folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ticarete Girmek İsteyen Ya Da Ticarette Olup Elini Güçlendirmek İsteyenler İçeri

Ticarete Girmek İsteyen Ya Da Ticarette Olup Elini Güçlendirmek İsteyenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

markanın ismini patent başvurusu yaparsın.

ürünlerin kategorisine bakarsın.

ama bir kerede ticaret yapmış olman gerekir. o firma sana fatura kesecek.

ayrıca distributor sözleşmeside imzalı kaşeli ise , hayırlısı distribütörsün.

** amma lakin , adam sana mal vermezse malsızsın. mal verirse mallısın.

mallı ve satabiliyorsan kralsın. 

** mikroskop felan zor iş ama sirkülasyonlu ürünlerle ticaret yapacaksın. 

ürüne önce sen inanacaksın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

satış ve dağıtım haklarını almak atla deve değil arkadaşlar.

TR'de satışı olmayan bir marka buldunuz diyelim. Adamlara yazarsınız TR'de dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek istiyorum diye. Adamlar der ki tamam hay hay verelim ama bizle ne kadar bir anlaşma yapacaksın ?

yıllık alım adedin veya alım tutarın ne olacak?

kaç yıllık istiyorsun bu hakları ?

kimse bedavaya bu hakları birine vermez...

atıyorum satış sonrası servislik gerektiren bir ürün ise adam der ki bu konuda servis ağın var mı veya bu hizmeti nasıl sağlayacaksın gibi gibi...

bunları bir karara bağladıktan sonra sözleşme altına alınır. imzaları atarsın..

yarın öbür gün başka birine verdi diyelim sana sormadan sozleşmede yer alan cezai şartlara göre uluslararası iş mahkemesinde hakkını ararsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Adam gayet normal bir şekilde soru sormuş. Konu sahibinin hemen komplekse girip neden sana öğreteyim diye terslemesi hiç olmamış, bir de üste çıkmaya çalışıyor. Adam merakından sormuş sen öğrettin diye gidip direk o ise başlayacağını düşünmüyorum. Velev ki başladı, sen bu işe senin deyiminle yıllarını vermişsen ve adam sana fark atmışsa sen bu işi bırak. İnsan gibi düzgün cevap versen kimse tepki göstermezdi. Sen direk tersleyerek, adam sanki konunu baltalamak istiyormuşcasına cevap verdiğin için tepki yedin. Uluslararası ilişkiler okurken keşke biraz da üslup ve hitap falan çalışsaydın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    <font color="white"> sRcN bunu yazdı
    underzero bunu yazdı
    Herhangi bir ürünün İthalat Yetkisinin baskasinda olup olmadigini nasil ögrenebiliriz?

Bunu kendileri belirtirler genelde, örneğin Amerika' da yer alan XX firmasından YY ürününü almak istediğinizde ,Amerika' da olan XX firması prosedürler ile uğraşmak istemez, o ülkede satış yapmak istediği için Türk ZZ Firması ile distribütörlük anlaşması yapar, ve seni oraya yönlendirir. Peki neden yönlendirir bunun iki nedeni var ,birincisi distribütör anlaşması yapılırken o ülkeye XX Firmasının YY ürününü sadece ZZ firması ile girip satışının yapılabileceği yazılmıştır, ya da XX firması ürünü satabilmek için bir çok resmi prosedür ile uğraşmak istemez, bu prosedürler ile ZZ firması uğraşsın, ben sadece üretim ve satışıma bakayım der. Her iki durumda da ZZ firmasına yönlendirir, ancak sözleşmede herhangi bir şekilde XX marka YY ürünü sadece ZZ firması ile Türkiye'de satılabilir maddesi yoksa, ve YY ürününden çok yüklü miktarda alım yapacaksan, o zaman ZZ firmasını sallamaz bile ,hatta cayma bedeli sana yaptığı satışta karşılanabiliyor, ve kar bırakıyorsa anlaşmayı tek taraflı fes eder, ve ZZ firmasına cayma bedelini öder geçer. 

Edit: Oldu ki sözleşmede olmasına rağmen sana yönlendirmeden satışını yaptı, ve sen bunu distribütör olarak tespit ettin, o zaman sözleşme gereğince senin XX firması üzerinde yaptırımların olur. bu yaptırımlar sözleşmelerde belirtilir.

Akşam dsitribütör nasıl olunur anlatmaya çalışayım dilimin döndüğünde, tabi ki konuyu açan arkadaş kadar detaylı bir bilgim yoktur. sadece ihracat yapan bir firmada, avrupa ülkelerine distribütörlük verilirken, adımlarına bir fiil dahil olmuşluğum, bir kaç yerli firma için eticarette ürünlerin kullanılması açısından aldırmış olduğum distribütörlükler var . ayrıca sadece ihracatı yapılan bir ürünün de Türkiye distribütörlüğünü almışlığım var. O tecrübelerimden edindiğim bilgileri yazayım. Sonuçta konu sahibi arkadaş bu tarz genel bilgileri de ücretsiz verme taraftarı değil anladığım kadarıyla.

deneme
    </font>

Bu akşamda pm'den bir hatırlatayım.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

satış ve dağıtım haklarını almak atla deve değil arkadaşlar.

