folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder SSD Nasıl Kullanılmalı ?

SSD Nasıl Kullanılmalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Slm mürider.

Ssd almaya karar verdim ve küçük araştırma yaptım.samsung 128gb pro yada evo alacam belli değil.(belkide sadece 1 tanesi vardır, bilgisayarcıda ne varsa o)

forumda da bi arama yaptım fakat aradığım şeye ulaşamadım.herkes ssd yi doldurma ömrü azalıyor gibi yorumlar yapmış doğrudur. peki doldurmayacaksak nasıl kullanmamız gerekiyor ?

kurduğum şeyler; windows, unity , java(eclipse) üstüne android, lol var

bunların hepsini ssd üstüne mi kuracaz performans için ?

indiridğimiz torrent vs seylerde indirme yeri olarak hdd ye mi indirmek gerekiyor?

windows kurarken biostan mı seçiyoruz ssd yi ? yoksa başka bişi var mı ?

bide win8.1 trim işini kendisi yapıyormuş.bi mürid demiş ki : win8 için hibernation ve sistem geri yüklemeyi kapat demiş. niye ve nasıl olcak ?

son olarakta ssd ortalama ömrü ne kadar ki ? her yerde ömürlerinin kısa oldugundan bahsetmişler

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

takipdeyim bende 1 ay içinde pc topluyacam, formatta ne yapıyoz kaça bölüyoz, ömrü ne kadar felan merak ettim şimdi

..Morali hep bozuk olan insan..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

128Gb yetmeyecek ve pişman olacaksın haberin olsun :)

256Gb için bütçeni zorla.

Bütçe ne kadar bu arada ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

120 yada 128 alma onlar zaten 110 112 civarı gelio sana düz mantık 120 düe düşünme bana 250 yetmio windows zaten 20 gb düşün geri ekstra programlar filan dken sana 20 30 kalıo bir oyun yükle bitti

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

o zaman söle söleyim 1 tb harici 700gb kendi hdd var :D yani daha fazla alana gerek yok

bütçeye gelecek olursak bütçemi zorlayarak zaten bunu alabiliorum :D para yetmio biraz üstüne biriktirmeye çalışıyorum

ama dediğinizi dikkate alarakten 250nin fiyatınada bakacam cok fark vardır diye tahmin ediyorum

şimdi baktımda pcde sadece dediğim programlar kurulu ve 149gb kaplıo 128 yetmeyecek bide full kullanmakta iyi değilmiş.250de bütçeyi aşıyor. pff 

Ekerci tarafından 15/Oca/15 03:53 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bende bişi soracağım bende hdd varda 2 ye bölünmüş bunu sistem bölümünü ssd ye olduğu gibi aktarma şansım varmı

yani windowsum ssd den devam etsin kullanmaya

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

bende bişi soracağım bende hdd varda 2 ye bölünmüş bunu sistem bölümünü ssd ye olduğu gibi aktarma şansım varmı

sanmıyorum hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

128gblik ssdi alıp programlarını ona kur. Diğer harddiskinede oyun, torrent, setuplar vs. onda sakla.
    Bu şekilde yaparsan bir sorun olmayacağını düşünüyorum ben bu şekilde kullandım.

bunların hepsini ssd üstüne mi kuracaz performans için ?

Evet ssd'ye kurman gerekiyor.

indiridğimiz torrent vs seylerde indirme yeri olarak hdd ye mi indirmek gerekiyor?

Ssdnin boyutu cok fazla olmadığı için hddye indirmen daha yararlı olur.

windows kurarken biostan mı seçiyoruz ssd yi ? yoksa başka bişi var mı ?

Format atarken kendi hddni çıkar sadece ssdyi tak bilgisayarına. Ssdyi bölmeden formatını at.(Nasıl olsa başka bir hdden var ve yedekler onda kalıcak) Format bitincede diğer hddni bilgisayara bağla.Bios'dan ssdyi ilk olarak seç ki diğer hddyi takınca karışıklık olmasın.(Hddyi biçimlendir içindeki işletim sistemi silinsin)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeanuReeves25
    KeanuReeves25's avatar
    Erkek

bende ssd kullanma niyetindeyim ama ömrü konusunda ve ssd üzerinden oyun oynanırsa ömrü çabuk azalırmı bilen varsa yazsın lütfen.

Edit: bir önceki mesajda arkadaş cevaplamış teşekkürler.

KeanuReeves25 tarafından 15/Oca/15 04:14 tarihinde düzenlenmiştir

Düttürü Dünya....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    wert bunu yazdı

sanmıyorum hocam

var hocam acronis backup and restore 2015'i indir clone seçeneğinden sadece c'yi seçip ssd ye aynen alabilirsiz.

1 adet boş DVD

https://kickass.so/acronis-true-image-2015-boot-cd-iso-t9593152.html

http://www.youtube.com/watch?v=lpWRUCBrubI

Ahanda sana gerekli olan şeyler :)

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

samsungun data migration toolu var.

çok basit şekilde hallediyor.

ssd'yi bağlayın yeter.(samsunga özgü)

Toplam Hit: 6941 Toplam Mesaj: 71