Tenet Dustu Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Link veren arkadaslara tesekkur ediyorum.

Ancak film abartildigi kadar guzel degil. Müzik cok guzeldi. Filmi ayakta o tuttu.

Inception havasi vermek istemisler olmamis.

Gelecege dönüş gibi zamanda yolculuk yaptilar oda olmamis.

Konuya bodoslama daldılar. Bir dur bir insanlar konuyu sentezlesin. Yok. İnceptiondan bir aciklama bir acemilik evresi vardi.

Burada Adam uyandi ne oluyor dedi iki kelam ettiler. Baktim uzman oldu dolaniyor.

Dunyanin sonu geldi  kurtarmaliyiz modundan hugonun sevgilisini kurtarmaya evrildi.  

Ama ince bazi detaylar guzeldi. Sonunu cok guzel bagladilar. Begendim ancak  defalarca seyredilecek gibi gelmedi. Bir kerelik bir filmdi.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Film EFSANE idi.

Filmde zamanda yolculuk yapılmıyor inception ile de konuları benzer bile sayılamaz birinde gerçeklik söz konusu iken diğerinde entropinin tersinir olup olmadığı söz konusu olduğu için kafalar karışmış ve inceptiona benzetilmiştir diye düşünüyorum.

Isaac Asimov'un Sonsuzluğun Sonu'nu yazarken ele aldığı "insanlığın soracağı en son soru ne olur" düşücesinden yola çıkılarak varılan zarurui soruyu yani entropinin tersinirliğinde olacak şeyler üzerinden kurgulanmışbüsbütün orjinal bir senaryo idi ki efsane dememin nedeni de sadece senaryonun orjinalliğidir beyaz perde severlerin malumudur ki böyle orjinal senaryolar bayadır çıkmıyor, her film bir diğerinin benzeri falan.. Felsefe,bilim kurgu, aksiyon ve orjinal bir senaryosu var filmin. Bir filmden şahsen daha fazlasını bekleyemezdim,doyurdu.

adamgibi tarafından 29/Kas/20 21:36 tarihinde düzenlenmiştir

kontra bisiklet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

film 10 numara 5 yıldız.. Filmi dikkatli izlerseniz christopher nolan yönetmen zaman kavramını izafi şekilde ele almış ve dikkatli izlenmezse bazı sahnelerde zorlanabilir. Misal; yukarıdaki arkadaş filmi dikkatli izlemediği için filmden bir şey anlamadığı belli oluyor. Böyle bir eleştiri yapmış. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Aaslında bence Nolan amca anlatmak istediğini tam anlatamama gibi bir sorun yaşamış gibi geldi bana. Film bayağı iyi, konu çok iyi ama Nolan gibi bir ama göre böyle birşeyler eksik gibi geldi bana anlatımda. (devam filmi olur mu bilmiyorum ama olursa bu filmi çok daha iyi açıklayacağı gibi bir algı var şuan izledikten sonra filmin üzerine çok düşünmeden vardığım kanıda)

Onun dışında filmi bir oturuşta izledim 2.30 saatte yerimden kılmadamamışım k.çım ağrımış :) :) konuyu kaçırmayayım anlayayım derken. Ayrıca filmde çok başarılı bir sürükleyicilik mevcut, hiç düşmedi modum.

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Teşekkürler :)

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Geç saatte kafam güzelken izleyince bazı yerleri kaçırdım malesef. Konu da yavaş başlıyor gibiydi ortada çok hızlı ilerledi hikaye örüntülerini tam bağdaştıramadım. Tekrar temiz kafayla izlerim birkaç hafta sonra.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

film 10 numara 5 yıldız.. Filmi dikkatli izlerseniz christopher nolan yönetmen zaman kavramını izafi şekilde ele almış ve dikkatli izlenmezse bazı sahnelerde zorlanabilir. Misal; yukarıdaki arkadaş filmi dikkatli izlemediği için filmden bir şey anlamadığı belli oluyor. Böyle bir eleştiri yapmış. :)

İzafi falan ne güzel yorumlamışsın kıral da

Burada seviye biraz düşük Atilla Dorsay levelını kaldıramayabiliyoruz biz , şu terimsel seviyeye çıkınca benim aklıma kardeş payı serbest ama yeminli deyil! seküler muhasebeciyim ben ulaan! geliyor

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Link veren arkadaslara tesekkur ediyorum.

Ancak film abartildigi kadar guzel degil. Müzik cok guzeldi. Filmi ayakta o tuttu.

Inception havasi vermek istemisler olmamis.

Gelecege dönüş gibi zamanda yolculuk yaptilar oda olmamis.

Konuya bodoslama daldılar. Bir dur bir insanlar konuyu sentezlesin. Yok. İnceptiondan bir aciklama bir acemilik evresi vardi.

Burada Adam uyandi ne oluyor dedi iki kelam ettiler. Baktim uzman oldu dolaniyor.

Dunyanin sonu geldi  kurtarmaliyiz modundan hugonun sevgilisini kurtarmaya evrildi.  

Ama ince bazi detaylar guzeldi. Sonunu cok guzel bagladilar. Begendim ancak  defalarca seyredilecek gibi gelmedi. Bir kerelik bir filmdi.

çok saygılar , teşekkürler.

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Bu nasıl bir çekim tekniğidir? Bu nasıl bir geri sarmadır? Aklım hafsalam durdu, yarıda kapattım yarın sağlam kafayla seyrederim :)) 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

Bu da benim kiyagim olsun.

Buyrun Link

yönetim istifa

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 9571 Toplam Mesaj: 62
christopher nolan tenet