folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Son Çıkan Samsung Telefonlarda Aramalarda Ses Kaydını Aktif Etme

Son Çıkan Samsung Telefonlarda Aramalarda Ses Kaydını Aktif Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Normalde Samsung arayüzünde bu özellik var fakat Türkiyede yasal olmadığından Samsung yazılımla gizlenmiş. Bu konuda bu özelliği aktif etmeyi anlatacağım. Aramalarda ses kaydı bence bir telefonda olmazsa olmaz bir özellik. Her şeyi geçtim bazen yeri geliyor telefonda adres tarifi oluyor direksiyonda adresi anlamak zor oluyor kenara çek daha sonra ses kaydını dinleyip Google Maps'ten yönünü mis gibi tayin et. Birde müşteri hizmetleri ararsa "yasal prosedür gereği kayıt altındayız" deyince "sorun değil bende ses kaydı alıyorum" deyince kısa süreli bir mavi ekran verip daha kibar ve kelimeleri seçerek konuşuyorlar. :D

Aklınıza gelebilecek soruları ve cevaplarını tek tek yazdım. 

-Garantiyi ve imei numarasını hiç bir şekilde etkilemez. 

-Garantiye gönderirken içiniz rahat olsun diye tekrardan Türkiye CSC'sine geri dönebilirsiniz. Samsung servisi zaten siklemiyor. Onlar için önemli olan Knox sayacı.

-Telefondaki verileriniz silinmez, format istemez.

-Telefonda ses kayıt özelliğini aktif eder birde dünyada sadece bizde 4.5G saçmalığı olduğundan mobil veri ikonu 4G olarak değişir o kadar. İlk açılışta seçtiğiniz ülkenin uygulamaları yüklensin mi diye sorar hayır dersiniz.

-CSC kodu nedir ? derseniz plakadaki 34 İstanbul, 35 İzmir gibi düşünün. 

-CSC kodunu değişirseniz kodunu yazdığınız ülkeye göre güncelleme alırsınız. Yani Türkiyeden önce veya sonra güncelleme alırsınız bana niye güncelleme gelmedi diye panik yapmayın.

-Hangi CSC kodunu seçeyim derseniz XXV kodlu Vietnam kodunu öneririm. 

USB hata ayıklamayı aktif edip şu videodaki işlemleri yapmanız yeterli :

https://www.youtube.com/watch?v=lDkiK4_VSRA

Program Linki : https://androidfilehost.com/?fid=14871746926876835679

mkyb tarafından 26/Eki/23 02:08 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

M52 kullaniyorum en olmazsa olmaz özellik ama PC yok sattık :) PC olmadan yapılsaydı iyiydi. 

Yine de teşekkür ederim , imkan bulunca yapayım 🙏🏻

İmza YOK !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Zamanın da CSC tarafını çok kurcalamıştım. Hiç farketmedim.

Teşekkürler 

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Farklı farklı apppler var ama karşı taraftan gelenleri iyi kaydedemiyorlar. Karşı taraftan gelen sesi ahizeden gelen sesle kayıt ettiği için bazen kayıdı dinlediğinde karşı tarafın sesi çok az ya da anlaşılmıyor.

Bunu bir denemek lazım. M31s bir telefon var. Bu telefonda oluyor mu diye bir test ederim.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sesi gayet kaliteli kaydediyor. Birde arama sırasında çıkan dıt sesini kaydetmiyor karşı taraf aramayı cevaplayınca kayıta başlıyor oda güzel.

Bu arada yeni fark ettim şebeke kısmında sadece 3G ve sadece 2G seçenekleride gelmiş. Türkiye CSC'de bu özellik kapalıydı. Direk 4G'ye bağlanıyordu. Şehirde sorun olmuyor fakat sinyalin az olduğu köye falan gidince şebeke saçmalıyordu. Mesala benim orada 3G, 4G'den daha iyi çekiyor ama telefon inatla 4G'ye bağlanmak istiyordu. O zaman mecburen operatör uygulamasından 4G aboneliğimi iptal ediyordum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

kahrolası xiaomi son güncellemelerde ses kaydettirmiyordu,google arama ve sms uygulaması yüzünden yasak hale gelmişti bende satıp samsung almayı düşünüyordum ama bakıyorumki bu arama ses kaydetme samsung da engellemeye başlamış.xiaomi ye bari endonezya romu atayım öyle kullanayım bari.

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

evy hocam. yaptım oldu. ses kaliteside mükemmel.

evet bende testi 123 de yaptım :D ulaştırma bakanlığını arıyo fkgljdlkgd

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Senin telefonda VoLTE ve VoWiFi aktif değil sanırım ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı

yok değil hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı

yok değil hocam

Aktif etmeni öneririm. Telefon her aramada 4G-3G arasında geçiş yaptığı için şarjı etkiliyor. Birde Volte'de ses kalitesi daha iyi.

Ayrıca az çektiğinden dolayı baz istasyonuna bağlanmak için daha fazla şarj tüketiyor. Vowifi aktif olunca zorlamayıp wifi üstünden şebekeye bağlanıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı

yok değil hocam

Aktif etmeni öneririm. Telefon her aramada 4G-3G arasında geçiş yaptığı için şarjı etkiliyor. Birde Volte'de ses kalitesi daha iyi.

Ayrıca az çektiğinden dolayı baz istasyonuna bağlanmak için daha fazla şarj tüketiyor. Vowifi aktif olunca zorlamayıp wifi üstünden şebekeye bağlanıyor.

açıkmış ya. arama yapınca simgesi kayboluyor üstten.

Toplam Hit: 5079 Toplam Mesaj: 73
samsung