folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sporlar, Kilo Verme, Sporcu Takviyeleri, Öneriler, Diyet Listeleri Genel Konu

Sporlar, Kilo Verme, Sporcu Takviyeleri, Öneriler, Diyet Listeleri Genel Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Tahribatda sporla ilgili bi başlık göremedim Yaptığımız sporları yapacağımız sporları verdiğimiz kiloları vermeye hesapladıklarımızı aldığımız takviyeri önerileri bi başlık altında toplamanın iyi olacağını düşündüm

yaptığınız aktiviteler hakkında bilgiler ve soruları paylaşırsanız yararl bi konu olacağı kanısındayım

Bilgi paylaşımı herzaman iyidir :) 

MOD NOT. 

Oldukca guzel bir konu. Sadece besin takviyesi vb. tavsiyeleri verirken muridlerin dikkat etmelerini rica ettigimiz noktalar var.

-Saglik bakanligindan onayli urunlerle ilgili genel anlamda bir sikinti bulunmamaktadir. 

-Tarim bakanligindan onayli urunlerle ilgili sikintilar olabilir. Bazi durumlarda postlarinizda ilgili urunlerin oldugu kisimlari editleyebiliriz belki. 

-Onaysiz merdivenalti urunlerle ilgili sikinti VARDIR. Bunlari onermemeye dikkat edelim.

-Urunlerin ucuzunu ararken sahtesine dusmemeye de dikkat edelim.

Bunlari yazmamizin sebebi sizi sansurlemek degildir. Ulkede izinsiz olup ya da daha once izin verilerek sonradan insanlarin olumune sebep olan birtakim takviye ve ilac ornekleri var. Burda aileyiz, kimse ailesinden birinin basina kotu bir sey gelmesini istemez, sebep tam olarak budur. 

Anlayisiniz icin tesekkur ederiz.

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ilk soruyu ben sorayım :) 

hergün 1 saat tam 60 dk yürüyorum ilk yürümeye nisanda başladım 1 ay sonra yürüyüşten önce hardline carnifit aldım 2000 mg l-karnitin var içinde zaten bilen bilir sonra o bitince yine aynı markanın yeni çıkan tehermoyu aldım karpuz aramalı olan tabi bu sırada 2. aya girdim hatta yanında 2 tüp matrix gönderdiler termo çok etki yapmadı kilo kaybında yaptı ama bi atılım yaptırmadı tabi bu yürüyüşler sırasında terliyorum 3. ay termo ile birlikte cla one aldım hiç bir faydasını görmedim cla one nın bu arada hizlı kilo verimim yavaşladı son 2 haftadır 60 dk hızlı tempo yürüyüşte terlemediğimi fark ettim yani bu haftaya kadar bu arada müziğim bu http://bit.ly/1PVFVTq yani burdan ritime göre anlarsınız yürüyüşümü ortalama 1 satte 8000-8500 adım atıyorum ona rağmen terlemiyorum yani son2 haftadır 2 gündür yürüşün 2 km lik kısmını koşmaya başladım sırf terlemek için yani 400 metre koşu 8 00 metre yürüyüş şeklinde ama yinede istediğim performansa gelmiyor bu arada hardline nı bıraktım powerlife 3000 l-karnitin kullanmaya başladım kampanyada varmış daha ucuz daha içerikli

hikaye kısmı bitti sorularım şunlar bu işlerden anlayan arkadaşlara 

1- powerlife ege vitamin üretimi türk markası iyi bir markamı tavsiye edermisiniz.
    2. daha dayanıklılık için nox2 tarzi pump etkiye sahip ürünler kullanmalımıyım (bu arada şişmanım 116 kg mım) yoksa zayıfladıktan sonramı önerirsiniz
    3. bisiklette perfonmans kullanmayı önerirmisiniz yoksa zayıfla ondan sonramı
    4,daha hızlı yağ yakımı için bisiklette ve koşuda ne önerirsiniz nasıl beslenmeli

