri politikayı uyguluyorlar hepsi bu. Tayvan yüzünden ABD savaşa falan girmez. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    ABD aNCeLoT bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

ABD tayvanı Çin'in parçası olarak görüyor,  bir konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmeyin, ABD tayvan konusunda hiç bir şey yapamaz, halat germe dedikleri politikayı uyguluyorlar hepsi bu. Tayvan yüzünden ABD savaşa falan girmez. 

Bir konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın diyerek bir fikri de curutemiyorsun.

ABD Taiwan i Çinin parçası olarak gördüğüne dair anlaşmaya donemin şartlarında oyalama amacıyla imza attı, uygulamada umrunda değil. Aksine tüm komünist Çin i Taiwan ın ( Çin Cumhuriyetinin ) bir parçası olarak görüyor yani Taiwan halkının inandığı gibi. sadece ABD ve Çin anlaşmasına değil Taiwanin tarihine de hakimimim. 2 tarafta kendini gerçek tek yek Çin olarak düşünüyor ABD de taiwanin kadim ve gerçek Çinin temsilcisi olduğunu düşünüyor.

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 3786 Toplam Mesaj: 32
savaş