folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TRT Çizgi Filmde ‘Zaman’ Reklamı Mı Yapıyor?

TRT Çizgi Filmde ‘Zaman’ Reklamı Mı Yapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AvLe
    AvLe's avatar
    Dişi

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, TRT Çocuk kanalında her sabah yayınlanan ‘Ayı Paddington’ın Maceraları’ adlı çizgi filmde kahraman ayıcığın “Nerede benim Zaman gazetem”, “Zaman Gazetesi’ni ver bana” gibi sözlerle gazetenin reklamını yaptığını yazdı.

Cengiz Semercioğlu bugünkü yazısında TRT Çocuk kanalında yayınlanan ‘Ayı Paddington’ın Maceraları’ adlı çizgi filmde “Ayı Paddington ne zaman bir gazete okuyacak olsa her seferinde ismiyle cismiyle “Zaman Gazetesi’ni ver bana” diye sesleniyor” dedi. Semercioğlu, TRT’nin gizli-açık reklam yapmanın yasak olduğu televizyonda, belli bir görüşü temsil eden gazetenin reklamını gizli de değil, açık açık yaptığını iddia etti.

Semercioğlu’nun yazısı şöyle:

Nasıl mı oluyor? Bu işten TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in haberi var mı bilemiyorum. Ama pekala oluyor, hem de gizli falan değil TRT Çocuk kanalında açık açık Zaman gazetesi reklamı yapılıyor.
    Bu tam bir skandal!
    İbrahim Şahin’in değilse bile TRT Çocuk kanalı için STV’den getirilip kuruma yerleştirilen yöneticilerin görevden alınmasını gerektirecek kadar büyük bir skandal.
    Olayı anlatayım;
    Bir süre önce yayına başlayan TRT Çocuk kanalında her sabah 08.30’da yayınlanan Ayı Paddington’ın Maceraları adlı bir çizgi film var.
    Adından da anlaşılacağı üzere yabancı bir çizgi film bu, Türkçe seslendirme yapılarak yayınlanıyor kanalda.
    Bu çizgi filmde Ayı Paddington ne zaman bir gazete okuyacak olsa her seferinde ismiyle cismiyle “Zaman Gazetesi’ni ver bana” diye sesleniyor.
    Çizgi filmde gazetenin adı gazete değil ya da uyduruk bir marka değil; Zaman.
    Tam bir köylü kurnazlığıyla çocukların aklına Zaman gazetesi yerleştiriliyor.
    Üstelik bu devlet televizyonunda yapılıyor.
    Bu kadarına da pes artık.
    STV’ye ait çocuk kanalı Yumurcak da bu zaten yıllardır böyle, tüm gazeteler Zaman, tüm kanallar Samanyolu adıyla anılıyor.
    Ekranda en ufak bir markayı buzlatan RTÜK de Yumurcak’taki bu reklama yıllardır seyirci.
    Ne bir uyarı ne bir ceza...
    Kanal D dizisinde Hürriyet’i Milliyet’i, Show TV’de Akşam’ı, atv’de Sabah’ın logosunu görmeniz, adını duymanız mümkün değil ama STV’nin Yumurcak’ında her dakika Zaman ve Samanyolu reklamı var.
    Hadi diyelim bu RTÜK’ün gözünden kaçtı, devlet televizyonu nasıl alet oluyor bu işe peki?..
    Ayı Paddington’ın Maceraları’nda dün sabah yayınlanan bölümde da aynı şey oldu.
    Paddington, gazetenin verdiği promosyondan bahsederken “Nerede benim Zaman gazetem” diyerek sesleniyor.
    Daha sonra bayiye giderek, “Bir Zaman gazetesi istiyorum” diyerek gazete alıyor.
    TRT, gizli-açık reklam yapmanın yasak olduğu televizyonda, belli bir görüşü temsil eden gazetenin reklamını gizli de değil, açık açık yapıyor.
    Hem de bir çocuk kanalında, çizgi filmde bunun yapılması işin hiç de masum olmadığını, TRT’deki kadrolaşmanın nasıl cemaatçi dinamiklerle gerçekleştiğini gösteriyor..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    yok artık :S

Konumu silenlere inat kürdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oha lan ayı bile cemaatten:)

o değil adam da oturup onumu izlemiş acaba:D

hayır ingilizcesindede zaman gazetesi diyodur. yani böyle dimeye ni girek var?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Alper imam mı oldun 

Çekil,Önümden Çekil...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    AvLe bunu yazdı:
    -----------------------------
    DJ_Alper bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:
    AvLe bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:
    yeni c/p ci geldi açılın :)=

haber ekliyorum haberi olduğu gibi  aktarmak daha doğru geldi  sırf  senden farklı düşünüyorum diye saldırmaya lüzüm yok...

yalpalamadan düşünelim arkadaşlar:)

La Havle

profiline şimdi baktım imam efendi narşşşş olum sizin gibi yobazlarla işim yok narşşş işinize gelmeyene böyle kafayı takarsınız ...

Puhahah bana imam dedi :)=

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

mına kiiiiiiiii :|

severek takip ediyoruz =))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Her inanan insanı yobaz sanan ziyniyet. İlerici insan seni.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AvLe bunu yazdı:
    DJ_Alper bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:
    AvLe bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:
    yeni c/p ci geldi açılın :)=

haber ekliyorum haberi olduğu gibi  aktarmak daha doğru geldi  sırf  senden farklı düşünüyorum diye saldırmaya lüzüm yok...

yalpalamadan düşünelim arkadaşlar:)

La Havle

profiline şimdi baktım imam efendi narşşşş olum sizin gibi yobazlarla işim yok narşşş işinize gelmeyene böyle kafayı takarsınız ...

abi koptum ya:D
    E tabii doğal Holy Şeyh se Alper de imam olcak tabiiki:D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    alper hatim indirdinmi :P

Merhabaaaaa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    nnightmare bunu yazdı:
    alper hatim indirdinmi :P

hacı kota sınırlı cafe de indirecem inşallah

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek
    ingilizcede gazetelere times'da deniliyo yada bi gazete ismi o  galiba :) bunlar onu yanlış çevirmiş olmasın :)

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
Toplam Hit: 6511 Toplam Mesaj: 41