folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Toki İlk Evim Arsa Çıktı, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Toki İlk Evim Arsa Çıktı, Şimdi Ne Yapmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Arkadaşlar 2019'da tokiden ev çıkmıştı. Ziraat bankasından süreçleri ilerlettim. Sizin durumu tam bilmiyorum ama bir tavsiyem var. Toki memur maaşına endeksli olarak her 6 ayda yeniden bedelleme yapıyor. Geçen aylarda kredi çekip sabitledim. Bu enflasyonda baş etmek mümkün olmuyor. 300k olan evim 100k ödememe rağmen kapatırken 400k bedele sahipti. Ödediğim 100k boşa gitti yani. Ne yapın ne edin kredi çekin sabitleyin.

bunu ben de düşnüyorm da daha hiçbir açıklama yok havada kaldı

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek

Haber gelse sabitleyecem hocam ama hiçbir şey ok ortada. Ne duyuru, ne bilgi..

İşkilli Büzük Dingilder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

2019 un en güzel yanı sabit 0,49 faiz le olmasıydı ama bende hala tuzla 5750 konut için beklemedeyim seçim öncesi bakan kurtum kura günü şartları seyse teslimdede o olacak dedi bilimum sosyal mesyadan tokide bunu paylaştı ama inanasım gelmiyor. bekliyoruz 

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Yav kaldı öyle aldılar paraları ortada bir şey yok seçim diye bol keseden salladılar

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Bu arada benim toki henüz başlamadı. Mütahit yarısını yapıp kaçtı. Bu kira yardımı başburusu ne zaman yapılıyor bilen var mı

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

ya arakadaşlar şubatın başında toki youtube kanalında canlı yayında kurada adım çıktı başka da birşey olmadı ve yapmadım ben birşey mi kaçırdım?

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek
    yustang bunu yazdı

ya arakadaşlar şubatın başında toki youtube kanalında canlı yayında kurada adım çıktı başka da birşey olmadı ve yapmadım ben birşey mi kaçırdım?

Birşey kaçırdığını sanmıyorum hocam. Bizim de çıktı ama başka birşey yok.

Ayrıca Emlak Konut Arnavutköy için de hala kura çekimini bekliyoruz.

Hiç bir gelişme yok.

İşkilli Büzük Dingilder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    yustang bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Arkadaşlar 2019'da tokiden ev çıkmıştı. Ziraat bankasından süreçleri ilerlettim. Sizin durumu tam bilmiyorum ama bir tavsiyem var. Toki memur maaşına endeksli olarak her 6 ayda yeniden bedelleme yapıyor. Geçen aylarda kredi çekip sabitledim. Bu enflasyonda baş etmek mümkün olmuyor. 300k olan evim 100k ödememe rağmen kapatırken 400k bedele sahipti. Ödediğim 100k boşa gitti yani. Ne yapın ne edin kredi çekin sabitleyin.

bunu ben de düşnüyorm da daha hiçbir açıklama yok havada kaldı

İzmir'de uzundere TOKİ 200bin liraydı işte standart zaman yüksek enflasyonu bizde yıllık yuzdeon artışla ev 7.yilinda standart kira ödeyen aynı anda giren devam eden kiracıyla aynı oranda esitleyip.7 yıl sonra evin ederi 400 bin e çıkıyordu.tokiden ev aliyorsan maaş gelirinin örneğin 1/7 indevamli kira gibi bu takside gidecek şekilde bakmak gerekiyor.kredi çıkıyorsa aynı evi almak mantıklı ,tokide mevzu ara taksit ya da bazen eve peşin kapat %25 indirimi vs oluyor bu güzel.

Ben de bekliyorum İşyeri ve arsa için  kura da çıktı ama bakalım .arsa imza bedeli yüzde 0 artış olayı iyi.

Bekleyeceğiz 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

Muş'ta konutlar teslim edilmiş diyorlar bi haber aldınız mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Hatay dörtyolda bana çıkmıştı.deprem oldu. Büyük ihtimal deprem için yapacaklar herşeyi öteleyecekler sesseda yok şimdilik. 

Dur be kadınnnn....
Toplam Hit: 6212 Toplam Mesaj: 37
toki ilk evim arsa çıktı ya la