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

hergün 1 saat tam 60 dk yürüyorum ilk yürümeye nisanda başladım 1 ay sonra yürüyüşten önce hardline carnifit aldım 2000 mg l-karnitin var içinde zaten bilen bilir sonra o bitince yine aynı markanın yeni çıkan tehermoyu aldım karpuz aramalı olan tabi bu sırada 2. aya girdim hatta yanında 2 tüp matrix gönderdiler termo çok etki yapmadı kilo kaybında yaptı ama bi atılım yaptırmadı tabi bu yürüyüşler sırasında terliyorum 3. ay termo ile birlikte cla one aldım hiç bir faydasını görmedim cla one nın bu arada hizlı kilo verimim yavaşladı son 2 haftadır 60 dk hızlı tempo yürüyüşte terlemediğimi fark ettim yani bu haftaya kadar bu arada müziğim bu http://bit.ly/1PVFVTq yani burdan ritime göre anlarsınız yürüyüşümü ortalama 1 satte 8000-8500 adım atıyorum ona rağmen terlemiyorum yani son2 haftadır 2 gündür yürüşün 2 km lik kısmını koşmaya başladım sırf terlemek için yani 400 metre koşu 8 00 metre yürüyüş şeklinde ama yinede istediğim performansa gelmiyor bu arada hardline nı bıraktım powerlife 3000 l-karnitin kullanmaya başladım kampanyada varmış daha ucuz daha içerikli

1- powerlife ege vitamin üretimi türk markası iyi bir markamı tavsiye edermisiniz.
    2. daha dayanıklılık için nox2 tarzi pump etkiye sahip ürünler kullanmalımıyım (bu arada şişmanım 116 kg mım) yoksa zayıfladıktan sonramı önerirsiniz
    4,daha hızlı yağ yakımı için bisiklette ve koşuda ne önerirsiniz nasıl beslenmeli

Vücut az da olsa kıvama gelmiş ondan terlemiyorsun, imkanın varsa bisiklet sür yürüyş sıkabiliyor ama bisikletle çıktın mı 2 saat garanti. Stravadan da hızına bakar 20-25 ortalama tutturursan iyi kalori yakarsın. 

Benim de 15 kilo fazlam var ama benim sorunum spor değil Boğaz'ımı tutamıyorum kriz geld miydi pizza üstüne hamburger bana mısın demiyor 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

Hocam bende konuya müdahil olmak istiyorum :)

Ramazan ay'ında Dumbell seti almıştım fakat baya erteleyerek anca bu hafta başlayabildim.Daha önce spor salonunda yaptığım hareketleri evde yapıyorum ama verimli olduğunu düşünmüyorum.Dumbell ile en verimli hangi hareketler ile çalışabilirim?

Set bu : http://www.hepsiburada.com/delta-46-kg-vinyl-plaka-120-cm-duz-bar-45-cm-bar-gees-agirlik-eldiveni-seti-str-719-p-SPORDELSTR719-M

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Akşamları 12-15 km bisiklet sürüyorum, öğlen yemeklerini yemiyorum, akşam yemeğini de ev de kendim hazırlıyorum (yağ, tuz, şeker yok) 2 ay da 115 Kilodan 96 kiloya düştüm. Hedef 90 :)

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Vücut az da olsa kıvama gelmiş ondan terlemiyorsun, imkanın varsa bisiklet sür yürüyş sıkabiliyor ama bisikletle çıktın mı 2 saat garanti. Stravadan da hızına bakar 20-25 ortalama tutturursan iyi kalori yakarsın. 

Benim de 15 kilo fazlam var ama benim sorunum spor değil Boğaz'ımı tutamıyorum kriz geld miydi pizza üstüne hamburger bana mısın demiyor 

Hocam bisiklete akşam çıkmıyoırum çünkü artık etkisi görmüyorum önceden şehir içi her akşam 10 km biniyordum şimdi ise terleme yapmıyor yorulma yapmıyor dolaşmaya çıkıyormuşum gibi hissediyorum şehir içi ortalama hızım 17 uygulamanın hesapladığı yenie göre 30 a felan çıkıyor ama ortalama 17

