folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Schengen İçin Yardım

Schengen İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

diğer ülkeler ne alemde bilmiyorum ama macaristandan haber vereyim;

2025 yılı itibari ile göçmenlikle ilgili çoğu şeyi zorlaştırdılar. göçmenler hem eu kartına hemde macar oturum kartına başvuru yapıp, gerekli kriterleri dolduruyorsa sınırsız 5 yıllık oturum veriyordu. her 5 senede bir yeniletiyordun. iş olsun olmasın. bu kriterleri doldurmak için 3 sene çalışmak, entegrasyon, birikmiş para yetiyordu. yeni yasalarla birlikte çalışarak macaristanda kalmak yetmiyor. şirket açmak yetmiyor, en az 5 çalışan gerekiyor. macar oturumuna başvuruda artık macarca kültürel soruları cevaplamnız gerekiyor.

bunu yazma sebebim aslında macaristanın oturum işini aşırı zorlaştırması. sadece belli sayıda insan artık macar oturumuna sahip olacak. geri kalan herkes eu kart, onun da geliri eu vatandaşına göre bakıyor. macar halkı fakir o yüzden alacağınız para da çok değil.

bu durum sanırım avrupada çok yükselerek artacak. avrupa gelecek yıllarda oturum vermeyi, shengen vermeyi daha da zorlaştırabilir. ihtiyacı olan işçiyi getirecek çalıştıracak sonra da gönderecek ülkesine.

EU kartı olayı nedir abi ilk defa duydum ?

Eu oturum kartı var 5 yıl olması lazım doldurduktan sonra eu oturum kartına başvuru yapabiliyorsun gelirinin de aylik burtut limiti var. Macaristanda kalmak isteyenler artık eu karta başvuru yapacaklar. Çünkü artık çalışarak kaldığın süreleri macar hükumeti kalmaktan saymıyor. 

Bu tutum genele yayılacak gibi gözüküyor. Zaten haberlerde de x uyruklu multeci İtalyan birine saldırdı ispán birini gasp etti gibi haberler çıkıyor. Bence bi yerleri kaşiyorlar 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Fake uçak
    Fake booking
    Fake seyahat sigortası

ile 2. kez İtalya 3 aylık multi aldım. 6 ya da 1 sene bekliyordum 3 ay üzdü biraz :(

Fake Uçak Bileti Alımı : pegasustan aldığınız bileti ilk 24 saat içinde ücretsiz iptal edebiliyorsunuz herhangi bir kesinti vs olmadan. Ben aldıktan ve pdf'i indirdikten 10 dk sonra iptal ettim ve 5 dk içinde para iade oldu.

Fake Booking : Zaten ücretsiz iptal var. Bunu biliyorsunuzdur.

Fake Seyahat Sigortası: Bunuda yapıp 14 gün içinde cayma hakkın olduğu için cayma formu doldurarak iptal edip 5 gün içinde parayı iade alabiliyorsunuz.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trump
    trump's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Fake uçak
    Fake booking
    Fake seyahat sigortası

ile 2. kez İtalya 3 aylık multi aldım. 6 ya da 1 sene bekliyordum 3 ay üzdü biraz :(

Fake Uçak Bileti Alımı : pegasustan aldığınız bileti ilk 24 saat içinde ücretsiz iptal edebiliyorsunuz herhangi bir kesinti vs olmadan. Ben aldıktan ve pdf'i indirdikten 10 dk sonra iptal ettim ve 5 dk içinde para iade oldu.

Fake Seyahat Sigortası: Bunuda yapıp 14 gün içinde cayma hakkın olduğu için cayma formu doldurarak iptal edip 5 gün iBooçinde parayı iade alabiliyorsunuz.

Booking'te ekran görüntüsü mü sunuluyor? Yine PDF mi üretiliyor? Vize alırken bunları nasıl sunuyorsunuz?

trump tarafından 19/Mar/24 16:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    trump bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

Fake uçak
    Fake booking
    Fake seyahat sigortası

Fake Seyahat Sigortası: Bunuda yapıp 14 gün içinde cayma hakkın olduğu için cayma formu doldurarak iptal edip 5 gün iBooçinde parayı iade alabiliyorsunuz.

Booking'te ekran görüntüsü mü sunuluyor? Yine PDF mi üretiliyor? Vize alırken bunları nasıl sunuyorsunuz?

