Su Arıtma Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar, aramızda ev için su arıtma  hizmeti kullanan var mı? Ben eve taktırmak istiyorum ama en uygun fiyat 750 tl buldum, motorsuz falan, yada arımızda Mersin tarafında bu işi yapan varsa görüşebiliriz.

Ek olarak;

Kullanan arkadaşlar memnun mu?

Tavsiye eder misiniz?

Gerçekten ekonomi sağlıyor mu?

Burayı açayım: Bir damacana 12 tl Ayda 4 damacana su kullansam 48 TL 12 ayda 576 Tl yapıyor. 5 damacana kullansam dahi 720 tl yapıyor, Tabi arıtma gibi bol keseden kullanabilme imkanın var, yemeği sebzeyi falan bunla yıkama imkanın var. Kısaca şu an kış olduğu için yaklaşık 4 damacana su bir ay gidiyor bana, yaklaşık olarak 1 yıada 1,5 yılda kendini amorti edecek gibi görünüyor, En uygunu 750 tl ama yılda iki defa filtresi değişiyor filtreler de 30 - 40 tl civarı yani hemen hemen bana 800 tl gelecek bir yıllık masrafları ile en uygununu alırsam;

Komşuda arıtma sistemi var; onla içilen çayın tadı bana bir güzel geliyor, hoş bir tat oluyor çayda, evet neticede suyu arıtıyor fakat suyun içinde bulunan faydalı mineralleri de alıp götürüyor mu?

Konuyla ilgili bilgisi olan yada kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Başkan arıtma işinin hilesi filitrelerin çok pahalı olması önce filitre ve servis degiştirme ücretini ögren.

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

Başkan arıtma işinin hilesi, filitrelerin çok pahalı olması. önce filitre ve servis degiştirme ücretini ögren.

İlk koyu olan bölge için, "catchy point" diyesim geldi. (yozlaşmış bir amerikan aile dizisinden.)

-0-

konuyla ilgili, güncel olmaya bilir ama, geçmişte böyle bir konu olduğunu hatırlıyorum. Özellikle, şu Arıtma cihazları ve Filtre'leri üzerine. 

Şimdi bulamadım. 

Güzel konu, soruların yanıtlarını merak ettim.

@X-Files Çay özelinde. Çayları, metal çaydanlıkta mi demliyorsunuz? Cam yada Porselen'den Demlik'ten denediniz mi hiç?

Niye, içün kü bunlarda sıcak(yada kaynar) Su ve içindekiler(çayın kendisi), demliğin kendisiyle Metal'lerde olduğu gibi etkileşime girmiyorlar, sanırım. 

RitmFarbRacourci tarafından 30/Kas/19 14:39 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arıtma sisteminde israf çok oluyor. Tanka aldığı su kadar atık su olarak boşa akıyor. Para hesabına onuda katmalısın. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Yaklaşık 9 aydır su arıtma cihazı kullanıyoruz, son derece memnunuz.

Kullanım oranına göre senede 1 kere filtre değiştirmek gerekiyor, o da eğer tüm filtrelerini değiştireyim derseniz 130 tl gibi bir ücret tutuyor.

Arıtma cihazları, ürettiği temiz suyun yaklaşık 2 katını atık su olarak boşa harcıyor doğrudur.

Ama damacana fiyatlarıyla kıyaslandığında, boşa harcanan suyla birlikte 1 damacana su fiyatına 30-40 damacana su alabiyorsun diye hatırlıyorum.

Arıtma cihazı alırken filtre fiyatlarını da dikkate almak gerekiyor, 2 adet aldığımız su arıtma cihazının linkini altta koyuyorum.

Su arıtma cihazlarının arıtma yapan en önemli parçası lg'nin ürettiği bir parça var, hepsinin kullandığı o parça diye biliyorum.

Yani anlayacağın 1.000 TL'ye aldığın su arıtma cihazı da aynı filtreyi kullanıyoru, bu cihazda.

Ayda 4 damacana su alıyorum diyorsan kesinlikle ve kesinlikle su arıtma cihazı kullanmanı tavsiye ederim hocam.

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/lg-membran-teknolojisiyle-uretilmis12-asamali-su-aritma-cihazi-P353745027

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Birde damacana steril değil. Malum damacana miken var.

https://youtu.be/fyvD6g7skL8

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Waterbox motorlu soğutmalı bağlattım eve menmunum önemli olan filtre waterbox da iyi o konuda,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Yakınındaki kaynak sularıı araştır . İçilebilir su fabrika - doldurma - beleş (en güzeli) 

sonra kendine 5 6 damacana ayarla  . git ordan haftalık 10 günlük suyunu al 

hem taze hem ucuz öntem .

bizim burda firmalat kapışıyor . 1 damacana su gidip alırsan 4 TL    . 

İŞ FİKRİ İSTEYENLERE İŞ FİKRİ .  Damacana su işine girin . fabrika ile anlaşın . size boş damacana desteği versin. gel dükkandan al 5 TL   -- yabancı bidonlar için suyu  aktarma yap . 6 ay sonra deli müşteri kitlen lur . yeterki dükkan büyük ve az ayak üüstü bir yer  olsun  dükkan önüne 2 3 araba park edebilsin. 

sermaye lazım az . kamyon . scooter . boş damacana parası . 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

Bu aralar bende araştırıyorum, gerçi Bursa'dayim korusu dan damacana dolduruyorum.erikliden çok daha güzel 😊

Burada çok fazla detaya girmişler.

https://mobile.donanimhaber.com/su-aritma-cihazi-tavsiye--34191328-260#141016691

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Şebeke Suyunda salgın var diyelim, bu arıtmadan geçip çoluğa çocuğa ev ahalisine bulaşır mı, yoksa antivirüs koruması var mı bu arıtmalarda?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Şebeke Suyunda salgın var diyelim, bu arıtmadan geçip çoluğa çocuğa ev ahalisine bulaşır mı, yoksa antivirüs koruması var mı bu arıtmalarda?

Membran denilen filtrenin gozenekleri 10 angstrom büyüklüğünde hocam. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca su faturaniza oyle abartılı bir yansıma olmaz. Aura su arıtma cihazını öneririm bu işi Türkiye'de ilk yapanlar onlar.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 3207 Toplam Mesaj: 17
su arıtma