folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tarihi Bitmeye Yakın Gıda Ürünleri

Tarihi Bitmeye Yakın Gıda Ürünleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

internet üzerinden satışa sunulan inidrimli yada ucuz gıdalarin son kullanma tarihinin bitmesine 1-2 ay kalan ürünleri satışa sunuyorlar.migros 

vs diger siteler  .ellerinde kalmasin diye  bozuk olma ihtimalleride yuksek. özellikle süt de yapıyorlar bu oyunu 

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uzun zamandır öyle zaten. Marketlerin kapıya teslim siparişleride öyle. Nerede çürük çarık meyve-sebze var dolduruyorlar. 

Migros çok yapıyor. Bir kaç sefer ucuz diye bulgur-pirinç aldım araya poşeti patlakları sıkıştırıyorlar. Teslimatta falan patlamışta değil bayağı bildiğin eleman farkına varıp koli bandıyla yama yapmış pakete. İtiraz edince hemen değişim veya para iadesini yapıyorlar. Hatalarının farkındalar. Artık müşteri uğraşmak istemez, sesini çıkarmaz vs yanlarına kalıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Özellikle a101 de çok sık yapılıyor bu. Kasaya et süt ürünlerini yığıp indirimli diye satıyorlar. Hele gözlerimle kaç defa yaşlı, dikkat etmeyenlere bak bu çok güzel sen elindekini bırak bunu al indirimli diye kaktırmalarını gördüm. Elden geldiğince uyarıyorum ama alım gücü de önemli olduğundan artık pek karışmıyorum. Bu ürünlerin ya tarihi bugün ya da geçmeye çok yakın oluyor. Sakat olanı çabuk bozulan ürünleri bir de kasada tutup satmaya çalıştıklarından soğukta beklemediğinden ekstra bozuluyor. Bazı marketlerin şubelerinde etiketlerin asetonla falan silinip tekrar basıldığı da ifşa edilmişti. 

Mantıken olması gereken bir şey lakin özellikle tarihinin geldiği belirtilmeli. Ufak ama şık bir medeniyet göstergesi. Bazı ülkelerde tarihi bugün olan ürünler ücretsiz veriliyor. Lakin bizde takibi imkansıza yakın olduğu için daha o seviyede değiliz.

@mkyb

Hocam patlak paket bantlama olayı bundan seneler önce de vardı. Hatta bir dönem yoklukta çalışmak zorunda olduğum bir markette müşteri potansiyeli de pek seçici olmadığından delinen, sızan ürünler tekrar paketlenip/yamanıp satışa konuluyordu.

Kamu spotu niyetine; bilinçli bir tüketici olmak çok önemli. Markası firması fark etmez. Ne alıyorsanız tarihine paketine bakın öyle alın. Hiçbir şey artık ucuz değil, en azından alınan malların sağlığını durumunu bilmek çok önemli.

~
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

işte bu yüzden online alışveriş yapmayacaksın. Gidip kendin alacaksın ama rafların arkasındaki ürünlerle öndeki ürünleri son kullanma tarihlerini karşılaştır. Genelde raf arkasındaki ürünleri yeni ve taze ürünlerdir. Bazende büyük mağazalarda bir kaç metre arayla 2-3 farklı raflarda aynı olan ürünler var bu raflardan birine yeni tarihli ürünleri koyuyorlar :) Ben hep raf arkasındaki yeni gelmiş ürünleri alıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

migros çok yapıyo bunu, her seferinde baya darlıyorum. artık bıraktılar bana skt yakın ürün yollamayı.

bide amcıkları ürünü aldıktan 2 gün sonra arıyorum diyorum ki "skt si geçmiş ürün vermişsiniz" , şubeden arıyolar sonra beni "2 gün sonra mı farkettiniz" vs diyolar. amcık aldığım ürüne tek tek bakcam mı? 

"siz sorunumu çözmeyeceksiniz ben migros müşteri hizmetlerini arıyorum teşekkürler" diyince "yenisini hemen yolluyoruz" oluyo

bi kere de 4 tane nar aldım, dördü de çürük geldi, parçalanmış halde iade ettim migrosa gidip. hiç ses çıkarmadan aldılar

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

bi kere de 4 tane nar aldım, dördü de çürük geldi, parçalanmış halde iade ettim migrosa gidip. hiç ses çıkarmadan aldılar

Migros geri iade konusunda pek sıkıntı çıkarmadı gördüğüm kadarıyla. Yazın ustabaşı karpuz aldı işyerine yarısını yedik suyunu akıta akıta, diğer yarısını iade etti tadını beğenmedik diye :))

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Migros ta böyle bisey hiç görmedim. Eve de sipariş veriyorum oradan.

A101 de kesinlikle oluyor.

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    yanak bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Migros geri iade konusunda pek sıkıntı çıkarmadı gördüğüm kadarıyla. Yazın ustabaşı karpuz aldı işyerine yarısını yedik suyunu akıta akıta, diğer yarısını iade etti tadını beğenmedik diye :))

Bu resmen hırsızlık sanki? 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Hemen bir tecrübeyi aktarayım. 
    özellikle soğutuvu ve buz dolaplarındaki ürünlerin en ön ve üsttekilerin tarihleri bitime yakındır. 
    En önden ve en arkadan iki ürünü alıp bakarsanız tarih farkını görürsünüz. 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

özellikle A101ve BİM de kasada indirimli denilen herşey son kullanması geçmek üzere olan ürünler. 1hafta, 3 gun , hatta son gunu olan ürünleri çok gördüm.

sakin et ve tavuk almayın. acilde bulursunuz. tavuk çok zehirleyen bir yiyecek.

peynir eksi çıktı. salam almıştım. bozuk çıkmıştı tiksindim  uzun sure yiyememistim. gerçi iyi oldu onlar zararlı.  

asitli icecekler son kullanması yakınsa sakın... bomba gibi patlıyor. biz kendimiz evde bekletmistik. kapağı bir fırladı az daha ablamin gözü kör olacaktı. asitli şeylerde pek beklemeye gelmiyor

futurist tarafından 19/Ara/21 02:52 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tavuk eti iyi saklanmazsa bakteri üremesine çok uygun bir et. Bu zehirli bakteriler vücuda girerse hastanelik eder diye biliyorum.

Çabuk müdahale edilmeyip bakteriler kana karışırsa öldürür şakası yoktur. Dana eti öyle değil ama. İshal falan yapar, kusturur bir şekilde vücuttan atılır. 

Ben ne zaman farklı bir yerden et alsam kedinin önüne atıyorum biraz. Kedi afiyetle patileri yalaya yalaya yerse problem yok. Ancak eti şöyle bir koklayıp götünü dönüp giderse anlıyorum ki ette bir problem var. Kedilerin koku alma duyusu çok gelişkin. Köpeklerde öyle ama köpekler bokboğaz. Önüne ne atsan yutuyor. Kedi açlıktan ölse beğenmediği şeyi aşırı zorda kalmadıkça yemez. 

mkyb tarafından 19/Ara/21 13:49 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 19
süt