PDF üretebiliyorsun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trump
    trump's avatar
    Erkek
    Macidor bunu yazdı
    trump bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

Fake uçak
    Fake booking
    Fake seyahat sigortası

PDF üretebiliyorsun

Teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Kentaki bunu yazdı
    Antikky bunu yazdı

Yerinde olsam, gercek rezervasyonlar yapar biraz para yakardim. 
    Millet cayir cayir red yiyor. 
    Guzel de bir plan yap, gezecegin yerleri binecegin metro`ya kadar yaz.

Hocam planı çok gerçekci kurguladım. Hatta o kadar gerçekçi kurguladım ki sırf altını doldursun diye katılmayacağım fuara 1250 tl ye bilet aldım 😃

sanırım uçak biletini de dediğiniz gibi full iade edilebilir alacağım

Hocam IFAT bileti mi?

INTERMAT hocam

What are you doing???
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Fake uçak
    Fake booking
    Fake seyahat sigortası

Fake Seyahat Sigortası: Bunuda yapıp 14 gün içinde cayma hakkın olduğu için cayma formu doldurarak iptal edip 5 gün içinde parayı iade alabiliyorsunuz.

Ciddi mi hocam pnr falan sorgulamıyorlar mı konsoloslukta acaba?

What are you doing???
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

şu dönemde schengen imkansıza yakın , bol şanslar dostum..

niye :D 

Tekrar ülkene geri döneceğine ikna etmen lazım. :)

3 senedir böyle diyolar kaç tane vize aldım hiç birinde red yemedim. çok zengin biri de değilim. sigortalı bile çalışmıyorum. 

bu konuda yaşadığım en büyük olay Macar konsolosluğu tarafından aranmam oldu. onda da arayan kadın dedi ki: "otelin merkeze uzak baya oraya nası gidicen biliyo musun :P" ,

dedim taksiyle giderim diye düşündüm, mapsten bakınca bana çok uzak gelmedi.

taksi çok tutar diyip otobüs tarif etti bana sonra :D 

genelde 1-2 günde aldım vizelerimi. sanırım sadece yunanistan biraz sürdü o da 1 haftada falan verdi vizemi.

ispanya, macaristan vs ertesi gün direkt çıktı vize zaten. 

vize alacaksanız güzel bi paranız varsa zaten 100% alıyosunuz.

çok paranız yoksa olan paranıza uygun bi seyahat planı yapın. bi mektup yazın evrakların yanında ufaktan anlatın ne yapacağınızı.

tutup Tedaşa dilekçe yazar gibi yazmayın. internette gördüğüm "vize mektubu" örnekleri hep tedaşa dilekçe yazar gibi yazılmış. :D 

ilk vizemi bi aracı firmayla almıştım, o da dilekçe yazayım sana dedi. o da tedaş dilekçesi gibi yazdı :P

saldım onun yazdığını aldım yazdım ben. yazdığım mektup şu tarz bir şey oluyor genelde: 

ülkenize xx,yy görmek için gelmek istiyorum.

uçağım şu gün, şu 2 gün şurda kalıcam, bu 2 gün şurda kalıcam. şunu şunu gezmeyi düşünüyorum.

instagramda şurayı gördüm oraya gidicem.

uzun vize verirseniz xx ayında tekrar gelip bu sefer şu ülkeye gidicem. vermezseniz tekrar vizeye başvurucam.

haa bi de koyu tenli olmayın. adamlar artık gidip kaçak kalıp dönmeyenlerin genelde koyu tenliler olduğunu anlamıştır. :D salak değiller heralde.

:D hocam niyet mektubumu sana atayım özelden sen bir bak yahu

What are you doing???
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Kentaki bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

Fake uçak
    Fake booking
    Fake seyahat sigortası

Ciddi mi hocam pnr falan sorgulamıyorlar mı konsoloslukta acaba?

bu bir risk tabii ben o riski alıp bu şekilde yaptım. Ayrıca rezervasyon istedikleri için illa satın almalı geri ödemesiz gibi bir şey istediklerini düşünmediğim için başvurdum. 

İtalya daha esnek olabilir ama diğerlerinde çok kontrol yapılıyor olabilir.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek

Güncelleme: Red yedim Fransa'dan çeviri ile anladığım kadarı ile paradan sebep sorun olmuş gibi. Fransızcası iyi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Bu arada yeniden randevu aldım daha önce hesabımda 104k para ile başvurmuştum. Bu sefer 1500€ + 200k TL ile başvuracağım.

What are you doing???
Toplam Hit: 2470 Toplam Mesaj: 56
schengen uçak rez