folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sıfır Pc Yi Açamamak

Sıfır Pc Yi Açamamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

pc açılmıyor derken fanlar çalışıyor ancak ekran mı gelmiyor yoksa hiç fanlar çalışmıyor bile mi?

hiç tepki yok hocam ne pc fanı ne işlemci fanı hiç bişey çalışmıyor

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

bios updatele alakali olabilir cidden. 1. veya 2. nesil islemci varsa oyle takip dene. Bios guncel degilse o anakartta 3. nesil kullanamazsin.  

kullanamazsın derken hiç tepki vermemesi mi oluyor yani hocam, çünkü dediğim gibi ne pc fanı ne işlemci fanı hiç bir hareket yok hatta işlemciyi söküp öyle de çalıştırmayı denedık ama malesef tepki yok ölü gibi

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

bios updatele alakali olabilir cidden. 1. veya 2. nesil islemci varsa oyle takip dene. Bios guncel degilse o anakartta 3. nesil kullanamazsin.  

kullanamazsın derken hiç tepki vermemesi mi oluyor yani hocam, çünkü dediğim gibi ne pc fanı ne işlemci fanı hiç bir hareket yok hatta işlemciyi söküp öyle de çalıştırmayı denedık ama malesef tepki yok ölü gibi

hocam benim bildigim kullanamiyorsun ama tepki olayini bilmiyorum. Attigim saniyeden bak videoya eleman anlatiyor yapman gerekeni. Bence vatana gotur anakarta eski nesil bir islemci takip oyle denesinler acilir buyuk ihtimal.
    https://youtu.be/Jaz3Cma-Mu8?t=183 

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

İzmirdeysen vatanda toplanması için yardımcı olurum.

Değilsende git götür herhangi bir vatana.. internetten aldım kurdum problem var kontrol istiyorum de. Biraz bekletip kontrol ederler.

Uslubunca gidip konuştuğunuzda rahatlıkla çözebilirsin vatanda işini.

Hatta gittiğinde vatan gömleği olan birine yöneticinizle görüşmek istiyorum de, direkt ona anlat. 

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

anakart ın ryzen desteğine baktın mı?  3000 serisini destekliyordur ama bios update gerekiyor olabilir bir ihtimal.

gece geldim hala durum aynı. 1. veya 2.nesil ryzen bulup dene hocam bi önce.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

anakart ın ryzen desteğine baktın mı?  3000 serisini destekliyordur ama bios update gerekiyor olabilir bir ihtimal.

gece geldim hala durum aynı. 1. veya 2.nesil ryzen bulup dene hocam bi önce.

o konuyu araştırıyorum üstad elime geçer geçmez deneyip aldıgım aksiyonları buraya aktarırım tekrardan, çok çok teşekkür ederim bu arada <3

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Cok buyuk ihtimalle sorun islemci. Islemciti takarken bacaklari egmis olabilirsin. Bizim arkadasada olmustu, yada dedikleri gibi anakart o islemciyi gormuyor. Bu ikiside ayni kapiya cikiyor.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Bütün foruma dert oldu hocam bir an önce çözsende rahatlasak 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Sorun belli.O sisteme everest psu takmışsın.Büyük ihtimal anakarta zarar vermiştir.Kalitenin bir markanın 400w ını taksan bile daha garanti olurdu.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Önceki mesajlara tam bakmadım, PSU sağlam mı sorunsuz çalışıyor mu test ettin mi? Etmediysen 24 pin soketi al eline bir kablo veya ataç olur bir ucu çentik taraftan 4 yani yeşil e diğerini yandaki siyaha tak psu ın kablosunu tak ver coşkuyu psu normal çalışıyor ise topla siktret götür vatana uğraşma iyice şey olmasın asdklşfjhalskdj yazarken yoruldum. 

Sebeplerden olası 2 tane var aklıma gelen

1. işlemcin bios uyumu yoktur ki bu durumda tam emin olmamakla birlikte en azından cpu fanı bi döndürüp durması gerekiyor

2. Anakart cpu soket yanındaki kondansatorlerden birinde bi sıkıntı olabilir. 

bilemedim. Benim eyyyorlamam buhadar.

Edit: geçen hafta bendeki endüstriyel pclerden biri kapandı napsan açılmıyor fan kımıldamıyor mq aynı senin olay gibi falan zorladım ettim en son power a 5-6 sefer art arda basınca pıt bir smd direnç mi ne şeyse adı filtre görevi görüyormuş elektronikcinin dediğine göre patladı dalga pc çalışmaya başladı 1 haftadır 7 24 çalışıyor sorunsuz hala arıza vermedi asdşflkajs

dcpromo tarafından 17/Haz/20 01:32 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
Toplam Hit: 5694 Toplam Mesaj: 54
montaj sistem kurma pc kurulum