Toki

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

fiyatlar iyiymiş bi araştırayım ya

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

hacılar herkese verilmıyordu bu değilmi dar gelirli aileler içinmi memurlara oluyormu

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    umitomas bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar.

Babamın adına tokiye yazılacağız babam sgk dan emekli

Başvuruda istenen belgeler ?

Evin çıkması halinde aylık ne kdr ödeyeceğimiz ?

Anahtar tesliminde ne kdr ödeyeceğiz ?

ve tavsiye eder misiniz ?

şimdiden teşekkürler

Evraklarla ilgili detaylı bilgiyi toki.gov.tr den alabilirsin...

Ödenecek miktar, evin fiyatına göre değişiyor.

Tüm evlerin fiyatları aynı değil çünkü..

Ödeme listesi fiyat tarifesi burada.. https://www.toki.gov.tr/html/satis/kayseri/melikgazi-ag2/fiyat.pdf

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

hacılar herkese verilmıyordu bu değilmi dar gelirli aileler içinmi memurlara oluyormu

dar gelirlilere ama sanırım aylık maaş 2000 tl nin altında olması lazım 

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    umitomas bunu yazdı
    HeYeT bunu yazdı

dar gelirlilere ama sanırım aylık maaş 2000 tl nin altında olması lazım 

bi iyice soruşturayım teşekkür ederimhocam

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

tokinin her evin kalitesi farklıdır , lüksü farklıdır , florya gibi milyon dolarlık evlerde var engellilere 60 bin tl den başlayan evlerde var.

https://www.toki.gov.tr/TR/wuclar/t.ashx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EFE1CA64059EFD40D2

buradan hartadan seçip satışta olan evleri görebilirsin.

evler normalde bankaların verdiği 120 ay yerine 160 aya kadar vadelenir , her evin fiyatına göre taksit ödersin 

örnek 

65hePYL.png%20%28935×95%29

izmir tiredeki 88 bin tl lik bir ev için 10 bin tl peşinat ödedikten sonra 433 tl taksitle ev sahibi oluyorsun. yani kira öder gibi.

https://www.toki.gov.tr/html/satis/manisa/kula-ag/fiyat.pdf

buradada 190 tl den baslayna fiyatlarla ev sahibi oluyorsun

ohaaa floryadaki ev bombaymış lan :|

Hocam bedduayla ilgili zaten arkadaşlar gereken şeyi yazmışlar bide biz yazmayalım. 

şehircilik iyi bir şey değil ama bu şartlar altıdnada ist gibi metropollerde yapılması gereken şeyler var onlar yapılmak zorudna ki önümüzü görebilek hea artık eskiye nazaran herşey güzel görünsede ÇÖLLEŞME olmaz umarım yaw :| 

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

tokinin evlerinde ses yalıtımı namına bi bok yok. En gıcığı da banyo amk. tavana ince demir çubuk takmışlar atık su boruları ordan geçiyo, boru delinse evi bok götürecek..

1+1 de oturuyorum. her sabah tuvalate girdiğimde bir üst kattakinin götünün sesini dinliyom, bir de tepemde sifon çekmeleri yok mu, resmen ağzıma sıçılmış hissediyorum. Hele bir de işim uzun sürdüyse gelen sıçıyo giden sıçıyo. çoğu küçük çiş aslında, onunda inceden bi şırıltısı yok mu o da sinir bozuyo. şırıltıları duydukça bakıyorum yukarı şu müslümanın götünü bi görsem diye ama o sırada suratıma damlayacak diye de tırsıyorum. Bu arada küçük çiş sürelerini, daha doğrusu çiş debisini ölçme fırsatına eriştim, süreleri kendiminkiyle karşılaştırınca cidden kendimde bi sorun var, benim uzun sürüyormuş acaba bi tıkanıklık falan mı var diye de düşünüyorum açıkçası.