TR'de satışı olmayan bir marka buldunuz diyelim. Adamlara yazarsınız TR'de dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek istiyorum diye. Adamlar der ki tamam hay hay verelim ama bizle ne kadar bir anlaşma yapacaksın ?

yıllık alım adedin veya alım tutarın ne olacak?

kaç yıllık istiyorsun bu hakları ?

kimse bedavaya bu hakları birine vermez...

atıyorum satış sonrası servislik gerektiren bir ürün ise adam der ki bu konuda servis ağın var mı veya bu hizmeti nasıl sağlayacaksın gibi gibi...

bunları bir karara bağladıktan sonra sözleşme altına alınır. imzaları atarsın..

yarın öbür gün başka birine verdi diyelim sana sormadan sozleşmede yer alan cezai şartlara göre uluslararası iş mahkemesinde hakkını ararsın.

Öncelikle hasiktirin aq. Kaç tane tek yetkililik hakkı aldında bu işleri yaptında atla deve değil diyorsun. Distribütörlük başka bişey Exclusive distribütörlük başka bir şey. TBT de amına koyasın kimsenin bilmediği tek konu yok. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Adam gayet normal bir şekilde soru sormuş. Konu sahibinin hemen komplekse girip neden sana öğreteyim diye terslemesi hiç olmamış, bir de üste çıkmaya çalışıyor. Adam merakından sormuş sen öğrettin diye gidip direk o ise başlayacağını düşünmüyorum. Velev ki başladı, sen bu işe senin deyiminle yıllarını vermişsen ve adam sana fark atmışsa sen bu işi bırak. İnsan gibi düzgün cevap versen kimse tepki göstermezdi. Sen direk tersleyerek, adam sanki konunu baltalamak istiyormuşcasına cevap verdiğin için tepki yedin. Uluslararası ilişkiler okurken keşke biraz da üslup ve hitap falan çalışsaydın.

Komplexe girdiğimiz felan yok konuyu kitledik kimse çok uzatmasın. Olur sen dedin hemen bırakayım aq boş adamlar gurubu beni bu tahribattan banlayın aq daha istesemde giremeyeyim bu kadar embesil bir kitlenin her sikime fikri olan her sikimde sadece moral bozan bir kitlenin içinde olmak acı verici. 

AQ herşeyi bir siz biliyorsunuz. işi birakacakmısım hasiktir amına koduğumun oğulları sizi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnsan gibi pm den soran adama insan gibi cevap verip bu işleri nasıl yaparız diyenede yardımcı olmaya çalıştım. Onda sıkıntı olmadı ama hadi bana da bu işi öğret bende yapayım diyen arkadaşa da kırıcı olmamakla güzelce cevap verdim. Sırf bu forumdan beni banlasınlar die içeride on numara iyi kalitede adamlar var onlardan baştan özür dileyim geri kalan gereksiz muhalefetin ta amına koyayım. Önü arkadası ne olursa. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Hoş konu. Takip

Diyelim kickstarter da ürün bulduk. EXCLUSİVE DİSTRİBUTOR RİGHTS almak istiyoruz.

Adım adım ne yapmak lazım?

Hocam bu benim işlerimden birisi neden sana hiç bir ücret olmadan bunu öğretiyip kendime rakip oluşturayım ki. 5 Sene Uluslararası ilişkiler okudum bir okadar süre kendimi bu işlere verip sözleşme hazırlamak sözleşmenin hukuki bağlayıcılığını vs organize etmek gibi işlere okadar emek verdikten sonra bunu direk buyur sende kaymağını ye gibi bir şekilde anlatamam malesef. Anlayışla karşılamanı bekliyorum. 

2 kelime laf etmenle adam karşına rakip olarak çıkıp seni tokatlayabiliyorsa boşu boşuna emek vermişsin. Yazık olmuş senelerine emeklerine.Bi de sen Amerikadasın şöyle süper yürüyen işlerin girişimlerin projelerin var. Ama adama 2-3 kelimeyle açıklayıp yol göstersen batıyorsun =)

Bence sitede sorduğun her soruya birileri çıkıp bu cevabı vermeli. 

https://www.tahribat.com/forum/dolar-yine-niye-kalkisa-gecti-239451
    6 sene iktisat okudum bir o kadar süre kendimi bu işlere verdim.Hiçbir ücret olmadan sana niye bunu açıklayayım ?

https://www.tahribat.com/forum/bu-site-hangi-dille-yazilmis-239126
    4 sene Yazılım mühendisliği okudum bir o kadar süre kendimi bu işlere verdim. Hiçbir ücret olmadan sana niye bunu söyleyeyim?

https://www.tahribat.com/forum/bu-video-da-calan-muzigi-nasil-bulabiliriz-239457
    10 sene Müzikle uğraştım. Hiçbir ücret almadan sana niye yardım edeyim ?

Senin mesajlarına cevap atan herkes salak , kimse emek vermedi bi halt için , bi sen emek verdin bi sen akıllısın

Değerli amına koduğumun oğlu ben batıyorum demedim. Durduk yere kendime neden potansiyel rakip çıkarayım dedim. Yok bir siz akıllısınız amına koduğumun oğulları sizi. Zorla zorla küfür ettirdiniz. Forumdan da beni banlayın ta amınıza koyayım önü arkası ne olursa artık.

Toplam Hit: 3589 Toplam Mesaj: 29
marka devri