Hafta sonları pazar günleri sabah 20-25 km arası biniyorum 800 kalori yakıyorum ama hafta içi zamanım olmuyor. Full koşu yapamıyorum yetmiyor tıkanıyorum 132 den 116 ya düştüm aslında 114 e düşmüştüm tatilde aldım çok almaya müsaitim

bacalarda neredeyse hiç yağ kalmadı ama bel bölgesi simit gibi kaldı. ha bide şunu soracağım mekiğe başladım (runtastic sixback ile) günlük 1 hafta boyunca ortalama 450-540 arası mekik çektim ama bırakınca yapmayınca toparlanan göbek daha çok sarkmaya başladı hiç yapmasay daha iyidi:) neden öyle oluyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı

Hocam bende konuya müdahil olmak istiyorum :)

Ramazan ay'ında Dumbell seti almıştım fakat baya erteleyerek anca bu hafta başlayabildim.Daha önce spor salonunda yaptığım hareketleri evde yapıyorum ama verimli olduğunu düşünmüyorum.Dumbell ile en verimli hangi hareketler ile çalışabilirim?

Set bu : http://www.hepsiburada.com/delta-46-kg-vinyl-plaka-120-cm-duz-bar-45-cm-bar-gees-agirlik-eldiveni-seti-str-719-p-SPORDELSTR719-M

belki işine yarar 

Dumbbel 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Uzun süreli bir vucut geliştirme ve farklı sporlarda küçüklükten beri uğraşırım en çok vucut geliştirmede piştiğimi söyleyerek yorumumu belirtmek isterim;

- Vucut zorlanmıyorsa terlemezsin, mesela benim bacak kasları öyle alışkın ki 200kilo ile leg press yapıyım bir yandan da sohbet ediyim unutabilirim o kiloyu, çünkü maximum çalışma ağırlıgım 650 kilo civarında. Ama bana ip atla de 30sn dayanamıyorum bile direk ter boşalıyor.
    Siz de hit denilen ya da buna benzer birkaç 4dkalık egzersizler var denerseniz 4dk da nasıl can çekişilir görürsünüz.  (Tabata en ünlüsü)

- Vucudunuzu bir anda zorlamayın sakın bir anda çat diye bir lif atar ömrünüz boyu şişman gezmek zorunda kalırsınız onun yerine hareketi normal ama yeme alışkanlığınıı komple değiştirin. (Dayanabilriseniz Dukan diyeti tavsiye ederim insana şevk veriyor.)

- Daha hızlı yağ yakmak istiyorsanız tazı gibi tüm gün koşamayacağımız ya da spor yapamayacağımız ya da ilk insanlar gibi av peşinde koşamayacağımız için yeme alışkanlığınıza yönelin. Nox2 falan filan sadece mitokondri de yağ işleme hızını arttırırda o açığa çıkan enerjiyi nerede atacaksınız , atamazsanız ne etkisi olacak??

Tüm bunlardan dolayı zayıflayacaksanız çok dirayetli ve hiç kaçırmadan bir diyet deneyin , ama sakın  sınırlı yiyiecek , 1 haftada 10 kilo diyetlerine girmeyin.

Dukan diyip duruyorum onun da sebebi vucuda sürekli protein alımını tetikletiyor aslında mümkün olsa Dukan yaparken vucudunuzun analizini yapabilip ihtiyaca göre meyve falan da katabilseniz süper olur. Yoksa Dukan da çok faydalı değil bence...

Umarım faydalı olur.

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Spor ve zayıflamayı genele indirgememek lazım

Biri icin çok iyi gelen bir spor dalı,  başkası için iyi değildir.

İzlenecek yol şu olmalı

1- Şeker, tansiyon gibi sporu etkileyecek hastalığı olanların yapacağı spor aktiviteleri hafif olmalidir.

Mesela Yürüyüş olur ama koşu olmaz... Bu yüzden doktora gidin önce. Bazı hastalıklar gizli olur. Yere yığılınca öğrenmeyin

Bizim bir tanış bildiğimiz top gibiydi. Sonra başka birşey için doktora gidince öğrendi ki o kilo diye yıllarca gördüğümüz meğer hep yağ imiş. Bir diyet yaptı manken gibi oldu. 