Ama ne yapacan elin mahkum götün gardiyan mecbur oturuyoruz işte...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

tokinin evlerinde ses yalıtımı namına bi bok yok. En gıcığı da banyo amk. tavana ince demir çubuk takmışlar atık su boruları ordan geçiyo, boru delinse evi bok götürecek..

1+1 de oturuyorum. her sabah tuvalate girdiğimde bir üst kattakinin götünün sesini dinliyom, bir de tepemde sifon çekmeleri yok mu, resmen ağzıma sıçılmış hissediyorum. Hele bir de işim uzun sürdüyse gelen sıçıyo giden sıçıyo. çoğu küçük çiş aslında, onunda inceden bi şırıltısı yok mu o da sinir bozuyo. şırıltıları duydukça bakıyorum yukarı şu müslümanın götünü bi görsem diye ama o sırada suratıma damlayacak diye de tırsıyorum. Bu arada küçük çiş sürelerini, daha doğrusu çiş debisini ölçme fırsatına eriştim, süreleri kendiminkiyle karşılaştırınca cidden kendimde bi sorun var, benim uzun sürüyormuş acaba bi tıkanıklık falan mı var diye de düşünüyorum açıkçası.

Ama ne yapacan elin mahkum götün gardiyan mecbur oturuyoruz işte...

Çok pis güldüm hocam sen ne yaptın böyle yaa :)

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

MTE2Mzg0Mz-koru-florya-65-milyon-tl-ile-tokinin-temmuz-sampiyonu.jpg%20%28480×320%29agalar tekrar tekrar diyorum. 

toki bir çok firma ile çalışır , her evin kalitesi birbirinden farklıdır ucuz etin yahnisi misali fakat içiniz şöyle rahat olsun ne kadar ucuz olursa olsun evlerin depreme dayanıklığı vardır , dolandırılma şansınız yoktur , topusu düzgündür.

adamlar her yerde ev yapıyor fiyatla 10- 3 milyon tl  - 50-60 bin tl arası değişiyor şimdi her evden aynı kaliteyi bekleyebilirmisiniz bekleyemezsiniz.

arkadaş bedduayı yancılık yapan akpliller için etmiştir , oy satan oy satın alanlar için etmiştir onu da anlayabiliyorum fakat öyle dememsi gerekirdi çünki o evlerden herkez faydalanıyor bazen bende düşünüyorum alınıp kiraya verilebilecek bir çok toki ev var , yapılıyor merkezlerde takip etmek lazım.

87527_toki.jpg%20%28500×270%29

PanxeR tarafından 16/Oca/14 21:58 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

MTE2Mzg0Mz-koru-florya-65-milyon-tl-ile-tokinin-temmuz-sampiyonu.jpg%20%28480×320%29agalar tekrar tekrar diyorum. 

toki bir çok firma ile çalışır , her evin kalitesi birbirinden farklıdır ucuz etin yahnisi misali fakat içiniz şöyle rahat olsun ne kadar ucuz olursa olsun evlerin depreme dayanıklığı vardır , dolandırılma şansınız yoktur , topusu düzgündür.

adamlar her yerde ev yapıyor fiyatla 10- 3 milyon tl  - 50-60 bin tl arası değişiyor şimdi her evden aynı kaliteyi bekleyebilirmisiniz bekleyemezsiniz.

arkadaş bedduayı yancılık yapan akpliller için etmiştir , oy satan oy satın alanlar için etmiştir onu da anlayabiliyorum fakat öyle dememsi gerekirdi çünki o evlerden herkez faydalanıyor bazen bende düşünüyorum alınıp kiraya verilebilecek bir çok toki ev var , yapılıyor merkezlerde takip etmek lazım.

87527_toki.jpg%20%28500×270%29

Nasıl bir mantık bu yav? Akp lilere edince meşru mu oluyor yani ettiği beddua? Allah hepimize akıl fikir versin. 

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
Toplam Hit: 4149 Toplam Mesaj: 29