folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sözleşme Bedeli

Sözleşme Bedeli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

2021 senesinin şubat ayında turkcellden faturalı hat aldım. 1 sene sözleşmeli bir şekilde, bugün arayıp sözleşmeniz bitiyor vs diyip 1 yıl daha yenileyelim dediler. bende faturasız hatta geçiş yapmak istiyorum dedim. sözleşme bitiminde 251 tl kadar bir ücret ödiyeceksiniz dediler, neyin ücreti bu diyorum faturalı hat kapatma ücreti diyor. ne ücreti bu, böyle bir hakları varmıdır bunların 

blackhorror tarafından 11/Oca/22 15:41 tarihinde düzenlenmiştir

salla gitsin ölecez zaten :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İyide sen hattı kapatmıyorsun ki ? Son ay zaten taahhüt bedelide alınmaz. Ya sallamışlar yada başak bir şey var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İyide sen hattı kapatmıyorsun ki ? Son ay zaten taahhüt bedelide alınmaz. Ya sallamışlar yada başak bir şey var.

valla hocam anlamış değilim şimdi bayiye gidip bi sorucam nedir ne değildir diye 

salla gitsin ölecez zaten :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

seni koparmışlar öyle bişey yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Turkcell müşteri hizmetleri faturasız hatta geçirmemek için yalan söyleyecek kadar adiler banada sistemim dondu diye beklemeye aldı anasınasövüp kapatmıştım telefonu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

2021 senesinin şubat ayında turkcellden faturalı hat aldım. 1 sene sözleşmeli bir şekilde, bugün arayıp sözleşmeniz bitiyor vs diyip 1 yıl daha yenileyelim dediler. bende faturasız hatta geçiş yapmak istiyorum dedim. sözleşme bitiminde 251 tl kadar bir ücret ödiyeceksiniz dediler, neyin ücreti bu diyorum faturalı hat kapatma ücreti diyor. ne ücreti bu, böyle bir hakları varmıdır bunların 

Hiç uğraşma. Başka opetatöre geçiş yap. Beğenmezsen 90 gün sonra daha iyi şartlarda turkcelle geri dönersin. 

İmza mı? O da ne demek?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

Hocam böyle bir şeyin yasallığı nedir ne değildir bilemem ama Vodafone'da da ben yaşadım bunu, faturalıdan faturasıza geçiş yapmak istiyorum dedim tahütüm bittiğinde, miktarını hatırlamadığım bir meblağ ödemem gerektiğini söyledi müşteri temsilcisi, hiç uğraşmadım farklı bi operatöre geçiş yaptım. 

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MsXLaBs bunu yazdı

Hocam böyle bir şeyin yasallığı nedir ne değildir bilemem ama Vodafone'da da ben yaşadım bunu, faturalıdan faturasıza geçiş yapmak istiyorum dedim tahütüm bittiğinde, miktarını hatırlamadığım bir meblağ ödemem gerektiğini söyledi müşteri temsilcisi, hiç uğraşmadım farklı bi operatöre geçiş yaptım. 

Faturalıdan faturasız geçişte son bir kez öpmek için paket tanımlıyorlar hattınıza onun parasını demişlerdir. Ancak müride dendiği gibi 250 TL falan değil. Turkcell 500 dk ve 1 GB net veriyor 30 lira ücret alıyordu en son. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

532 arayıp tam olarak ne ücretleri istendiğini sorabilirsin detayları not al ama..

Sözleşmeni yenilemiş olabilirsin DSS ürünler olabilir hattında bunların cayma bedeli olabilir..

Şu an sözleşmen olmasa bile faturasız hatta geçmenin 35 TL paket yıl sonuna kadar toplam TKÜ maliyetiyle 85 liralık maliyeti bulunuyor..

darkroques61 tarafından 11/Oca/22 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Hocam faturasıza geçmek istiyorsanız hiç onlarla ugraşmanıza gerek yok direkt farklı operatörün faturasız hattına geçiş yapın(ücretsiz). Son ayın faturası geldiğinde ödeyip konuyu kapatmış olursunuz. 

Not:Bu işlemi 1 hafta kala yapın herhangi bir ceza falanda çıkmaz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı

Hocam faturasıza geçmek istiyorsanız hiç onlarla ugraşmanıza gerek yok direkt farklı operatörün faturasız hattına geçiş yapın(ücretsiz). Son ayın faturası geldiğinde ödeyip konuyu kapatmış olursunuz. 

Not:Bu işlemi 1 hafta kala yapın herhangi bir ceza falanda çıkmaz.

Artık operatör bayileri faturasız hatta numara taşıma yapmıyor çünkü prim alamıyorlar o yüzden uğraşmak istemiyorlar. Tek çare Bimcell ondada Bim çalışanları uğraşmak istemiyor elimizde sim kart kalmadı diyorlar. 

Toplam Hit: 1343 Toplam Mesaj: 20
taahhüt faturalı hat