Vücudunuzdaki kemik yağ oranlarına baktırın.

2-spor beslenmeyle giderse işe yarıyor. Kebap künefeyi götürüp koşmak sadece stabil kalmanızı sağlar. İlerleme görmeyince de şevkiniz kırılır.

Edit : devam

3- Bu kullanılan ilaçları ne kadarda şiddetle savunanlar çıksada hiç sağlıklı bulmuyorum.

Güzel bir beslenmenin yerini tutmaz. Avutur biraz. Arkadaş biberon almıştı sütle iciyordu birşeyi. Hic birsey yemiyordu onu ictiğinde. Bütün gün "açım " diye dolanıyordu. Bir oturusta 5 çesit yemek yiyen biriydi..

Zayifladim diye seviniyordu safım sonrada :) Sizi odaya kilitleyip 3 gün aç bırakınca herkes zayıflar. İlaçla alakası yok :))

Spora gelincede 4 aşama vardır

1- ısınma

2- kardiyovasküler ısınma

3- asıl yapılacak ağır spor

4- soğuma

Erkeklerin tercihleri vucut gelistirme üzerine oluyor daha çok ama spor yapacaksaniz bari bir dala yönelin

Tavsiyem.   yüzme !

( Düzenli gitmeye başladım. Stresi aliyor. Birde dalıyorsun ya suya.. yüzeye çıkana kadar kıyamet kopsa umrunda olmuyor. bundan iyi terapi varmı ?Terleme yok. Bütün vücut çalışıyor. Duşunu al cık randevuna git. Üstümü değistireyim derdi yok. Tek sorun paralı)

Müzik :)))

https://youtu.be/WCm_s1_c4nU

futurist tarafından 23/Ağu/16 10:42 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ShyRain bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Uzun süreli bir vucut geliştirme ve farklı sporlarda küçüklükten beri uğraşırım en çok vucut geliştirmede piştiğimi söyleyerek yorumumu belirtmek isterim;

- Vucut zorlanmıyorsa terlemezsin, mesela benim bacak kasları öyle alışkın ki 200kilo ile leg press yapıyım bir yandan da sohbet ediyim unutabilirim o kiloyu, çünkü maximum çalışma ağırlıgım 650 kilo civarında. Ama bana ip atla de 30sn dayanamıyorum bile direk ter boşalıyor.
    Siz de hit denilen ya da buna benzer birkaç 4dkalık egzersizler var denerseniz 4dk da nasıl can çekişilir görürsünüz.  (Tabata en ünlüsü)

- Vucudunuzu bir anda zorlamayın sakın bir anda çat diye bir lif atar ömrünüz boyu şişman gezmek zorunda kalırsınız onun yerine hareketi normal ama yeme alışkanlığınıı komple değiştirin. (Dayanabilriseniz Dukan diyeti tavsiye ederim insana şevk veriyor.)

- Daha hızlı yağ yakmak istiyorsanız tazı gibi tüm gün koşamayacağımız ya da spor yapamayacağımız ya da ilk insanlar gibi av peşinde koşamayacağımız için yeme alışkanlığınıza yönelin. Nox2 falan filan sadece mitokondri de yağ işleme hızını arttırırda o açığa çıkan enerjiyi nerede atacaksınız , atamazsanız ne etkisi olacak??

Tüm bunlardan dolayı zayıflayacaksanız çok dirayetli ve hiç kaçırmadan bir diyet deneyin , ama sakın  sınırlı yiyiecek , 1 haftada 10 kilo diyetlerine girmeyin.

Dukan diyip duruyorum onun da sebebi vucuda sürekli protein alımını tetikletiyor aslında mümkün olsa Dukan yaparken vucudunuzun analizini yapabilip ihtiyaca göre meyve falan da katabilseniz süper olur. Yoksa Dukan da çok faydalı değil bence...

Umarım faydalı olur.

eyvallah öneriler çok iyi oldu kalore hesabına göre gidiyorum ama dukanı araştırayım

@KrypT Forum başlığı demek istedim / kategori